اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در نوشتن صفحه به صفحه ی 24c04

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در نوشتن صفحه به صفحه ی 24c04

اگه من بخوام تو کل حافظه 24c04 داده بنویسم باید چه کار کنم؟
    تو کتاب آقای ره افروز نوشته برای اینکه بخواهیم در یک صفحه از حافظه بنویسیم پس از I2c_start و دادن آدرس ها می توونیم برای حافظه های 1K/2K حداکثر تا 7 بایت و در حافظه های 4K,8K,16K تا 15 بایت دیگه ارسال کنیم حالا چطور می تونیم به صفحه ی دیگه ای بریم و داده های بیشتری بنویسیم؟

پاسخ : مشکل در نوشتن صفحه به صفحه ی 24c04

چی شد پس؟؟؟ :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

عصبانی نشو دوست من.
      همونطور که میدونی بسته به نوع صفحه بندی EEPROM ها (8 تایی و 16 تایی (نمیدونم بیشتر هم هست یا نه) ) میتونی بصورت صفحه ای توی اونها بنویسی.
      حالا اگر شما از آدرس اول یک صفحه شروع کردی و تا آخر صفحه رو رایت کردی برای اینکه بری به صفحه بعدی باید دوباره START کنی و آدرس اولین خونه صفحه بعدی رو بدی و همینطور تا آخر....
      سه تا نکته:
      1. اگر یک صفحه رو کامل نوشتی و به آخرش رسیدی ولی با آدرس دهی مجدد صفحه بعدی رو انتخاب نکردی اطلاعات بعدی که میفرستی روی همون صفحه و از آدرس اول اون صفحه شروع به نوشته شدن میکنن.(اطلاعات قبلی پاک میشه)
      2. اگه از وسطای یک صفحه شروع کردی مجاز نیستی 8 یا 16 بایت بنویسی. فقط میتونی به تعداد خونه هایی که تا آخر اون صفحه مونده بنویسی. در غیر اینصورت بقیه اطلاعات روی اول صفحه نوشته میشن.
      3. این قضیه هنگام خواندن صادق نیست یعنی شما میتونی با یه بار آدرس دهی کردن از اول تا آخر آیسی رو بخونی. فراموش نکن در این موارد همیشه به دیتاشیت آیسی مراجعه کنی.

دیدگاه

عرض سلام خدمت همه
        من دانشجوی مهندسی قدرت هستم . ولی پا توی الکترونیک گذاشتم .
        هم بسکام مینویسم هم با کدویژن کار می کنم .برای یک پروژه نیاز به کار با حافظه هایی مثل 24cxx یا هر مدلی از اینها پیدا کردم .
        کسی تا حالا با کد ویژن با این ایسی ها ارتباط برقرار کرده .
        اگه میشه یک کد نمونه به من بده یا توضیحی بده که چطوری با این ای سی ها کار کنم . یه چیزایی می دونم ولی کمه .
        لطفاً کمکم کنید خیلی مهمه
        ضمناً من روباتیک کار می کنم اگه کسی سوال داشت خوشحال میشم کمک کنم . :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X