اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط 8 دیجیت به avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط 8 دیجیت به avr

سلام
    میخوام 8 7segment رو به avr متصل کنم .
    بهترین راهی رو که پیدا کردم استفاده از یه آیسی هست به شماره max7221
    که به صورت spi دیتای سریال و به نمایشگرها میفرسته . ولی دوروزه هر کاری میکنم نمیتونم جواب بگیرم با bascom کد مینویسم و با پروتئوس تست میکنم .
    لطفا راهنمایی کنید
    مرسی

پاسخ : ارتباط 8 دیجیت به avr

سلام
    مگه چند تا سون سگمنت دارید؟
    چرا از آیسی 7447 استفاده نمیکنید بعد با تکنیک رفرش اونها رو مالتیپلکس کنید.
    در ضمن مگه پروتیوس شما مدل شبیه سازی 7221 رو داره؟
    و در آخر اینکه من تو پاساژ امجد و توکل دنبال این آیسی گشتم ولی هیچ جا نبود. اگه شما پیدا کردی آدرسشو به ما هم بده.
    موفق باشی

دیدگاه

سلام
      اولا چون با کمبود پورت مواجه هستم این امکان برام نیست که خودم اسکن کنم . 20 تا سون سگمنت دارم . علاوه بر اجزای دیگه
      دوما آره بابا max7221 توی کامپاننتای پروتئوس هست
      سوما اینکه منو راهنمایی کنید که با این آیسی کار کنم از زیر سنگم شده گیر میارم . اونوقت هرکی خواست بیاد از خودم بگیره )
      ممنون

دیدگاه

سلام

من استفاده از شیفت رجیستر رو پیشنهاد می دم
        هم جاروب نمی خواد هم 2 پین بیشتر مشغول نمیشه
        من همیشه اینکارو می کنم..

دیدگاه

سلام
          دوست عزیز
          ممکنه اطلاعات بیشتر در این زمینه در اختیار من قرار بدید ؟؟آ‌
          ممنون

دیدگاه

سلام
            اگر به عملکرد شیفت رجیستر(همون که توو مدار منطقی خوندین) وارد هستین،من 4094 رو به شما پیشنهاد می کنم.
            به جای مالتی پلکس بستن 7سگمنتها،مشترک اونها رو ثابت به تغذیه وصل کنین و با سری کردن چند عدد از این ای سی،یک شیفت رجیستر هر چند بیتی که خواستین بسازین،هر بیت شیفت رجیستر رو به یکی از پایه های سگمنت ها وصل کنین و ... با 2 پین از میکرو،هر چند سگمنت که خواستین رو درایو کنین،و حتی نیاز به جاروب هم نداره،اما جریان کشی زیاد داره،اگه بعد از شیفت رجیستر ها،لچ نذارین و سرعت ارسال اطلاعاتتون رو نتونین کنترل کنین،شاید کمی جهش دیده بشه که نمیشه و .... باید تجربه کنین،استفاده از هر روش جا داره ...
            راستش مشکل من با نحوه یاد دادن زیاده :sad: نمی دونم چطور بیشتر از این توضیح بدم که احساس کنم خواننده متوجه حرفهام میشه،اگه متوجه منظورم نشدین بدونین ایراد از منه که نوشتن بلد نیستم :cry: لطفا یکی که می تونه خوب آموزش بده،این روش رو توضیح بدن ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط KhepeleSibilo
              سلام
              اگر به عملکرد شیفت رجیستر(همون که توو مدار منطقی خوندین) وارد هستین،من 4094 رو به شما پیشنهاد می کنم.
              به جای مالتی پلکس بستن 7سگمنتها،مشترک اونها رو ثابت به تغذیه وصل کنین و با سری کردن چند عدد از این ای سی،یک شیفت رجیستر هر چند بیتی که خواستین بسازین،هر بیت شیفت رجیستر رو به یکی از پایه های سگمنت ها وصل کنین و ... با 2 پین از میکرو،هر چند سگمنت که خواستین رو درایو کنین،و حتی نیاز به جاروب هم نداره،اما جریان کشی زیاد داره،اگه بعد از شیفت رجیستر ها،لچ نذارین و سرعت ارسال اطلاعاتتون رو نتونین کنترل کنین،شاید کمی جهش دیده بشه که نمیشه و .... باید تجربه کنین،استفاده از هر روش جا داره ...
              راستش مشکل من با نحوه یاد دادن زیاده :sad: نمی دونم چطور بیشتر از این توضیح بدم که احساس کنم خواننده متوجه حرفهام میشه،اگه متوجه منظورم نشدین بدونین ایراد از منه که نوشتن بلد نیستم :cry: لطفا یکی که می تونه خوب آموزش بده،این روش رو توضیح بدن ...

میشه یه نمونه سخت افزاریشو بزارید اینجا ممنون میشم اگه این کارو بکنین
              A-Hosseini

دیدگاه

از 74164 استفاده کن که فقط 2 تا پین رو اشغال میکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X