اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مدار مادون قرمز و pir (فوری )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مدار مادون قرمز و pir (فوری )

سلام
    من پروژه پایانیم رو تا هفته دیگه باید تحویل بدم . :sad:
    می خوام که حضور یک شخص رو توسط سنسور مادون قرمز تشخیص بدم .
    به این شکل که وقتی شخص بین فرستنده و گیرنده قرار بگیره بتونم از خروجی این مدار در میگرو استفاده کنم و تصمیم بگیرم .
    حال من سنسور گیرنده مدوان قرمز 3 پایه خریدم روی شماتیکش که از نت گرفتم شروع به تست کردم ولی جواب نداد .
    حالا هم خیلی کلافه ام .
    خواهشا اگر کسی هم مدار فرستنده و هم گیرنده رو داره به من بده . کارم گیره . و راهنماییم کنه که چه جور نصب و چه باید بکنم .
    ولتاژ ورودیم 5 ولته و خروجی مدار رو باید چه کار کنم آیا باید بدم به پ امپ یا نه مستقیم بره به میکرو ؟

خواهش می کنم مدار رو کسی داره به من بده . ممنونم .

پاسخ : خواهش می کنم کمکم کنید خیلی فوری .

موضوع: خواهش می کنم کمکم کنید خیلی فوری
    من هم خواهش میکنم ، عنوان تاپیکت رو اصلاح کنی. در قوانین انجمن اومده ، نباید از اینگونه عناوین استفاده بکنیم!

وقتی شخص بین فرستنده و گیرنده قرار بگیره بتونم از خروجی این مدار در میگرو استفاده کنم و تصمیم بگیرم
    دیگه استفاده از این روشها قدیمی شده. کاش از سنسور PIR استفاده میکردی.

آیا باید بدم به پ امپ یا نه مستقیم بره به میکرو
    خروجی این سنسورها بصورت داخلی تقویت شده و مستقیما میتونی به میکرو وصل کنی.

و راهنماییم کنه که چه جور نصب و چه باید بکنم
    خوب سنسور رو که داری و مدار راه اندازیشو هم که درست کردی. هرچند شمارشو نگفتی. فکر کنم از همون سنسورهایی که به مدل پارسی معروفند گرفتی. مشکل جواب نگرفتن شما اینه که ، اگه تو دیتاشیت دقت بکنی این سنسور دارای فیلتر 36 تا 38 کیلوهرتز دز ورودی هست. پس باید نور مادون قرمز توی این فرکانس نوسان بکنه ، نه اینکه بصورت مدام روشن باشه.
    برای تست میتونی موقتا ، بجای LED مادون قرمز خودت ، از کنترل تلویزیون استفاده بکنی و نتیجه رو بررسی کنی.

دیدگاه

پاسخ : کمک در مدار مادون قرمز و pir (فوری )

راستش رو بخواید من این مدار رو می خوام که یک انسان رو تشخیص بده توی اتاق و از مدار یعنی بهتر بگم از ماژل pir هم استفاده کردم ولی ایم ماژل وقتی که انسان رو تشخیص می ده بعد از زمان کوتاهی که حرکت نکنه دیگه تشخیص نمی ده . نمی دونم جه کنم . مجبور شدم از همین سنسور پالسی استفاده کنم ولی باز هم که به مشکل بر خوردم .
      چه جوری می تون از ماژل استفاده کنم به شکلی که دیگه مشکل رو نداشته باشم .

دیدگاه

پاسخ : کمک در مدار مادون قرمز و pir (فوری )

برای استفاده بهتر از ماژول PIR میتونی یه تایمر ، بهش اضافه بکنی.
        مثلا با اولین تشخیص ، خروجی به مدت 10 ثانیه فعال باشه . اگه تو این فاصله دوباره حرکتی انجام بشه ، خروجی بصورت مدام ، بالا خواهد بود.
        در استفاده از اون سنسور سه پایه هم ترسی نداشته باش. اول تصمیم بگیر میخوای کدوم رو استفاده کنی ، دوستان کمکت میکنند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X