اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نصب دوربین مداربسته با خروجی 1Vp-p

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نصب دوربین مداربسته با خروجی 1Vp-p

امکان نصب دوربین مداربسته با توجه به خروجی 1Vp-p برای اتصال به arm7 هست؟
    امکان خوانش فرمت خروجی 1Vp-p توسط میکرو هست؟
    با در نظر داشتن تصاویر پر حجم دوربین مدار بسته پردازش تصویر در حد ساده وجود داره؟
    *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
    *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

پاسخ : نصب دوربین مداربسته با خروجی 1Vp-p

دوست من اغلب تجهیزاتی که به میکرو ها متصل میشن از دامنه ولتاژی متفاوتی برخوردارند ولی برای اتصال اونها استانداردهای متفاوتی وجود داره که با اون میشه این اتصالها رو به وجود اورد
    برای مثال اکثر سنسور ها دارای رنج ولتاژی هستند که با هیچ میکرویی سازگار نیست ولی می شه این تفاوت ها رو کنترل کرد و خروجی ها رو پردازش کرد
    دامنه ی 1Vp_p ولتاژ خوبیه که میشه بعد از تغییر رفرنس به میکرو اعمالش کرد اما شما می خوای داده ی خرو جی رو پردازش کنی
    برای این کار باید پروتکل ارتباطی رو از دیتاشیت دوربین به دست بیاری
    دوربین ها انواع مختلفی دارن که خروجی های مختلفی هم میدن
    باید ببینی خروجی دوربینت دیتای ماتریسیه دیجیتاله یا آنالوگه مثل CCD و AUX و یا شاید RS232 که بعضی ها دارن که البته با توجه به ولتاژت باید خروجیه انالوگ باشه ولی یه اسم یا دیتاشیت بذار ببینیم چیه
    لبخند بزنید تا زندگی برایتان لذت بخش گردد

دیدگاه

سلام

دوست عزیز فکر کنم یکم دارید اشتباه میکنید

تا اونجایی که من یادمه (چون 5 سال پیش اینا رو میخوندم) ولتاژ سیگنال PAL برابر 1vp-p ولی این سیگنال پهنای پاند 6 مگاهرتز یا یه همچین حدودی رو داره به یه adc حداقل 12 یا 13 مگاسمپل در ثانیه نیاز دارید (البته بر اساس قانون نایکوئیست ولی چون بحث تغییر فازه فکر کنم باید سرعت بیشتر باشه)

با این سرعت اگه adc شما 8 بیتی هم باشه میشه 12 مگابایت برثانیه ... در ضمن این سیگنالها کلی سیگنال اضافی مثل سینک دارن که اول و آخر تصویر و خط رو تعیین میکنه

فرض رو بگیریم که میکرو هیچ کاری نکنه فقط adc رو کنترل کنه با سرعت nMHZ شما میتونید یه سری دیتای خام از اون بگیرید که حالا هر سطح ولتاژِی بین 0 تا 1 ولت برای شما بیانگر یه رنگه و اگه هنوز آلزایمرم تکمیل نشده باشه اون ولتاژ 1 ولت برابر با رنگ سفیده ....

شما شاید بتونید با arm7 یه OSD خوب بسازید که هرجای صفحه که خواستید یه خطی یا نوشته سفیدی رو نمایش بدید

ولی کپچر تصویر و پردازش ... محاله

یه پروژه توی اینترنت هست از circuit cellar که واقعا عالیه... توی این پروژه یه آدم بیکار و بسیار باحال یه اسیلوسکوپ روی تلویزیون درست کرده و کلی توضیحات جالب داده در مورد سیگنال های PAL این چیزا

نمیدونم این لینک کامل باشه:

http://www.circuitcellar.com/library/print/1106/Momontov-196/

تحت lpc2138 که یه arm7 شرکت فیلیپسه

واقعا یکی از مقاله های پر قدرت circuit cellar ... که سال 2005 اگه اشتباه نکنم جایزه برترین های مقاله این مجله رو بورد
      به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

تشکر جواب کاملی بود اما دانشجوی کامپیوتر خیلی از برق سر در نمیاره به هر حال ممنونم
        تا جایی که من فهمیدم خروجی 1vp-p چیزی شبیه انالوگ هست و با کانال adc خوانده میشه پیشنهاد میکنم
        به سمت طراحی مدارهای لازم پیش بریم.
        بگذریم بابا

دیدگاه

سلام

از چیپ ستهای تصویر استفاده کنید ...
          از این ماژولهایی که روباتیک کارا استفاده میکنن میتونید استفاده کنید... با rs232 میتونید باهاش خیلی کند کار کنید... فقط برای عکس گرفتن خوبه

توی ایران البته از این چیزا خیلی سخت گیر میاد
          به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

بله درسته arm7 با هیچ ترفندی قادر به پردازش تصویر نیست
            http://www.*****tarashe.com/site/index.php?option=com_content&view=article& id=226:-fpga&catid=34:1389-11-11-08-32-12&Itemid=35

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X