اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول آماده مبدل RS232 به RS485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول آماده مبدل RS232 به RS485

آقا کسی راجع ماژول آماده مبدل RS232 به RS485 و برعکس، اطلاعاتی داره؟(قیمت و محل خرید و سیم بندی و...)

پاسخ : ماژول آماده مبدل RS232 به RS485

نوشته اصلی توسط mojy_1
    آقا کسی راجع ماژول آماده مبدل RS232 به RS485 و برعکس، اطلاعاتی داره؟(قیمت و محل خرید و سیم بندی و...)
    سلام

دوست عزیز در مورد ماژول های مبدل RS232 به RS485 باید خدمتت عرض کنم که من تا دو ماه پیش صرفا یک نمونه تولید داخل از این ماژول ها رو تو پاساژ امجد دیدم که قیمتش 40 هزار توما ن بود . البته خودم قبلا نسخه ی تجاری این ماژول ها رو برای چند شرکت طراحی کردم که قابلیت های ویژه ای نسبت به نمونه های داخلی و خارجی دارد و از لحاظ قیمت نیز بسیار مناسب تر از آن ها می باشد. احتمالا شما این ماژول را برای تابلو روان یا چیزی مشابه اون می خواهی که با یک ماژول ساده که البته خودت هم می توانی بسازیش، کارت بخوبی راه می افتد. قبلا من تو این انجمن توضیحاتی اجمالی در مورد ساخت این ماژول ها داده ام. می تونی به مسیر زیر مراجعه کنی.
    انجمن تخصصی برق - الکترونیک | الکترونیک | میکرو کنترلرها و پروسسورها | 8051 (مدیر: گروه علمی الکترونیک) | انتقال دیتا سریال تا فاصله چند صد متر
    در مورد سیم بندی، اگر بخواهی ارتباط Full Duplex داشته باشی، از 4 سیم و در صورت استفاده از ارتباط Half Duplex از 2 سیم باید استفاده کنید که هر کدام مزایا و معایب خاص خود رو دارند. البته اینو هم باید بگم که با نوشتن پروتکل خاصی می تونی به جای ارتباط Full Duplex از ارتباط Half Duplex استفاده کنی تا مجبور به استفاده از 4 سیم نباشی.
    موفق باشید
    http://embeddedelectronics.ir

دیدگاه

سلام
      آقا ارتباط از طریق کابل و به صورت RS485 هست تا کابلش ارزونتر بشه.میشه شما لطف کنی و مزایای طرحت رو بگی واین که از چه نوعی هست (از RTS پورت سریال استفاده میکنی؟)ضمنا من این مدار رو واسه ارسال اطلاعات تا فاصله 100 متری می خوام و اونطرف خط هم باید تبدیل به RS232 بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojy_1
        سلام
        آقا ارتباط از طریق کابل و به صورت RS485 هست تا کابلش ارزونتر بشه.میشه شما لطف کنی و مزایای طرحت رو بگی واین که از چه نوعی هست (از RTS پورت سریال استفاده میکنی؟)ضمنا من این مدار رو واسه ارسال اطلاعات تا فاصله 100 متری می خوام و اونطرف خط هم باید تبدیل به RS232 بشه.
        سلام

من تو انجمن که نگاه می کردم دیدم شما دنبال مدار درایوری برای راه اندازی تابلو روان با ماتریس 16 * 200 هستی، که احتمالا این مبدل رو هم برای اون می خواهید. اول اینو بایستی بگم که ساخت این مبدل ساده ترین بخش کار شماست چون قبلا راهی رو که می خواهید برید رو من رفتم و از این تابلو های روان برای یک شرکت ساختم. اگه وقت شود تو جای خودش راجع به مشکلات طراحی مدار درایور توضیحات اجمالی رو می دم.
        در مورد اینکه بجای 4 سیم از 2 سیم می خواهید استفاده کنید باید از RTS پورت سریال کمک بگیرید و نرم افزار قویی رو بنویسید تا از پس تبادل دیتا بین دو طرف بخوبی بر بیاد. البته این کار، سختیش وقتی نمود پیدا می کنه که حجم دیتای انتقالی بین دو طرف زیاد باشه که در این صورت استفاده از ارتباط Full Duplex با وجود دو سیم اضافی اجتناب ناپذیر است.
        موفق باشید
        http://embeddedelectronics.ir

دیدگاه

با عرض سلام
          من هم این ماژول یعنی مبدل rs485 به rs232 و بالعکسش رو نیاز شدید دارم و اینکه این ماژول چه جوری کار میکنه؟
          ولی متاسفانه تهران نیستم، اگر فروشگاهی رو میشناسید که این ماژول رو داره شماره تماسش رو برام بفرستید. یا همین جا قرار بدید.(بنده این ماژول رو برای تابلو روان نمیخواهم بلکه برای کار دیگری به شدت نیازمندم)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X