اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد نصب max232 به کابل rs232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد نصب max232 به کابل rs232

سلام بچه ها خوبید من رفتم بازار و یه آیسی max232 و 4 تا خازن 22میکروفارادی خریدم و یه سوکت rs232 ولی الان تویه این نقشه ای که برای نصب این آیسی هست یه چیزی زده که نمی فهمم تو عکس زده که یکی از خازنا قطب منفی باید به ثبت و قطب مثبت باید به منفی وصل شه اگه لطف کنید و یه نقشه و یه راهنمایی خوب بکنید که من بتوانم به avr وصلش کنم ممنون می شم

پاسخ : کمک در مورد نصب max232 به کابل rs232

رابط سریال در منطق TTL که توو میکرو ها هست،برای 1 سطح ولتاژ +5 ولت وبرای 0 سطح ولتاژ زمین رو در نظر می گیره
    رابط سریال در منطق CMOS که توو خروجی کامپیوتر هست،برای 1 ولتاژی بیت -3 الی -15 ولت و برای 0 ولتاژی بین +3 الی +15 ولت رو در نظر میگیره

اون 2 خازن که برعکس هستن باید به همون شکل وصل بشن تا به طور معکوس شارژ بشن و در لحظه ای که نیاز هست،ولتاژ منفی رو تامین کنن.نقشه درسته ...

مشکل رابط های USB به سریال که بیرون فروخته میشه و بعضا با بعضی سیستم ها کار نمی کنه اینه که خروجی اونها همون منطق TTL هست در حالی که مدار برای CMOS ...

دیدگاه

سلام
      این لینک هم میتونه مفید باشه
      http://www.serasidis.gr/circuits/TRW-24G_transceivers/TRW-24G_transceivers.htm

دیدگاه

آقا لینک قبلی مربوط به ارسال بی سیم بود.
        این لینک رو هم یه سر بزن:
        http://www.edaboard.com/ftopic257761.html

دیدگاه

بچه ها ممنون از جوابهاتون که سریع دادید فقط یه چیزی من اصلا کابل usb نخریدم که من دو تا سوکت rs232 برای پورت com گرفتم چه ربطی به usb داره نمی دونم ممنون میشم جواب بدین .

دیدگاه

توو بازار،برای لپ تاپ ها و... که پورت سریال ندارن،کابلی فروخته می شه که یک سر اون به پورت USBآ‌سیستم وصل میشه و طرفه دیگش یک COM در اختیار کاربر میده،اینها معمولا توو خیلی سیستم ها جواب نمی دن؛مثلا اکثر اونها فقط GND و Tx و Rx رو شبیه سازی کردن اما 6 پین دیگه از DB9 رو ندارن،پس مثلا ماوس با اونها کار نمی کنه یا ...

من این وسط که داشتم این موضوع TTL آ‌و CMOSآ‌بودن رو توضیح می دادم،خواستم یک نکته آموزشی هم اطلاعیه داده باشم :mrgreen:

حالا اگه سوالی در باره مدار دارین ...

دیدگاه

سلام آقا ممنون که جواب دادین من خودم دو تا سوکت RS232 پورت کام خریدم و نشتستم براش سیم لحیم کردم فقط نمی دونم که چه نقشه ای برای این کار خوب هست اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون می شم

دیدگاه

سلام
                این مدار رو ببندید،تمام خازن ها یک میکرو فارادی هستند.
                پین 5 پورت سریال به زمین،پین 3 پورت سریال به پایه 8 آیسی،پین 2 پورت سریال به 7 آیسی
                از پایه 9 آیسی به RX میکرو و 10 آیسی به TX میکرو

در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
                مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

سلام :redface:
                  من دارم روی یه پروژه ارسال sms با میکرو کار میکنم .برای این کار از mega16 و sim900 استفاده میکنم .مشکل من اینجاست که وقتی sim900 رو از طریق max232 به میکرو وصل میکنم میکرو کاراکتر های نامفهومی رو نشون میده ولی مشخص هست که با هم ارتباط دارن . در ضمن بود ریت هردو هم 1200 هست.
                  از طرفی وقتی میکرو رو به پورت سریال کامپیوتر وصل میکنم بدون اینکه چیزی توی هایپر ترمینال بنویسم میکرو با سرعت خیلی زیاد یه سری کاراکتر رو روی lcd نشون میده که نخمیدونم از کجا دارن میان؟
                  از دوستانی که تجربه کار با پورت سریال رو دارن خواهش میکنم راهنمایی کنن.
                  ++BEHnam

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ++BEHnam
                    سلام :redface:
                    من دارم روی یه پروژه ارسال sms با میکرو کار میکنم .برای این کار از mega16 و sim900 استفاده میکنم .مشکل من اینجاست که وقتی sim900 رو از طریق max232 به میکرو وصل میکنم میکرو کاراکتر های نامفهومی رو نشون میده ولی مشخص هست که با هم ارتباط دارن . در ضمن بود ریت هردو هم 1200 هست.
                    از طرفی وقتی میکرو رو به پورت سریال کامپیوتر وصل میکنم بدون اینکه چیزی توی هایپر ترمینال بنویسم میکرو با سرعت خیلی زیاد یه سری کاراکتر رو روی lcd نشون میده که نخمیدونم از کجا دارن میان؟
                    از دوستانی که تجربه کار با پورت سریال رو دارن خواهش میکنم راهنمایی کنن.
                    سلام
                    به نظر من ابتدا از پورت سریال اطمینان حاصل کنید ببینید جواب می دهد یا نه (داخل ترمینال یه چیزی بنویسید)
                    اگه داخل ترمینال چیزهای نامفهوم می بینید احتمالا مشکل از بادریت و کریستال هستش بهتره که از فرکانس 8مگ استفاده کنید (کریستال خارجی بزارید بهتره)
                    بادریت هم بزارید روی 9600 ببینید چی میشه
                    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
                    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
                    آموزش Modelsim

دیدگاه

سلام .

من خودم همیشه از مدار زیر استفاده میکنم و چند بار هم ساختمش بدون هیچ مشکلی کار کرده . البته این مدار مربوط به مدار کنترل از طریق پورت سریال ( کتاب 11 پروژه با avr ) هست که شما میتونید فقط از قسمت مربوط به مبدلش الگو برداری کنید .

نکته 1 : مشترک کردن زمین منبع تغذیه کامپیوتر با مدار میکروکنترلر و ماژول شما فراموش نشود. البته اگه تغذیه پروژتون را از طریق برق usb کامیوتر تامین کنید مشکلی ندارید )

نکته 2 : بسته به نیاز مدارتون گاهی اوقات ممکن هست که نیاز باشه که یک مقاومت پول پ 10 کیلو در خروجی max232 استفاده کنید .مانند مقاومت R11 در شکل زیر .

اگر نیازی بود بگید یک خورده هم در قسمت برنامه نویسیش توضیحاتی خدمتتون ارائه خواهم داد . :nerd:

ضمننا ً اون معکوس بسته شدن خازن ها هم درسته .

خدایا هر چقدر دوست داری از عمر من کم کن و به طول عمر پدر و مادرم اضافه کن...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X