اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ذخیرهآ‌ی دادهآ‌ها در MMC توسط LPC2378

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ذخیرهآ‌ی دادهآ‌ها در MMC توسط LPC2378

با سلام
    ما برای پروژهآ‌مون نیاز داریم که از MMC برای ذخیرهآ‌ی دادهآ‌هامون استفاده کنیم. میکرو ما LPC2378 هست. در واقع یه سری رشتهآ‌ی داده هست که باید در MMC ذخیره بشه. برنامهآ‌ی خود NXP خیلی مشکله و ما اصلا از توابعش سر در نمیاریم و نمی تونیم با بقیه برنامهآ‌ی پروژمون یکپارچش کنیم. یه سری برنامهآ‌ی دیگه هم تو نت وجود داره ولی بازم نمیآ‌دونیم چطوری ازش استفاده کنیم.
    دوستان اگه امکانش هست ما رو در این زمینه راهنمایی کنن یا اگه کد نمونهآ‌ای در این زمینه وجود داره به ما معرفی کنن.
    با تشکر

پاسخ : ذخیرهآ‌ی دادهآ‌ها در MMC توسط LPC2378

برنامه های نمونه کیل که مشکلی نداره. توابع استاندارد C هست و هدر stdio. مشکلتون کجاست؟

دیدگاه

مشکل اینجاست که ما تو توابع موجود در KEIL مثلا تابع (MCI_WRITE_BLOCK(DWORD BLOCKNUM فقط آدرس رو به عنوان آرگومان می بینیم و اصلا معلوم نیست داده ای که باید بر روی MMC نوشته شود، کجا به تابع داده شده؟ ما می خوایم بفهمیم چطور میشه به سادگی یک داده رو ی MMC بنویسیم و از MMC بخونیم، از DMA و وقفه هاش هم نمی خوایم استفاده کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      با تشکر

دیدگاه

شما چرا اینجوری کار میکنین؟ خوب از سیستم فایل پیاده سازی شده توسط کیل و توابع مربوطه مثل fopen و fread و fwrite استفاده کنین.

دیدگاه

ممنون از پاسخآ‌دهی سریعتون
          الان رفتم فایل MCB2300_SD_FILE.ZIP رو از http://www.keil.com/download/docs/338.asp دانلود کردم. وقتی داخل برنامه از fopen, fwrte, fread, fclose استفاده میآ‌کنیم، در واقع اعمال باز و بسته کردن یا خواندن و نوشتن فایل بر روی MMC انجام میشه؟ منظورم اینه وقتی تابع fopen رو اجرا میآ‌کنیم در واقع یه فایل روی MMC باز میشه؟ درست متوجه شدم؟
          اگه اینطوریه کدوم یک از فایلآ‌ها به برنامه add شده و تغییر داده شده که یه همچین امکانی به برنامه اضافه شده؟
          با تشکر

دیدگاه

اینا به لایبرری های کیل مربوطه و این توابع هم با استفاده از اون لایبرری ها همونطوری که گفتین روی sd کار میکنن.
            ولی کدوم فایل ها باید به پروژه شما اضافه بشه فکر میکنم File_Config یا چیزی مشابه اون بود بهمراه rtl.h

دیدگاه

سلام
              اول RLARM رو روی سیستمت نصب کن، بعد به آدرس زیر برو
              Keil\ARM\Boards\Keil\MCB2300\RL\FlashFS\SD_File
              یه پروژه آماده برای کار با SD هست که به صورت 4 خط دیتا با کارت حافظه ارتباط برقرار میکنه اگه سخت افزارت مشکل نداشته باشه مثل هلو کارتو راه میندازه
              بقیش هم دیگه با خوذت
              اگه rlarm رو نداری میتونی از لینک زیر اونو بگیری
              http://ua741.persiangig.com/other/rlarm413.rar
              یا حق
              در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم لطف آنچه تو اندیشی حکم انچه تو بنمایی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمداسدی
                سلام
                یه پروژه آماده برای کار با SD هست که به صورت 4 خط دیتا با کارت حافظه ارتباط برقرار میکنه اگه سخت افزارت مشکل نداشته باشه مثل هلو کارتو راه میندازه
                بقیش هم دیگه با خوذت
                یا حق
                سلام . من قبلا این مثال رو امتحان کردم . بوردم هم دقیقا mcb2300 هستش اما اصلا نفهمیدم چیکار می کنه آیا فایلی می سازه ؟؟؟ یا .....؟؟؟ آخه من هنوز رو قسمت سریال این بورد کار نکردم . برای تست این مثال هم فعلا نتونستم خروجی سریال رو بررسی کنم چون ویندوز من 7 هستش و نمی دونم hyper terminal داره یا نه ؟ اگر داره کجا هست ؟ شما نمی دونید داره یا نه؟

دیدگاه

سلام
                  نیاز به هایپر نیست
                  حقیقتش من تاحالا توی 7 از پورت کام استفاده نکردم ولی توی xp باید اول بیسکام رو روی سیستمتون نصب کنید، بعد از قسمت terminal emulator استفاده کنید.
                  این پروژه یه مثال ساده هست که توسط اون یه سری کارهای ساده مثل: باز کردن فایل و خوندن اون، تغییر نام، حذف فایل و ایجا فایل جدید رو میشه انجام داد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمداسدی
                    سلام
                    نیاز به هایپر نیست
                    حقیقتش من تاحالا توی 7 از پورت کام استفاده نکردم ولی توی xp باید اول بیسکام رو روی سیستمتون نصب کنید، بعد از قسمت terminal emulator استفاده کنید.
                    این پروژه یه مثال ساده هست که توسط اون یه سری کارهای ساده مثل: باز کردن فایل و خوندن اون، تغییر نام، حذف فایل و ایجا فایل جدید رو میشه انجام داد.
                    همین الان تست کردم . Hyperterminal رو از ویندوز xp ران کردم شد . مموری رو هم فرمت کرد و لیبلش رو هم keil کرد اما دیگه کاری نکرد . هر دفعه که فرمت کرد کاری نمی کنه مگر اینکه دوباره ازم می خواد فرمت کنه یا نه . نه رو هم که می زنم دوباره همین سوال رو تکرار می کنه .جالبش اینجا بود که وقتی رم SD رو تو جاش قرار دادم نشناخت اما وقتی از رم microSDآ‌ استفاده کردم و اونو تو خشاب SDآ‌قرار دادم و تو بورد گذاشتم جواب داد oo: oo: oo:

دیدگاه

سلام
                      در حالت اول سخت افزارت مشکل داشته، توی خشاب کارت های حافظه SD، پین Vcc پین پنجم هست و پین چهارم NC هست
                      حالا که کارت حافظه رو میشناسه یعنی سخت افزار درسته، برای منم همین مشکل بود، بعد که سیم های رابط کارت حافظه رو کوتاه کردم مشکل حل شد
                      یا حق

دیدگاه

به نام خدا سلام همون کتابخونه NXP که اول استفاده کنی خیلی راحتتر طریقه استفاده از اون اینطوری است که میگم اطلاعاتی که میونی توی رجیستر ReadBlock[] قرار میگیره و اطلاعاتی که مینویسی توی رجیستر WriteBlock[] قرار میگیره این هم یک مثال برای نوشتن
                        MCI_Write_Block( NUM _SECTOR );
                        while ( MCI_Block_End_Flag == 1 ) ;
                        آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

دیدگاه

سلام،ما پروژمون با میکروی lpc2378 است، همه ی قسمت های پروژه رو انجام دادیم ولی در آخر آن بایدداده هایمان را در یک حافظه ذخیره نماییم و مثل اینکه خود میکرو حافظه ی flash ندارد که ما بتوانیم داده ها را روی آن ذخیره کنیم و می خواهیم اطلاعات را روی حافظه ی mmc ذخیره نماییم ، ولی متاسفانه از آن جایی که محیط برنامه نویسی مان keilمی باشد و زبان آن c است هیچ گونه برنامه نمونه ای از آن در اینترنت نیافتیم خواهشمندیم از آن جایی که ما فقط 3 روز دیگه وقت داریم اگه کسی یه برنامه نمونه به زبان cداره که می شه در آن داده هایی در mmc نوشت و یا از آن داده ای خواند داره لطف کنه و اینجا بذاره ، ترا خدا اگه بلدین بذارین ممنون

دیدگاه

سلام،ما پروژمون با میکروی lpc2378 است، همه ی قسمت های پروژه رو انجام دادیم ولی در آخر آن بایدداده هایمان را در یک حافظه ذخیره نماییم و مثل اینکه خود میکرو حافظه ی flash ندارد که ما بتوانیم داده ها را روی آن ذخیره کنیم و می خواهیم اطلاعات را روی حافظه ی mmc ذخیره نماییم ، ولی متاسفانه از آن جایی که محیط برنامه نویسی مان keilمی باشد و زبان آن c است هیچ گونه برنامه نمونه ای از آن در اینترنت نیافتیم خواهشمندیم از آن جایی که ما فقط 3 روز دیگه وقت داریم اگه کسی یه برنامه نمونه به زبان cداره که می شه در آن داده هایی در mmc نوشت و یا از آن داده ای خواند داره لطف کنه و اینجا بذاره ، ترا خدا اگه بلدین بذارین ممنون
                            چند پست بالاتر دوستان گفتند که !!!!

بقیش هم دیگه با خوذت
                            یا حق

دیدگاه

یک سری به این لینک بزن:
                              http://www.keil.com/support/man/docs/rlarm/rlarm_fopen.htm

اگر مشکلی بود من امشب online هستم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X