اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دو موتور پله ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دو موتور پله ای

من میخوام دو تا موتور پله ای را به میکرو 8 وصل کنم. با هم یک کار را انجام بدند. میشه همچین کاری؟ البته میخوام کمی سرعت کار موتور ها بالا باشه ها.
    هیچوقت سلام یادت نره

پاسخ : دو موتور پله ای

درایو موتور پله ای خیلی خیلی مشکل هست فقط بگم که آی سی l297 , l298 دو تا دریا هستند اگه بخواهی طرز کار و اساس این دو آی سی رو یاد بگیری فکر کنم 2 ماه مطالعه کنی ولی ارزش رو داره دیدت نسبت به الکترونیک عوض میشه بصورت بی نظیر مفاهیم الکترونیک رو یاد میگیری

مثلا 297 رو اگه بخواهی با میکرو شبیه سازی کنی خیلی سخت تر از نوشتن یک برنامه برای پورت usb هست

این پی دی اف رو کلمه به کلمه بخون
    http://www.national.com/an/AN/AN-828.pdf
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
      درایو موتور پله ای خیلی خیلی مشکل هست فقط بگم که آی سی l297 , l298 دو تا دریا هستند اگه بخواهی طرز کار و اساس این دو آی سی رو یاد بگیری فکر کنم 2 ماه مطالعه کنی ولی ارزش رو داره دیدت نسبت به الکترونیک عوض میشه بصورت بی نظیر مفاهیم الکترونیک رو یاد میگیری

مثلا 297 رو اگه بخواهی با میکرو شبیه سازی کنی خیلی سخت تر از نوشتن یک برنامه برای پورت usb هست

این پی دی اف رو کلمه به کلمه بخون
      http://www.national.com/an/AN/AN-828.pdf
      یعنی این همه ملت استفاده میکنند این دو تا ای سی را خیلی بلدند؟
      من از uln2003 میخوام استفاده کنم.
      میشه؟
      هیچوقت سلام یادت نره

دیدگاه

سلام :smile:
        موتورهای پله ای برای راه اندازی به صورت صحیح به جریان ثابت نیاز دارن یعنی درایو شما در زمانی که موتور متوقفه و در زمانی که با حداکثر سرعت میچرخه جریان ثابتی رو باید به موتور بده
        همونطور که میدونی با افزایش سرعت موتور از حالت سکون امپدانس سیم پیچهای موتور افزایش پیدا میکنه و با این باعث کاهش جریان و بالطبع توان موتور میشه برای رفع این مشکل درایو باید با افزایش دور ولتاژ موتور رو افزایش بده تا جریان ثابت بمونه و ای سی که آقای aliila معرفی کردن نمونه مناسبی برای جریانهای تا 2 آمپر هستش (هر چند آی سی های مشابه هم تو بازار موجوده)
        مگه اینکه فقط چرخوندن موتور با فرمان میکرو لازم باشه که در اینصورت اگه جریان موتور شما از 500 میلی آمپر کمتر باشه میشه از uln2003 هم استفاده کرد

راستی ساختن درایور با L297 و L298 کار مشکلی نیست کلی هم نقشه تو نت و تو کتابهای الکترونیک در موردش پیدا میشه

دیدگاه

من که به راحتی و بدون l298 تونستم انواع استپ تا 3-4 آمپر رو راه اندازی کنم . فقط کافیه خروجی میکرو ها رو بدی به یک پیش تقویت کننده و یک تقویت کننده قدرت .
          [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

موتور پله ای شما چنتا سیم داره؟ ( برای مدل قطبی و ... میگم) اگه 4سیمه باشه که با uln2003 نمیشه! اگرم 5 یا 6 تا داشت که راحت بزن به uln2003 و راه اندازی کن! این قدر delay رو کم کن تا جایی که موتور جواب بده!

دیدگاه

من در واقع میخوام دو تا موتور پله ای که هر دو باید یک جور و با هم کار کنند را به یک میکرو وصل کنم. یعنی من باید دو تا درایور را به یک پایه میکرو وصل کنم و بعد اونها را به موتور ها؟
              یعنی کمبودی چیزی ندارند؟
              هیچوقت سلام یادت نره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X