اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فشرده سازی تصویر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فشرده سازی تصویر

با سلام
    کسی میتونه دربارهی فشرده سازی تصویر و چگونگی انجام روی یک تصویر اطلاعاتی بده؟
    ممنونم. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

فشرده سازی تصویر

سلام ... :smile:

سوال خیلی خوبی کردید من هم خیلی دوست دارم بدونم .....

من فقط یه تابع بلدم اونم هم داخل کتاب گنزالس ویرایش دومش دیدم صفحه 27 کتا ب هست ..
    حالا دوستان که بلدن بفرمایند ما هم استفاده کنیم .
    البته این جوری که من از کتاب برداشت کردم فقط به تصاویری با فرمت jpeg قابل اعمال هست . حالا خودتون هلپ رو بخونید ببیند چه جوری هست .
    روش کاربرد کلی تر imwrite که فقط به تصاویر jpeg اعمال میشه به صورت زیر است :

f در واقع ماتریس حاصل از تصویر هست که با دستور imread به دست میاد .
    filename نام فایلی هست که بعد از فشرده سازی میخواید باشه . که تصویر حاصل به صورت پیش فرض در current foler متلب ذخیره میشه که با دستور cd در پنجره فرمان میتونی ادرس دقیقش رو پیدا کنی .
    qulity رو خودش میزاریم . (توضیح بیشتر تو هلپ )
    q در واقع مقدار صحیحی بین 0 تا 100 هست هر چی این مقدار کمتر باشه کاهش کیفیت تصویر در اثر فشرده سازی jpeg بیشتر هست .

مثلا من یه نمونه مثال میزنم :
    این تصویر اصلی هست که حجمش 11.8 کیلو بایت هست .

حالا از دستور بالا استفاده میکنم و حجمش تصویر رو ببینیم . حجم 2.36 کیلو بایت میرسه . البته من خودم q رو خیلی کوچیک گرفتم که تغییرات دیده بشه .

مصادیق اظهار محبت به همسر
    بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
    ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
    اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

پاسخ : فشرده سازی تصویر

تو صفحه ی زیر یه مثال گذاشتم فکر می کنم مثال خوبی باشه . در واقع تمرین درس این ترمم بود .
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...6745#msg276745

دیدگاه

چیز جالبی بود .. من فعلا یکی از تابع ها رو دارم میخونم تا عملکردش رو بفهمم .فعلا تا خط 27 گرفتم چی شده .. من یه سوال دارم ...

چرا ماتریس I رو از 128 کم شده میدونم توی فایل پی دی اف گفته شده تا متوسط صفر بشه اصلا یعنی چی ؟؟و حالا چرا عدد 128 انتخاب شده ؟؟
        توی همون پی دی اف اسم از کتاب اومده این چه کتاب هست ؟؟ من با مال خودم یعنی گنزالس ویرایش دوم چک کردم که نبود ..میخواستم بدونم چه کتابی هست ؟؟

بعدا دوباره مزاحم میشم !!!! :mrgreen:
        اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _ مهدی _

چیز جالبی بود .. من فعلا یکی از تابع ها رو دارم میخونم تا عملکردش رو بفهمم .فعلا تا خط 27 گرفتم چی شده .. من یه سوال دارم ...

چرا ماتریس I رو از 128 کم شده میدونم توی فایل پی دی اف گفته شده تا متوسط صفر بشه اصلا یعنی چی ؟؟و حالا چرا عدد 128 انتخاب شده ؟؟
          توی همون پی دی اف اسم از کتاب اومده این چه کتاب هست ؟؟ من با مال خودم یعنی گنزالس ویرایش دوم چک کردم که نبود ..میخواستم بدونم چه کتابی هست ؟؟

بعدا دوباره مزاحم میشم !!!! :mrgreen:
          فکر می کنم که لازمه ی تبدیل DCT هستش . عکس هم که یه ماتریس هستش به صورت uint8 که اعداد بین 0 تا 255 را شامل می شه . پس باید منهای 128 بشه .
          کتاب مورد نظر هم ویرایش سوم همین گنزالس هستش . تو ویرایش دوم به جای عکس 8.30 ،عکس 8.37 هستش . تو صفحه 484

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : فشرده سازی تصویر

سلام .... :smile:

ممنون از پاسختون

البته هنوز برام هضم نشده ولی خوب فکر کنم باید بیشتر بخونم .....

چه قدر بد ویرایش سومش هست !!!! :cry2: من چرا باید ویرایش دوم بگیرم !!!!! :angry: :angry: البته تو کتابفروشی فقط همین بود !!!!! :angry:
            اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _ مهدی _

ممنون از پاسختون

البته هنوز برام هضم نشده ولی خوب فکر کنم باید بیشتر بخونم .....

چه قدر بد ویرایش سومش هست !!!! :cry2: من چرا باید ویرایش دوم بگیرم !!!!! :angry: :angry: البته تو کتابفروشی فقط همین بود !!!!! :angry:
              آقا اینقدر سرتو به دیوار نزن ویرایش سوم فکر کنم فقط PDF اش هست که از خود استاد گرفتیم و فکر نکنم کتابش (حداقل ترجمش) باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ma-bah
                آقا اینقدر سرتو به دیوار نزن ویرایش سوم فکر کنم فقط PDF اش هست که از خود استاد گرفتیم و فکر نکنم کتابش (حداقل ترجمش) باشه

اگه شما هم جای من بودید کتاب رو میخرید و بعد از این که میومدید خونه میدید توی کتاب خودش ویرایش سوم رو تو صفحات اول نوشته و همینطور تو سایتش .. اونوقت به من حق میداید :cry2: :cry2: فکر کنم دیگه تاپیک منحرف میشه بهتر ادامه ندیدم ........ولی ویرایش سومش هست ... :angry:
                اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

با سلام
                  و تشکر بابت پاسخ دوستان
                  بنده بیشتر به دنبال کلیتی از روشهای پردازش تصویر و به خصوص فرمت ipeg هستم؟
                  و نیز الگوریتمی که بتونم به کمک میکرو اون رو پیاده سازی کنم؟
                  از قبل تشکر میکنم. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط s_gholamrezaee69
                    با سلام
                    و تشکر بابت پاسخ دوستان
                    بنده بیشتر به دنبال کلیتی از روشهای پردازش تصویر و به خصوص فرمت ipeg هستم؟
                    و نیز الگوریتمی که بتونم به کمک میکرو اون رو پیاده سازی کنم؟
                    از قبل تشکر میکنم. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
                    اگه فقط میخواین استفاده کنید:
                    http://s1.picofile.com/file/6935739434/jpeg_compressor_v103.7z.html
                    کمی تغییر توش بدین و چند تا فنکشنهای کار با فایل رو توش Overload بنویسید میتونید توی میکرو ازش استفاده کنید، اما همچین کار خیلی ساده ای هم نیست ولی شدنیه. در ضمن ++C هست و اگه با C کار میکنید که دیگه خیلی سخت میشه. مگر به دنبال مد BaseLine برید و فقط یک پروفایل رو خودتون دستی بنویسید که خیلی وقت گیره.
                    اسمایل، تومورو ویل بی وُرس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X