اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با CodeVision AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با CodeVision AVR

با سلام
    امیدوارم خوب باشید
    من با یک مشکل مواجه شدم لطفا کمکم کنید
    مشکل من اینکه وقتی برنامه ای می نویسم و میخام کامپایل کنم یک error اسمبلی می ده
    این error به شکل زیر می باشد:
    http://up.iranblog.com/images/d30srya1flw5r51zf375.jpg

میشه راهنمایی کنید
    با تشکر
    ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff fffffffffff

پاسخ : مشکل با CodeVision AVR

من یه وقتایی نیاز پیدا میکنم داخل برنامه C کد اسمبلی بنویسم این error رو میگیره و با درست کردن ایرادات کد اسمبلی مشکل رفع شده تاحالا

دیدگاه

با عکسی که گذاشتید نمیشه چیزی گفت (فقط توضیحات اولیه و تعاریف رجیسترها تو عکس افتاده) بهتر برنامه را قرار دهید یا دقیقا خطی از برنامه اسمبلی که error می دهد یا تابعی که error م یدهد را قرار دهید تا بتوان روی آن نظر داد
      هیچ کس و هیچ چیز نمی تونه مانع رسیدنت به آرزوهات بشه مگر خودت

دیدگاه

برنامتو بذار اینجا،نه error

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adibiut
          برنامتو بذار اینجا،نه error
          ببخشید که نتونستم زود بیام (معذرت میخام)
          ممنون از همه شما
          اما مشکل از برنامه نیست از کامپایلر هست چون برنامه رو با رو تو کامپیوتری جدید کامپایل کردم
          من وقتی این مشکل بروز میداد ویندوز عوض می کردم درست می شد اما نمی خوام ویندوز عوض کنم.
          اینم ERROR هاش هست
          http://up.iranblog.com/images/opfu4smaw32f55z23.jpg

باتشکرفراوان

دیدگاه

سلام
            منم بارها در کدویژن با این پیغام مواجه شدم که عاملش یکی از حالات زیر بوده:

1- وقتی طول یه متغیر یا لیبل 32 کاراکتر میشه در اینصورت کامپایلر سی به شما خطا نمیده ولی اسمبلر با توجه به کاراکتری که خودش به متغییرهای c اضافه میکنه خطا میگیره
            2- در برنامه های چند فایلی تعریف متغیرها در فایل هدر با تعریف متغییر در فایل مربوطه یکی نیست به عنوان مثال فایل جانبی Test.c رو در نظر بگیرید و طبعا فایل هدر اون Test.h هستش حالا شما متغییری رو در Test.h تعریف کردین ولی در Test.c تعریف نکرده باشین در این صورت بازم اسمبلر پیغام خطا میده
            نکته دیگه ای که به ذهنم میرسه اینه که نسخه های قدیم کدویژن مثلا 1.23 با نسخه های 2 به بعد اون تفاوتهایی در syntax برنامه داره و شاید دلیل اینکه برنامه شما رو کامپیوتر دیگه اجرا میشه اینه که
            ورژن Codevision روی کامپیوتر شما با ورژن کامپیوتر دیگه ای که روش برنامه رو تست زدین متفاوت باشه
            شایدم اشکال از نصب یا کرک Codevision باشه بهتره از یه نسخه مطمئن تر استفاده کنی
            البته قطعا عوامل دیگه ای هم باعث بوجود آوردن این خطا میشن که دوستان بهتر میتونن کمکت کنن
            موفق باشی

دیدگاه

زمانی که از نسخه demo برنامه کد ویژن استفاده کرده باشید و مقدار برنامه بیشتر از سایز برنامه تان (مثلا در نسخه های 2 ، 4k نوشته و فکر کنم نسخه های قبل تر 2k ) شود خطا می گیرد ممکن است علت خطا این باشد. بهتر از یک نسخه کرک شده استفاده کنید . یا شاید هم برنامه کرکش کامل نبوده است.
              هرچند مطمئا نیستم اما شاید به علت اینکه نرم افزار را از طریق کاربر اصلی( Administor ) اجرا یا نصب نکردی ممکن است این پیغام را نشان دهد.
              البته اگر مطمئنی همین برنامه روی کامپیوتر دیگر جواب می دهد. و مشکل از برنامه نیست
              هیچ کس و هیچ چیز نمی تونه مانع رسیدنت به آرزوهات بشه مگر خودت

دیدگاه

ممنون از همه شما
                اما من مطمئن هستم که مشکل از برنامه ام نیست چون علاوه بر اینکه تو کامیپوتر دیگر جواب گرفتم بعد نصب ویندوز جدید هم تو این کامپیوتر فعلی هم جواب گرفتم
                فقط چیزی برام مبهم موند اینکه چرا خطا باید بده چون قبلا کار می کرد برنامه مشکلی نداشت حتی کدوِیژن پاک کردم ویژن های بالا و پایین نصب کردم اما جواب نداد من میخام علتشو بدونم تا بعدا که مواجهه شدم دوباره مثل دیروز ویندوز عوض نکنم تا جواب بده
                خیلی ممنون از راهنمایی های خوبتان

دیدگاه

فکر نمیکنم تا وقتی که سورس برنامتو نذاری بشه کاری براش کرد :read:

دیدگاه

azizam , in hame dardesar chera mikeshi , .,.,.,

faghat moshkelet , narm afzarete ....

in code vision i k to dari , size limit dare , nemizare compile beshe , boro yek code vision crack dar begir , motmaen bashe, javab migiri , man bhet ghol midam .....

دیدگاه

وقتی که برنامه رو عیب یابی میکنی و خطا نداره ولی موقع ساختم فایل هگز این صفحه رو میبینی یعنیبرنامه شما از نظر منطقی مشکلی نداره اما کامإ¾إ¾إ¾إ¾إ¾إ¾پایلر نمیتونه فایل هگز رو تولید کنه . یکی از دلیل هاش میتونه این باشه که شما برنامه رو اول برای یک میکرو مثل atmega324 نوشته باشی اما بعد تبدیلش کنید برای atmrga 32 در این صورت بعضی امکانات میکرو متفاوت میشه و کامإ¾ایلر نمیتونه اون رو برای میکرو جدید آماده کنه .
                      این فقط یکی از دلایله شما این کارو نکردید ؟
                      Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

ممنون
                        اخه چرا نمی خواین قبول کنید برنامه و تنظیماتش تو کدویژن مشکلی نداره من هگز برنامه رو تو کامیپوتر دیگه ای با تنظیمات کدویژن ای که کار نمی کنه گر فتم وسخت افزارشو درست کردم
                        در ضمن برنامه از نظر کرک هیج مشکلی نداره چون به طور کامل آخرین ویژن نصب و کرک میشه حتی شده بیشتر از شش ماه هم کار کنم اما نمی دونم چرا خطا با نصب ویندوز جدید رفع میشه
                        باتشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X