اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه دبی سنج آلتراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاه دبی سنج آلتراسونیک

سلام
    در این تایپیک دستگاه دبی سنج آلتراسونیک بسازیم.
    کسانیکه میتونن وارد بشن.
    یه سرچی کردم آدم این کارو پیدا نکردم.
    این یه پروژه درست و حسابیه.
    با MTJT258@GMAIL.COM تماس بگیرید.
    من خودم سرم شلوغه اما هر کاری از دستم بر بیاد از ساخت سخت افزار و غیره انجام میدم.

بنام خدا
    برای اینکه دبی یه لوله آب رو اندازه بگیریم چه سخت افزاری مورد نیاز است.
    www.Askdin.com
    www.BEKco.ir

پاسخ : ساخت دستگاه دبی سنج آلتراسونیک

این مطلب رو آقای محمد نحوی در تایپیک
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=8490.msg35861#msg35861 نوشته اند
    اولا اینکه از سنسور های آلتراسونیک استفاده میکنن. چند تا روش هم داره که بهترینش اینه که دو جفت گیرنده فرستنده آلتراسونیک با فاصله مشخص از همدیگه قرار میدن بعد به فرستنده اولی یه پالس میدن گیرنده اولی یه الگویی رو دریافت میکنه دومی مداوم داره پالس میفرسته و مگیره و منتظره که الگویی که اولی مشاهده کرده رو ببینه فاصله زمانی ای که الگو در دومی تکرار میشه با توجه به فاصله سنسور ها سرعت مایع درونش رو نشون میده .
    البته شاید این روش برای مایع خالص به نظر مناسب نیاد. ولی در مایع هایی که احتمالا جسم سخت توش وجود داشته باشه بهترین روش هست.
    تا جایی که خاطرم هست برای مایع های خالص میان در حالت عادی تنظیم میکنن که اگه مایع داخلش نباشه مثلا ضریب تضعیف صوت چقدر هست. بعد با توجه به سرعت مایع تضعیف بیشتر میشه و از طریق تضعیف سرعت مایع رو بدست میارن.
    www.Askdin.com
    www.BEKco.ir

دیدگاه

در این آدرس توضیحاتی وجود داره
      http://www.petronet.ir/index.php?module=content&func=viewpage&pag eid=654
      کسانیکه فرصت کار برای این پروژه جالب رو دارن با mtjt258@gmail.com تماس بگیرن
      www.Askdin.com
      www.BEKco.ir

دیدگاه

دوستان من تقریبا با اصول کار این دستگاه آشنا هستم.فقط میخوام بدونم میتونم از سنسور های معمولی التراسونیک استفاده کنم.یا سنسور خاصی میخواد??

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X