اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست اطلاعات درباره AD7730

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست اطلاعات درباره AD7730

سلام
    من یه سری اطالاعات کلی درباره آی سی AD7730 می خوام. دیتا شیت رو خوندم ولی بازم یه خورده نا مفهوم بود! می خوام بدونم دقیقا چیکار می کنه و کجاها کاربرد داره. جای خاصی استفاده میشه؟
    ممنون

پاسخ : درخواست اطلاعات درباره AD7730

کسی چیزی نمی دونه؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      تا اونجایی که من اطلاع دارم یک ماإ¾ژول دو کاناله کامل 24 بیتیه که میشه یک لودسل رو مستقیما" بهش وصل کنی و خروجی دیجیتال سریال بگیری .
      کاربردشم که مشخصا در سیستمهای توزین دیجیتاله .
      قیمتش هم 14000 تومنه که بعید میدونم راحت گیر بیاری .

دیدگاه

ممنون. (+) میشه یه خورده جزئی تر توضیح بدی؟ اگه اشتباه نکرده باشم ، یه ADC هست که خروجی سریال داره. درسته؟ راستی لودسل چیه؟ :redface:

دیدگاه

در ضمن تو دیتا شیت این آی سی به یه اصطلاح هم بر خوردم. " Sigma_delta " درباره این هم میشه توضیح بدین؟ اصلا اگه بخوام کار کردن با این آی سی رو یاد بگیرم چقدر زمان لازم دارم؟ آخه اونجوری که من دیدم ، خیلی هم ساده نیست. فقط 13 رجیستر داره و اینکه آیا به DSP هم مربوط میشه؟ تو دیتا شیت یه چیزی هم درباره DSP دیدم. یعنی باید با DSP هم آشنایی داشته باشم؟

دیدگاه

کسی با این آی سی کار نکرده؟ من زیاد وقت ندارم باید زود یاد بگیرم :cry:

دیدگاه

این ای سی برای لود سل یا سنسور اندازه گیری وزن(ب***** ها) است و خروجی دیجیتال برای میکرو دارد در ضمن سیگما دلتا یک روش ساخت ADC با دقت بالا و سرعت کم است و دارای فیلتر دیجیتالی است در ضمن نیاز شما چیست؟

دیدگاه

سلام
                ممنون بابت جواب .... راستش من برای انجام یه پروژه که خودم هم دقیقا نمی دونم چیه :redface: ، باید اینو بلد باشم! ( یعنی یه بنده خدایی به من گفته که قبلش باید مطمئن بشه که اینو بلدم ، بعدا بهم بگه که چیه :icon_razz: )
                من تو دیتا شیت دیدم که نوشته بود این آی سی با پروتکل SPI سازگار هست. می دونم که AVR این پروتکل رو داره.من هم که AVR رو خوب بلد نیستم و در نتیجه نمی تونم ازش استفاده کنم. سوالی که برای من پیش اومده اینه که آیا 8051 هم می تونه SPI رو ساپورت کنه؟ اصلا این آی سی رو میشه با 8051 راه انداخت؟

دیدگاه

بله .با 8051 می تونی ان را راه اندازی کنی باید رجیسترهای َِ7730 را از طریق spi برنامه ریزی کنی برای کار با spi حتما نیاز به داشتن پرت spi روی میکرو نیست بلکه با I/O PIN های میکرو می تونی کار کنی.

داشتن spi کارت را راحتتر می کنه اما نه خیلی.

کار با 7730 ممکن است ولی باید 3-7 باری دیتا شیت را بخونی و با نوشتن و خواندن یک رجیستر شروع کنی

دیدگاه

با پین های I/O ؟ پس با این حساب میزان باود هم نباید اهمیتی داشته باشه. درسته؟
                    آیا نرم افزاری هست که این قطعه رو توش داشته باشه و بتونم به وسیله سیمولاتور باهاش کار کنم؟ قیمتش که خیلی بالاست!

دیدگاه

سلام دوستان عزیز :
                      من قبلاً یک پروژه با این آی سی انجام دادم .
                      نه که من شخصاً تمام کاراشو انجام داده باشم ، نه ! من فقط یکمی تو debug کردنه برنامه avr اون به دوستم کمک کردم و PCB مدارشو طراحی کردم .
                      برنامشو دوستم نوشت ولی من تمام datasheet این آی سی رو خوندم .
                      برعکس datasheete کتو کلفتی که داره کار باهاش خیلی راحته ! البته اگر از میکرویی استفاده کنی که SPI داشته باشه !
                      تا جائیکه یادمه برنامش کلاً به 30 خط هم نرسید و به راحتی و با دقت کار می کرد .
                      آی سی رو میتونی از چیپ الکترونیک بخری
                      با یه mega 8 یا mega16 مثل آب خوردن راه میفته !
                      البته چون پروژه ماله دوستمه به رسم امانت داری نمیتونم برنامه و شماتیک های مدارشو براتون بفرستم اما میتونم مقداری از نحوه کار کردن با این آی سی رو بنویسم .
                      این آی سی دارای یک سری رجیستر هست که در خانه های حافظه این آی سی قرار دارند و با دادن شماره خانه مربوطه می توان به آن نوشت و یا یا از آن خواند .
                      این آی سی بعد از درخواست محاسبه وزن ، و گذشتن زمان لازم برای انجام اعمال A2D ، مقدار خوانده شده را در رجیستر مربوطه می نویسد و فقط کافیست شما با دادن آدرس آن خانه از حافظه مقدار را بخوانید .
                      کارهایی که لازمه تا این آی سی رو راه بندازین به اینصورته :
                      1- آماده سازی مقادیر اولیه برای راه اندازی میکرو پورت SPI .
                      2- مقدار دهی اولیه به رجیسترهای مخصوص 7730 که تعیین کننده نوع فیلتر ، دقت ، نوع کالیبراسیون و .....
                      3-درخواست calibration که برای کالیبراسیون داخلی آی سی است ( من اکیداً توصیه می کنم اینکار را نکنید چون حتماً به مشکل بر میخورید ، ما رو که 2 هفته سر کار گذاشت )
                      4-در خواست تبدیل AtoD .
                      5- آدرس دهی برای دسترسی به رجیستر بانک مخصوص مقدار تبدیل شده .
                      6-درخواست ورودی SPI
                      7- نوشتن مقدار خوانده شده در تابعی که آنرا برای شما قابل فهم کند ( تبدیل مقدار به اندازه کیلوگرمو این حرفا )

امیدوارم کافی بوده باشه .
                      ( راستی یادم اومد یک نفر یک برنامه براش نوشته بود که خیلی شبیه برنامه ما بود و با سرچ می توانید آنرا بیابید )

باشد که موفق باشید .

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                        به این تاپیک مراجعه کنید احتمال زیاد با خوندن آن به نتیجه می رسید.
                        موفق باشید
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=21006.0
                        «اگر واقعيات با نظريات هماهنگي ندارند، واقعيتآ‌ها را تغيير بده.»
                        آلبرت انشتين

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان محمودی
                          با پین های I/O ؟ پس با این حساب میزان باود هم نباید اهمیتی داشته باشه. درسته؟
                          آیا نرم افزاری هست که این قطعه رو توش داشته باشه و بتونم به وسیله سیمولاتور باهاش کار کنم؟ قیمتش که خیلی بالاست!

من با این ای سی کار کردم کسی خواست در خدمتیم نترسید رایگانه
                          mazlomi.m@gmail

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X