اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمییر محافظ رایانه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمییر محافظ رایانه

درود
    من یه محافظ کامپیوتر دارم که خراب شده و مشکلش هم اینه که وقتی ولتاژ به 209 میرسه فورا جریان برق را قطع میکنه و تایمر 30 ثانیه شروع میشه و همینکه تایم تموم میشه یه لحظه دوباره برق را وصل و فورا قطع میکنه و این عمل تا وقتی که ولتاژ به بالای 210 ولت برسه ادامه داره.
    پشت محافظ نوشته وقتی کمتر از 175 برسه قطع میشه. حدود یکسال پیش خریدم و قبل از این همچین مشکلی نداشت اما همین که یه هفته از گارنتی اش گذشت به این وضع افتاده.عکس مدار را در زیر قرار میدم تا بگویید که کجاش دچار خرابی شده تا عوض کنم.در ضمن محافظ از اینهایی که نمایشگر دیجیتالی برای نشان دادن ولتاژ داره.
    اگر امکان تعمییر نداره یا نمی ارزه تعمییرش کنم بگویید تا یکی دیگه بخرم.این سومین محافظی که خراب شده تو این دو سال.
    با تشکر

پاسخ : تعمییر محافظ رایانه

خداییش یعنی کسی نمی دونه مشکل کجاست؟

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز اخه همینطوری که نمیشه گفت یه قطعه رو عوض کن....
      ولی اینطور که از روی عکس معلومه یه میکروکنترلره که تمام کارها رو انجام میده برای نمونه برداری هم احتمالا از اون پتانسیومتر وقطعات اطرافش استفاده شده اول نقطه ای که الان پتانسیومتر قرار داره رو علامتگذاری کن بعد ببین با تنظیمش میتونی به نتیجه برسی اگه تونستی که هیچ اگه نتونستی عوضش کن مقدارش هم 50کیلو اهم هستش.اگه بازم نشد تو همون مسیری که داره از ولتاژ اصلی نمونه گیری میکنه قطعاتی مثل ترانزیستور ودیود و یا اون اپتوکوپلرو چک کن. اگر هم همه اینا جواب نداد وقتت رو تلف نکن احتمالا میکرو مشکل پیدا کرده.
      موفق باشید.

دیدگاه

احتمالا توی برنامه میکرو حالتی در نظر گرفته شده که بعد از اتمام مدت گارانتی ، محافظ خراب بشه oo:

به نظر من قطعات رو یه تست بکنید و اگر همه سالم بودن ، احتمالا از میکرو میباشد.

دیدگاه

سلام
          دوستان درست میگن
          تعمیر برد فقط با یه عکس سخته!
          بهرحال احتمال اینکه قسمت نونه گیر ولتاژ ورودی معیوب شده باشه بیشتره تا اینکه میکرو خراب شده باشه.
          اوپتو کوپلر و حتما چک کن.
          با ولتمتر شروع کن به اندازه گرفتن بخش نمونه گیر ( چون نمیتونم بگم که کدوم مقاومتها کار تقسیم ولتاژو انجام میدن!) البته اول پتانسیومترو بچرخون شاید درست شه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X