اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ موبایل با باتری قلمی ... ؟؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژ موبایل با باتری قلمی ... ؟؟!

سلام ودرود به استادان و عزیزای دیگه

چند ماه پیش تو تبلیغات اینترنتی یه وسیله ای دیدم که با یه باطری قلمی موبایل رو اونجوری که نوشته بود میتونست 30 دقیقه روشن نگه داره (نگفته بود شارژ میکنه)
    سوالم اینه که میشه با باطری قلمی موبایل رو شارژ کرد ؟ مثلا شارژر گوشی من نوشته 5 ولت ، 600 میلی آمپر. باطری قلمی هم 1.5 ولت تقریبا 1 آمپره .. اگه 3 تا باطری قلمی رو به صورت سری ببندیم تقریبا 4.5 ولت 1 آمپر داریم (بدون در نظر گرفتن اینکه ممکنه بعضی از باطری ها آمپر یا ولتاژ متفاوتی داشته باشن). حالا این 3 باطری رو اگه با همون فیش شارژر (سیم شارژر رو از وسط قطع کنیم) و با توجه به مثبت و منفی شارژر به موبایل وصل کنیم مشکلی پیش میاد ؟
    برای گوشی من آمپر بیشتر از 600میلی، میتونه عمر باطری رو کم کنه یا صدمه بزنه ؟
    با توجه به اینکه شارژر ها جریان تک سویه تولید میکنن فکر کنم باطری فلمی از این نظر حتی بهتر هم شارژ کنه ... نظر شما چیه ؟
    ترکیب 3 باطری تقریبا 5 لت تولید میکنه حالا بعد از مدتی آمپرش میاد پایین و احتمال داره ولتاژش هم افت کنه این افت ولتاژ میتونه برای موبایل خطری ایجاد کنه ؟ یا با افت ولتاژ گوشی خودش خاموش میشه ؟ یا اصلا قبل از افت ولتاژ آمپر ته میکشه ؟
    خود شارژر 5 ولت تولید میکنه .. حالا میشه با همون 1.5 ولت باطری رو شارژ کرد یا حتما باید 5 ولت باشه ؟ ساختار باطری موبایل چطوریه ؟ چند قسمت کم ولته یا فقط یک قسمته فرضا 5 ولت ؟؟
    خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید :smile:

من زیاد با موبایل کار نمیکنم و اهل گردش و مسافرت طولانی هم نیستم و همیشه شارژر و برق شهری در دسترسه. اینو گفتم که بعضیا نگن این وسیله تو بازار موجوده یا توجیه اقتصادی نداره یا باطری قلمی توان زیادی نمیتونه تولید کنه و .. :smile: این کار و همینطوری عشقی :read: میخوام انجام بدم. استفاده شدن و نشدنش یا مدت زمانی که موبایل رو میتونه روشن نگه داره برام مهم نیست
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...
لطفا صبر کنید...
X