اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط نرم افزاریuart

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط نرم افزاریuart

با سلام میخوام بدونم در pic16f84 میشه ارتباط uart به صورت نرم افزاری تعریف کرد اگر میشه چه جوری؟به زبان بیسیک

پاسخ : ارتباط نرم افزاریuart

سلام دوست عزیز
    در اکثر میکروکنترلر ها می توان ارتباط سریال نرم افزاری را اجرا کرد . اما این کار مستلزم پیاده سازی سیگنال های ارتباط uart با استفاده از دستورات برنامه نویسی است و به تبع آن درگیر کردن هسته پردازنده در امور ارتباطی می باشد .
    در کامپایلر های PIC در توابع مخصوص تعریف ارتباط uart اگر شما پایه های ارسال و دریافت را متفاوت از پایه های ارسال و دریافت سخت افراری انتخاب نمایید ، خود کامپایلر به صورت اتوماتیک فرآیند ارتباط uart نرم افزاری را برای شما پیاده سازی خواهد نمود .

دیدگاه

ممنون از پاسختون میشه یه مثال با بیسیک بزارید

دیدگاه

به عنوان مثال کد زیر عدد 23 را به صورت ارتباط سریال نرم افزاری و تحت پایه portb.5 ارسال می نماید :
        Serout portb.5,n2400,[23]

دیدگاه

با سلام میخواستم بدونم اگر بخوام با این میکرو 3 تا ارتباط سریال داشته باشم ممکنه؟در ضمن برای مشخص کردن اینکه با کدوم میخوام کار کنم باید چی کار کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار
            با سلام میخواستم بدونم اگر بخوام با این میکرو 3 تا ارتباط سریال داشته باشم ممکنه؟در ضمن برای مشخص کردن اینکه با کدوم میخوام کار کنم باید چی کار کرد؟
            بله . میشود....
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43149.msg253106#msg253106

دیدگاه

ممنون از پاسختون اما من با بیسیک کار میکنم در بیسیک چطور نوشته میشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X