اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط مستقیم دو کامپیوتر با پورت USB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوستان سلام
    من می خواستم بپرسم چطوری می تونم از یک PCخانگی بااستفاده از پورت USBاطلاعات رو به یک لب تاپ انتقال بدم
    راستی با بلوتوث چطوری میشه این کاررو انجام داد؟
    ممون میشم بهم کمک بکنیم
    ----------------------------------------------------
    عنوان ویرایش شد !!
    Gabana

سلام رضا خوبی ؟

خوب برای انتقال اطلاعات از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر راه های زیادی وجود دارد. مثل هارد به هارد ، ایجاد یک شبکه محلی بین دو کامپیوتر با استفاده از کارت شبکه ، استفاده از پروتکل های بی سیم مثل بلوتوث و وای فای که مستلزم برخورداری از کارت شبکه بیسیم است ، ارتباط از طریق پورت USB و ... در بین این روش ها روش هارد به هارد از همه سریعتر است ولی چون یکی از کلاینت های شما نوت بوک است امکان هارد به هارد اصلاً به صلاح نیست شاید غیر ممکن هم باشد. روش بلوتوث و وای فای هم به نظرم غیر عملی باشد به علت اینکه فکر نمیکنم PC شما کارت شبکه وایرلس داشته باشد و پروتکل بلوتوث و وای فای را پشتیبانی کند علی رغم اینکه اکثر نوت بوک ها بلوتوث و وای فای رو پشتیبانی میکنند. پس دو روش عملی باقی می ماند یکی شبکه کردن دو کامپیوتر و دیگری استفاده از پورت USB . استفاده کردن از پورت USB مستلزم این است که شما 7 ، 8 هزار تومنی خرج کنی و یک کابل USB که در حقیقت خودش یک قطعه است خریداری کنی اسم دقیق اش USB Direct Link هستش که دارای یک سی دی همراه هم برای نصب درایورهای لازم برای تشخیص این قطعه توسط سیستم عامل است برای استفاده از این دستگاه ترجیحاً باید ویندوز هر دو کامپیوتر یکی باشد بعد شما کابل USB را خریداری کرده و دو کامپیوتر را بوسیله آن به هم وصل میکنی سپس با استفاده از سی دی همراه کابل USB در روی هر دو کامپیوتر درایور های کابل و نرم افزار مربوطه رو نصب میکنی و بعد در روی هر دو کامپیوتر این نرم افزار را اجرا میکنی حالا محتویات هر دو کامپیوتر برای همدیگر قابل تشخیص است و شما میتوانید اطلاعاتتان را از دو کامپیوتر به همدیگر منتقل کنید البته سرعت انتقال اطلاعات بوسیله USB خیلی پاینتر از روش هارد به هارد است. راه دیگر هم شبکه کردن دو کامپیوتر است اگر هر دو کامپیوتر دارای کارت شبکه باشند می توانید براحتی آنها را با همدیگر شبکه کنید و به انتقال اطلاعات بپردازید.

امیدوارم برات مفید بوده باشه

دیدگاه

راستی رضا باید بهت بگم از طریق پورت سریال و موازی و خود مودم هم میشه دو تا کامپیوتر
      رو بهم وصل کرد ولی سرعت بسیار بسیار پایین میره و عذاب آوره هستش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aie_saber
        راستی رضا باید بهت بگم از طریق پورت سریال و موازی و خود مودم هم میشه دو تا کامپیوتر
        رو بهم وصل کرد ولی سرعت بسیار بسیار پایین میره و عذاب آوره هستش

ممنون

دیدگاه

سلام رضا خان خوبی؟
          والا من یک بار با بلوتوث این کار رو کردم سرعتشم عالی بود.
          یک قطعه بلوتوث 14 تومنی بگیر ببند رو کامپیوترت حال کن تا 100 متر ساپرت می کنه!

دیدگاه

دوستان عزیز سلام
            آقا صابر میشه بیشتر در مورد اتصال دو PC با پورت سریال توضیح بدید. :idea:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamed.H
              دوستان عزیز سلام
              آقا صابر میشه بیشتر در مورد اتصال دو PC با پورت سریال توضیح بدید. :idea:
              سلام دوست عزیز
              این روش اصلاً به درد نمیخوره سرعتش خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی پایین هستش و شما اصلاً نباید تصور انتقال دیتای با حجم بالا با این روش داشته باشین برای ارسال پیام های متنی بیشتر بدرد می خوره کافی پورت سریال دو کامپوتر رو به هم وصل کنید با کابل سریال ( فقط سه سیمش لازمه ) بعدش یه سری برنامه های کوچیک هستش که با اونا میشه به پورت سریال دیتا فرستاد و از اون دیتا خوند حتی میشه این برنامه رو تو زبان های ویژوال مثل VB 6.0 هم نوشت یا حتی از خود برنامه HyperTerminal ویندوز استفاده کرد ولی کلاً روش بدرد بخوری نیستش

دیدگاه

:!: :!: OK :!: :!:
                ممنون :shock:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamed.H
                  :!: :!: OK :!: :!:
                  ممنون :shock:
                  اشکالی تو حرف های من هستش ؟ :roll:
                  این مقاله سه صفحه ای رو دانلود کن تا کاملاً متوجه بشی که چگونه میشه دو تا پی سی رو با پورت سریال بهم وصل کرد
                  لینک : http://www.4shared.com/file/2699228/255fde36/serial_communication.html

دیدگاه

نه دوست عزیز :roll:
                    من فقط تشکر کردم ولی در هر حال باز هم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamed.H
                      نه دوست عزیز :roll:
                      من فقط تشکر کردم ولی در هر حال باز هم ممنون
                      سلام دوست عزیز
                      ممنون
                      نه من فکر کردم اشتباهی تو حرف هام رخ داده گفتم بگید تحصیحش کنم ، منظور دیگه ای نداشتم

دیدگاه

پاسخ : ارتباط مستقیم دو کامپیوتر با پورت USB

بعضی از laptop ها درگاهی دارند به نام pcmca که میشه دو تا وسیله رو که دارای این پورت هستند به هم وصل کرد البته من تا حالا کار نکردم
                        اول توکل
                        دوم پشتکار
                        سوم مشورت
                        چهارم عمل
                        -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                        نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
                          سلام رضا خان خوبی؟
                          والا من یک بار با بلوتوث این کار رو کردم سرعتشم عالی بود.
                          یک قطعه بلوتوث 14 تومنی بگیر ببند رو کامپیوترت حال کن تا 100 متر ساپرت می کنه!
                          سلام
                          منکه هر کاری کردم نشد
                          میشه یکم توضیح بدید
                          ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

چشم
                            یک قطعه بلوتوس الان 10 تومن شایدم 9 تومن شده ! شما این رو میخرین تو کامپیوتر خودتون نصب میکنین و آماده ارتباط با تمام وسایل دورو برش میشه مثل موبایل و کامپیوتر.
                            حالا باید لبتاپ شما هم بلوتوس داشته باشه وگرنه برای اونم باید یک دونه از همین بلوتوس ها بخرین و به USB وصل کنید.
                            خیلی راحته نرم افزار مخصوصی داره سرچ میکنه کانکت میشه بعد میتونین باهم ارتباط برقرار کنین.....
                            دوربین / پرینتر / موس / و یا ارتباط دیتا......
                            توضیح زیادی نداره بگین اشکالتون کجاست تا اونو توضیح بدم.
                            متشکر

دیدگاه

البته در ادامه ی صحبت های امیر علی عزیز باید این را ذکر کنم که این روش هم (بلوتوث) به درد ارسال دیتا نمی خوره مثلا من قبلا که امتحان کردم 100 مگ دیتا رو حدود 1 ساعت طول میکشه. اما برای چند مگ بهترین و ساده ترین روش هست

موفق باشید
                              خدا حافظ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X