اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه پبکسل را به مختصات و کد رنگی تبدیل کنیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه پبکسل را به مختصات و کد رنگی تبدیل کنیم

خیلی فوری :angry:

سلام دوستان عزیز خوب هستین یه زحمتی داشتم هر چه قدر هم کم کمک کنین ولی باز راهنماییم کنین خیلی نیاز دارم

مشکلم اینه

فرض کنیم ما یه عکسی داریم برای مثال رزولیشنش 100*100 هست یعنی هر ردیف افقی و عمودی از 100 پیکسل تشکیل شده و این عکس سیاه و سفیده

من یه نرم افزار میخوام که مختصات هر یک از پیکسل هارو شناسایی کنه و رنگ شو هم به کد رنگی تبدیل کنه مثلا سفید کد 0 سیاه 1

میخوام تو خروجی اینو به من بده مثلا تو مختصات X=2 .Y=3 با کد رنگی 1

به اعبارتی تو ی عکس سیاه سفید مختصات هر پیکسل با رنگش به صورت کد به من بده

ممنون میشم اگه راهنمایم کنین
    :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:
    www.armood.ir

پاسخ : چگونه پبکسل را به مختصات و کد رنگی تبد&#1740

یک راهش اینه که دو حلقه for تو در تو بنویسید که اولی نماینده سطرهای عکس و دومی ستون های عکس هست.
    داخل for دوم مقدار پیکسل رو میخونید و همزمان آدرس پیکسل رو تو a,b بریزید . ماتریس a میشه آدرس سطرها و b میشه آدرس سطرها.
    سعی کنید روش فکر کنید چون به نفع خودتون هست!
    اگه تو نوشتنش مشکلی داشتید در خدمتم!
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

پاسخ : چگونه پبکسل را به مختصات و کد رنگی تبدیل کنیم

for i=1:size(image,1)
      for j=1:size(image,2)
      data(i,j,3)=image(i,j);
      end
      end

image عکستون هست و data ماتریس سه بعدی که مولفه ی سومش نشان دهنده ی مقدار پیکسل تصویر هست . و مولفه های اول و دومش هم که سطر و ستون رو نشون می دند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ma-bah
        for i=1:size(image,1)
        for j=1:size(image,2)
        data(i,j,3)=image(i,j);
        end
        end

image عکستون هست و data ماتریس سه بعدی که مولفه ی سومش نشان دهنده ی مقدار پیکسل تصویر هست . و مولفه های اول و دومش هم که سطر و ستون رو نشون می دند.
        یه بار دیگه لطفا کدتون رو بخونید و از صحت کارکردش مطمئن بشید!

دیدگاه

سلام .... :smile:

من هم همون جوری که اقای شفقی گفتن نوشتم جوری دیگه هم میشه ؟ و این که این درسته ؟ امتحان کردم شد .البته من با همون فرض تصویر دوبعدی نوشتم .

مصادیق اظهار محبت به همسر
          بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
          ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
          اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

اینجوری برای ماتریس 256*256 حساب کنید چقدر مقدار دارید که متلب باید نشون بده!
            اولا تو صفحه جا نمیشه پس مقادیر قبلی رو نشون نمیده. در ضمن چیزی هم به عنوان خروجی ذخیره شده نداریم.
            پیشنهاد من اینه که خروجی ماتریسی باشه که سطر اولش آدرس سطر و سطر دوم آدرس ستون و سطر سوم مقدار پیکسل باشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliturk
              خیلی فوری :angry:

سلام دوستان عزیز خوب هستین یه زحمتی داشتم هر چه قدر هم کم کمک کنین ولی باز راهنماییم کنین خیلی نیاز دارم

مشکلم اینه

فرض کنیم ما یه عکسی داریم برای مثال رزولیشنش 100*100 هست یعنی هر ردیف افقی و عمودی از 100 پیکسل تشکیل شده و این عکس سیاه و سفیده

من یه نرم افزار میخوام که مختصات هر یک از پیکسل هارو شناسایی کنه و رنگ شو هم به کد رنگی تبدیل کنه مثلا سفید کد 0 سیاه 1

میخوام تو خروجی اینو به من بده مثلا تو مختصات X=2 .Y=3 با کد رنگی 1

به اعبارتی تو ی عکس سیاه سفید مختصات هر پیکسل با رنگش به صورت کد به من بده
              سلام

این کاره سختی نیست!! فقط یک نکته اینکه آیا فقط نیاز به خروجی خالی داری؟؟ منظورم اینکه فقط یکسری کد همونطوری تو توضیحاتت دادی نیاز داری؟؟

اگه اینطور باشه یک برنامه تحت VB براحتی میتونی اینکارو انجام بدی!! با استفاده از توابع APIآ‌ براحتی میشه رو تصویرت پردازش دقیقی انجام داد و کد دقیق رنگ هر پیکسل و مختصات اون رو هم بهت میده!!

من این برنامه رو کار خاصی نوشتم و براحتی کار میکنه و جواب داده!!
              حالا بسته به این داره که بدرد شما میخوره یا نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jn_1983
                سلام
                من این برنامه رو کار خاصی نوشتم و براحتی کار میکنه و جواب داده!!
                سلام .. :smile:
                خوب حالا شما بذارید شاید برای ایشون هم مفید نباشه برا ی کسی دیگه مفید باشه .. :agree:

ببخشید آقای شفقی من تقریبا این جوری که گفتید نوشتم البته میدونم روش های دیگه هم هست اما نمیدونم چرا وقتی این رو اجرا میکنم سیستم کلا قفل میشه !!!!
                مشکلش چیه ؟؟!! :sad: :cry2:
                اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

برنامه ای که نوشتید مشکلی نداره ولی چون 4 تا 65536 تا عدد دارید کمی طول میکشه تا پیداشون کنه.
                  وقتی برنامه سنگینی تو متلب اجرا میشه پایین سمت چپ تا اتمام برنامه کلمه busy ظاهر میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _ مهدی _
                    سلام .. :smile:
                    خوب حالا شما بذارید شاید برای ایشون هم مفید نباشه برا ی کسی دیگه مفید باشه .. :agree:

ببخشید آقای شفقی من تقریبا این جوری که گفتید نوشتم البته میدونم روش های دیگه هم هست اما نمیدونم چرا وقتی این رو اجرا میکنم سیستم کلا قفل میشه !!!!
                    مشکلش چیه ؟؟!! :sad: :cry2:
                    اگه تو این ضمینه کار میشه میتونم راهنمائی کنم!! خیلی ساده و راحت جملات رو بیان میکنید!!
                    ماهی گیری رو باید یاد داد نه اینکه ماهی رو بدی دست طرف (روز بعدش چی؟؟؟)

من با این کارم نه تنها خدمتی نمیکنم بلکه به پست رفت این دوستمون بیشتر کمک میکنم!! من خودم برای نوشتن این برنامه روزها وقت گذاشتم و ... تا تونستم به این نتیجه مطلوب برسم!! همیشه ما دوس داریم راحتترین راه رو برای کسب پیدا کنیم.

لازم به ذکر که این نرم افزاری که نوشتم در حال حاضر در دست چندین خریدار قرار داره!! نمیتونم اپن سورس بذارم(به لحاظ اخلاقی و شرعی درست نیس)

باز میگم اگه دوس داشتید تو این نرم افزار میتونم کمک و راهنمائی کنم!!

دیدگاه

چگونه پبکسل را به مختصات و کد رنگی تبدیل کنیم ؟

ماهی گیری رو باید یاد داد نه اینکه ماهی رو بدی دست طرف (روز بعدش چی؟؟؟)
                      بله شما درست میگید من هم با این حرفتون موافق هستم .... :agree:

باز میگم اگه دوس داشتید تو این نرم افزار میتونم کمک و راهنمائی کنم!!
                      منظورتون همون VB هست ؟؟ راستش من اصلا نمیدونم چیه !! . همون ویزوال بیسیک هست ؟؟ اخه من با متلب نوشتم .
                      ولی بدم نمیاد بدونم چه جوری هست !! هر چند الان خیلی وقتم پر هست ..

ولی خوب اول یه سوال : این نرم افزار چه قدر کاراریی داره ؟؟

کتابی خوب تو این زمینه هست ؟؟

اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

پاسخ : چگونه پبکسل را به مختصات و کد رنگی تبدیل کنیم ؟

نوشته اصلی توسط _ مهدی _

بله شما درست میگید من هم با این حرفتون موافق هستم .... :agree:

منظورتون همون VB هست ؟؟ راستش من اصلا نمیدونم چیه !! . همون ویزوال بیسیک هست ؟؟ اخه من با متلب نوشتم .
                        ولی بدم نمیاد بدونم چه جوری هست !! هر چند الان خیلی وقتم پر هست ..

ولی خوب اول یه سوال : این نرم افزار چه قدر کاراریی داره ؟؟

کتابی خوب تو این زمینه هست ؟؟
                        سلام
                        البته تو رزومه شما چیزی از نوع رشته شما نامبرده نشده و این کار رو سخت میکنه!!

ولی اگر برق خوانده باشید (حتی کاردانی) این نرم افزار از جمله نرم افزارهای پرکاربرد برق بشمار میاد و تقریبا 100% افرادی که تو عمل کار میکنن با این نرم افزار کار کردن!!

ولی اگر نرم افزار خوانده باشی که دیگه حرفی باقی نمیمونه...........

خوشحالم ازین که نا امید نشدم و مخفف این نرم افزار رو بیاد داشتید!! :applause:

در مورد وقت خود بنده شاغلم و کارهای تحقیقاتی زیاد دارم که وقتم برای اینکه بیام از اول VB رو یاد بدم رو ندارم. شرمنده....

در مورد کتاب هم باید بگم انقد این نرم افزار شهرت داره(شهره به دارای مطالب فراوان یادگیری) که هر کتابخانه سر بزنید یک کتاب ازین نرم افزار وجود داره که براحتی میتونی یاد بگیری!!

در مورد کارائی هم لازم به ذکر که خیلی از ویروس های مخرب و معروف با این نرف افزار نوشتن و ....

اگه نیاز باشه باز میتونم کمکتون کنم البته وقتی این نرم افزار یاد گرفتید!!

دیدگاه

سلام وقعا از دوستان کارشناس و متخصص ممنونم
                          راستش من خودم متلب زیاد کار نکردم در سطح اینکه تو درس کاربرد کامپیوتر در الکترونیک
                          الان دقیق میگم که چی میخوام
                          میخوام این یه نرم افزار کامل باشه
                          که وقتی یه عکس بهش میدی مثلا با فرمتjpg یا حالا هر چی
                          در ضمن عکس ما سیاه سفیده
                          تو اون مختصات هر پیکسل رو تشخیص بده با کد رنگی

مثلااین عکس بالا رو انتخاب کردیم و هر یک از مر بع ها یک پیکسل هست رزولیشن(6*5)هست
                          میخوام وقتی این چنینی عکسی به نرم افزار میدیم تبدیل به کد های این چنینی کنه
                          رنگ سفید کد0 سیا ه 1
                          در مختصات [1،1] رنگ 0
                          [2،1]0
                          [3،1]1
                          [4،1]0
                          و....
                          ..
                          به این ترتیب
                          وبعد اینکه همه پیکسل تبدیل به این کد ها کرد
                          حالا من میخام این کد ها رو به فرمان تبیدل کنم که برای حرکت موتور ها
                          و در این مورد چنتا سوال دارم
                          1.از چه پورتی خروجی میتونم استفاده کنم؟ usb ,com؟
                          2.آیا میکرو لازم دارم برای فرمان به درایور؟ یا مستقیم با کامپیوتر میتونم به درایور فرمان بدم؟ (البته هر دو میشه کدم بهتره)
                          3.من این کدها رو چه طور میتونم طوری تعریف کنم که به درایور فرمان بده به عبارتی چه طور میشه اون مختصاتی رو که میگرم تعریف کنم به درایور ؟
                          4.این نرم افزار بهتر با چی نوشته بشه؟
                          باز هم ممنون
                          رضا شفقی-jn_1983- مهدی -ma-bah ممنون از همتون
                          www.armood.ir

دیدگاه

پاسخ : چگونه پبکسل را به مختصات و کد رنگی تبدیل کنیم ؟

البته تو رزومه شما چیزی از نوع رشته شما نامبرده نشده و این کار رو سخت میکنه!!
                            من دارم لیسانس الکترونیک میگیرم البته ناپیوسته هستم ... ولی از نوع لیسانسه بی سواد !!! :cry2: :cry2:

این نرم افزار از جمله نرم افزارهای پرکاربرد برق بشمار میاد
                            پرکاربرد تو برق !!! :eek: چرا من تا حالا اسمش هم برای رشته خودم نشنیدم !!! این هم از همخوابگاهی های کامپیوترم شنیدم ....

در مورد وقت خود بنده شاغلم و کارهای تحقیقاتی زیاد دارم که وقتم برای اینکه بیام از اول VB رو یاد بدم رو ندارم. شرمنده....
                            نه ... اصلا با شخصیتم جور در نمیاد ... منظورم این هست دوست دارم خودم یاد بگیریم و بخونم ....

برای همین هم گفتم کتاب تو این زمینه هست یا نه !! البته کتاب که قطعا هست ولی تاکیدم روی کتاب خوب بود .. جعفر نژاد قمی تو این زمینه کتاب داره ؟؟ معمولا کتاباش خوبه !! و این که این ویژوال بیسیک اساسا چه فرقی با بیسیک داره ؟؟؟ چون یه ذره از این بیسیک میدونم ..... ولی فکر نکنم الان بتونم بخونم چون درگیر پروژه و کاراموزی هستم ولی حتما سعی میکنم بخونمش ....

اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

دوستان عزیز تو پاسخ هر یک از سوالام هر چقدر کمکم کنیم باز کمک زیادی بهم کردین
                              www.armood.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X