اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به سسیور برای دما

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به سسیور برای دما

من یک سنسور می خوام که اگر دما از 37 کمتر شد یا از 38 بیشتر شد به من خروجی بده (فقط در همین رنج) که وصل یک مثلا آژ یر کنم لطفا طریقه وصلش رو هم بهم بگین

پاسخ : نیاز به سسیور برای دما

نوشته اصلی توسط محمد20
    من یک سنسور می خوام که اگر دما از 37 کمتر شد یا از 38 بیشتر شد به من خروجی بده (فقط در همین رنج) که وصل یک مثلا آژ یر کنم لطفا طریقه وصلش رو هم بهم بگین
    شما یک سنسور میخواین ..... اگر دما کمتز از 37 شد یا بیشتر از 38 بهتون خروجی بده ( به این می گن ترموستات) .... که بشه باهاش یک آژیر رو راه انداخت ( باید ترموستاتتون خروجی رله ای داشته باشه و با قرار دادن یکی از تغذیه های آژیرتون در مسیر وقتی در دمای مد نظرتون ترموستات عمل کرد ، آژیرتون(آلارم) فعال بشه

با مراجعه به بازار می تونید با قیمت های مناسبی ترموستات و سنسور رو یکجا خریداری بکنید.

موفق باشید.

دیدگاه

سلام دوستان
      من یه دستگاه جوجه کشی دارم که المنتش المنت بخاری برقی بود-شب اخر المنتش سوخت و همه ی جوجه ها مردند-می خوام یک مداری برای درست کنم که اگه دما کمتر از 35 شد الارم بزنه-کسی می تونه یه مدارساده اش رو بگه

دیدگاه

با LM35DZ حتما جواب میده
        اگه میخای انالوگ باشه باید خروجی LM35 تقویت کنی بعد بدی به یک مقایسه کننده .
        خروجی مقایسه کننده را به یک رله وصل کنی که اژیرو قطو وصل کنه.
        البته واسه دستگاه جوجهکشی نیاز به اینچیزا نیست .
        چند نکته مهم است که توجه کن:
        1_المت میله ای استفاده کن نه المت بخاری برقی.
        2_دوتا المنتو با هم موازی کن و تو مسیر هر کدام یک دیود سری کون تا شدت گرم شدن زیاد نشه.
        __________________________________________________ _______________________
        حالا اگر یکی بسوزه که این المنت به این سادگی مرگ نداره یکی دیگه تو مداره
        !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
        حتما باید با یک فن گرمای امنت رو بدمی تا سرخ نشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X