اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توضیح در مورد تعدادی کد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

توضیح در مورد تعدادی کد؟

سلام

لطفا اگه کسی در مورد کدهای زیر و اینکه چه کاری انجام میدن اطلاعاتی داره ممنون میشم توضیح بده :

با تشکر

پاسخ : توضیح در مورد تعدادی کد؟

دوستان من به دلیل نیازی که به پاسخ این سوال دارم مجبور شدم بیارمش بالا :cry2:
    میشه خواهش کنم واقعا اگه چیزی در مورد اینا میدونید بگید، باور کنید خیلی ضروریه :sad: :cry:

دیدگاه

توضیح در مورد تعدادی کد؟

با سلام .... :smile:
      به نظرم بهترین کار این هست که هلپ متلب رو بخونید من یه توضیح مختصری از بعضی هاش که بلدم میگم .

دستور strel :
      این کلمه مخفف structure element هست به معنی عنصر سازه هست . حالا سوال این هست که اصلا عنصر سازه چیه ؟؟! سازه ار شبکه ای ماترسی در ابعاد دلخواه تشکیل شده که دارایه های این ماتریس تنها مقادیر 0 و 1 رو دارند . هر سازه می تواند شکل خاصی داشته باشه مثلا مربعی ، خطی ، دایره ای ، مربعی و غیره .....اما دلیل ساخت این سازه ها متفاوت هست . یکی از کاربرد های ساخت این سازه ها فیلتر کردن اشیاء و ابجکت های ناخالص است یا به عبارتی ابجکت هایی مه ما به ان ها نیازی نداریم . برای تولید سازه هم از دستور strel استفاده می شود . مهمترین نکته در سازه ها مرکز ثقل سازه هست که در هلپ متلب به عنوان origin یاد شده و معمولا دور آن هم یه دایره می کشن .برای به دست آوردن مرکز ثقل ابعاد ماتریس سازه رو با عدد 1 جمع می کنیم بعد بر عدد 2 تقسیم می کنیم . جزء صحیح ابعاد بعد از تقسیم رو به دست میاربم میشه مختصات مرکز ثقل .توی متلب با فرمول نوشته .

Strel(‘disk’,r)
      این درو واقع سازه از نوع دایره ای شکل هست .مقدار r مشخص کننده شعاع دایره هست . هر چه شعاع دایره بیشتر باشه سازه شباهت بیش تری به دایره خواهد داشت .
      دستور imclose : برای این که این دستور رو بفهمید چی هست باید با مفاهیم dilation و erosionآشنا باشید اگه این دو تا رو بدونید چی هست این فهمش خیلی راحت هست . چون با این دو دستور تعریف میشه . البته توی تاپیک پردازش تصویر توی لینک زیر اقای حسام الدین خیلی خوب توضیح دادن . اون رو بخونید متوجه می شید .

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=23734.0

دستور mean : این تابع در واقع میانگین هر ستون ماتریس رو حساب می کنه و در یه سطر قرار میده .
      ~ = : علامت نامساوی هست
      دستور abs : قدر مطلق یه ماتریس رو میده .
      دستور bwprim : این دستور تصویری باینری رو به عنوان ورودی قبول میکنه و تصویر خروجی فقط شامل پیکسل های مرزی تصویر ورودی هست .
      دستور sum : جمع هر عدد داخل یه ستون رو محاسبه میکنه و در یه بردار سطری قرار میده اگه دوباره از این دستور استفاده بشه این بار حاصل جمع اعداد این بردار سطری رو به ما میده .

مصادیق اظهار محبت به همسر
      بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
      ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
      اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X