اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آزمایشگاه مدارمنطقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آزمایشگاه مدارمنطقی

دوستان من برای اولین بار این ترم درس آزمایشگاه مدارمنطقی رو قراره تدریس کنم منتها دانشکده علمی کاربردی که در اونجا تدریس می کنم هیچ امکانات آزمایشگاهی رو تدارک ندیده .از شما دوستان تقاضا دارم که منو راهنمایی کنید که چه نرم افزاری می تونه برای شبیه سازی گیتها و شیفت رجیستر و فلیپ فلاپها به کار بره و اگر امکان شبیه سازی اینها نیست این گیتها رو چگونه می تونم تهیه کنم .
    :idea: ضمنا از زحمات تمامی دوستان که با همت بلندشون این سایت خوب روکه تنها مرجع هست رو می گردونن تشکر کنم صمیمانه آرزوی موفقیت براتون دارم 8)

آزمایشگاه مدارمنطقی

سلام دوست عزیز
    دو نرم افزار Circuit Maker 2000 و Proteus Professional 6.7 SP3 بهترین نرم افزار برای
    شبیه سازی مدارات دیجیتالی و میکروکنترلری می باشند که هر دو نرم افزار در قسمت
    دانلود بخش دانلود نرم افزار های تخصصی قرار گرفته اند می تونید دانلودشون کرده و ازشون
    استفاده کنید موفق باشید

دیدگاه

آزمایشگاه مدارمنطقی

اینم لینک های دانلود این دو نرم افزار :

CircuitMaker 2000 With Service Pack 1
      http://mohandesmilad.netfreehost.com/viewtopic.php?t=677&mforum=mohandesmilad

Proteus Professional 6.7 SP3
      http://mohandesmilad.netfreehost.com/viewtopic.php?t=663&mforum=mohandesmilad

Proteus Professional 6.8
      http://mohandesmilad.netfreehost.com/viewtopic.php?t=1857&mforum=mohandesmilad

موفق باشید

دیدگاه

اطلاعاتی پیرامون CIRQUIT MAKER

صابر عزیز از محبتت ممنونم من الان نرم افزار circuit maker رو دانلود کردم واقعا محشره فقط می خواستم یک مقدار منو راهنمایی کنی که چجوری میشه شبیه سازی رو با این نرم افزار انجام داد .یعنی می خوام بدونم چجوری سیگنالهای ورودی و خوروجی رو بتونم ازش دریافت کنم و در اصل بتونه برام به جای یک اسیلوسکوپ کار کنه .آیا این امکان رو نرم افزار cirquit maker داره
        یه سوال دیگه هم داشتم می خوام بدونم circuit maker قویتره یا پروتئوس
        من 3 ماهی هست که همیشه میهمان مطالب کاربردی شما دوستان بودم اما الان توفیق دست داده تا بتونم بیشتر مزاحمتون بشم .

دیدگاه

جواب

با سلام

اکه مخواین صرفا برای مدارات منطقی از یک نرم افزار استفاده کنید اونم برای اموزش شاید بشه کفت نرم افزار (electronic work bench(ewb بهترین باشه البته برای کار های سطح بالاتر protuse هم عالیه.
          موفق باشید
          ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

آزمایشگاه مدارمنطقی

سلام
            دوست عزیز شما اگه می خواهید تو کاربرد نرم افزاها مشکلی نداشته باشید بهتره از Helpاون استفاده بکنید

واسهEWBتا جائیکه یادمه یه کتاب هست ولی مشخصاتش کامل یادم نیست
            اگه می خواهید دانشجوها فردا از تون همیشه به خوبی یاد بکنند حتی اگه مجبور بشد باید اونا رو وادار بکنید که خودشو.ن قطعات تهیه بکنند و عملی کار بکنند زیاد اونا رو به نرم افزار عادت ندهید که آخرش بدبخت می شند
            اینا فقط از روی دوستی می گم ولی هیچ چیز جای کارعملی نمی گیره و نرم افزار فقط می تونه راه گشا ی خوب باشه نه همه چیز
            ضمنا هیچ نرم افزاری کامل نیست
            ولی من خودم بهترین نرم افزا رو پروتیوس می دونم چون نتایج آزمایشات دیجیتالی به صورت اکتیو توی اون دیده میشه حداقل از هیچ چیز بهتره
            امیدوارم توی کارتون موفق باشید

دیدگاه

Re: اطلاعاتی پیرامون CIRQUIT MAKER

نوشته اصلی توسط ziaiy
              صابر عزیز از محبتت ممنونم من الان نرم افزار circuit maker رو دانلود کردم واقعا محشره فقط می خواستم یک مقدار منو راهنمایی کنی که چجوری میشه شبیه سازی رو با این نرم افزار انجام داد .یعنی می خوام بدونم چجوری سیگنالهای ورودی و خوروجی رو بتونم ازش دریافت کنم و در اصل بتونه برام به جای یک اسیلوسکوپ کار کنه .آیا این امکان رو نرم افزار cirquit maker داره
              یه سوال دیگه هم داشتم می خوام بدونم circuit maker قویتره یا پروتئوس
              من 3 ماهی هست که همیشه میهمان مطالب کاربردی شما دوستان بودم اما الان توفیق دست داده تا بتونم بیشتر مزاحمتون بشم .
              سلام . خوبی دوست عزیز ؟
              آقا به نظرم با پروتئوس کار کنی بهتر باشه . چون آموزشش هم توی سایت هست راحت تر میتونی باهاش کار کنی . ولی حرف آقا رضا کاملا درسته سعی کنید برای دانشجوهاتون امکانات بگیرید اینطوری خیلی بهتر یاد میگیرن . ولی اگه امکانات گرفتید به نظر من حتما مجبورشون کنید تا با پروتئوس هم جواب بگیرن . باید بتونن با یه نرم افزار شبیه ساز کار کنن به سرعت کارشون در آینده خیلی کمک میکنه .
              موفق باشید .
              شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
              هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
              چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X