اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فقط صنعتی بودن arm هست که به avr می ارزه نه چیزه دیگه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فقط صنعتی بودن arm هست که به avr می ارزه نه چیزه دیگه

سلام
    دوستان با مطالعاتی که انجام دادم به این نکته رسیدم نظر شما چیه ؟
    خواهشا بحث usb 2 , can , ... رو پیش نکشین تکراری

به زبون ساده تر تمام پروژهایی رو که الان تو کشورمون واسش پول خرج می کنن رو با همین xmega میشه انجام داد . یه نمونه اش هم کارهای اقای کی نژاد

بنظرم بیخود به سری که درد نمیکنه دستمال نمی بندند.

پاسخ : فقط صنعتی بودن arm هست که به avr می ارزه نه چیزه دیگه

دوست من این بحث ها قبلا چندین بار انجام شده و ثمری نداشته جز دلخوری اعضا از همدیگه.بذارید هر کی با هر چی دوست داره کار کنه. با عرض معذرت تاپیک باید قفل بشه.
    اگه فکر می کنید مدرک جدیدی یا استدلال به درد بخوری دارید به من pm بدید تا اینجارو باز کنیم!
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

پاسخ : فقط صنعتی بودن arm هست که به avr می ارزه نه چیزه دیگه

با توجه به اینکه در پست اول از من نام برده شد، به نظرم رسید در پاسخ به این دوست عزیر مواردی را عرض کنم.
      انگیزه ها برای کار با میکروکنترلرهای با هسته ARM در افراد مختلف متفاوت است. برخی به دلیل امکاناتی نظیر USB و CAN و یا 32 بیتی بودن یا کلاک بالاتر به کار با آن گرایش دارند و برخی به دلیل توجه شرکت ها به این خانواده و بالابردن ضریب موفقیت برای استخدام و دلایل و موارد مختلف دیگر که هر یک در جای خود می تواند موجه باشد. حال اگر کسی تشخیص داد که یک خانواده معین مانند AVR یا XMEGA یا ARM جوابگوی نیازهای او هست(اعم از قابلیت میکروکنترلر و یا تبعات جانبی ناشی از یادگیری آن مانند استخدام)، در اینصورت بر مبنای انتخاب خود مسیر دلخواه را پیگیری می کند و از آن به نتیجه می رسد. اما نکته قابل توجه این است که چرا دائما بر سر بهتر بودن ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری، مجادلات بی حاصلی در می گیرد که به نتیجه خاصی هم منجر نمی شود. در اینجا قصد دارم یک بار از منظر خود به این سوال پاسخ بدهم که ARM بهتر است یا XMEGA و AVR بهتر است یا PIC و IAR بهتر است یا Keil و چندین سوال هم عرض دیگر که جواب همه این سوال ها و موارد مشابه از نظر من این است که:

شما از همه بهترید

و این شما هستید که با استفاده بجا و درست از یک ابزار می توانید به نتایج قابل قبول و درخور توجه برسید. و در این مسیر باید با پرهیز از جوزدگی و با تشخیص نیاز واقعی خود به انتخاب مناسب بپردازید و برای نتیجه گرفتن از ابزار مورد انتخاب تلاش کنید. البته این نکته قابل توجه است که یک انتخاب مسیر درست می تواند پروسه به نتیجه رسیدن را بسیار هموارتر کند. اما به شرط آنکه انتخاب بر اساس نیاز واقعی کار باشد و نه مسائل جانبی و حواشی و دلایل غیر کارشناسی و مواردی از این قبیل. پس اگر بررسی کردید و به این نتیجه رسیدید که ARM جوابگوی نیاز شماست که بر اساس آن عمل کنید و اگر XMEGA یا هر خانواده دیگر هم جوابگو بود که باز در جای خود قابل قبول است و این انتخاب از طرف هر فرد دیگری هم می تواند موجه و محترم تلقی شود.
      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X