اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خوندن پوزیشن سرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خوندن پوزیشن سرو

سلام بر همه دوستان
    برای خوندن پوزیشن سرویی که در یک موقعیت ایستاده میشه از سیم سوم سرو استفاده کرد
    یا باید از انکدر استفاده کنم
    اگر میشه این عدد تو چه رنجی هست
    بعدش قرار از این عدد برای کنترل ربات به چپ و راست استفاده کنم

پاسخ : خوندن پوزیشن سرو

منظورتون سروو های RC یا همین سروو های کوچک هست ؟
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

سلام
      بله همین سروهای کوچیک که تو رباتها استفاده میشه

دیدگاه

نه نمیشه . داخل سرووهای RC یک کنترلر داره و یک پتانسیومتر . موقعیت مطلوب توسط PWM به کنترلر اون وارد میشه و پتانسیومتر از موقعیت خروجی فیدبک میگیره . کنترلر داخلی موقعیت مطلوب رو با موقعیت فعلی مقایسه میکنه و شفت رو اونقدر میچرخونه تا به موقعیت مطلوب برسه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان 88
          نه نمیشه . داخل سرووهای RC یک کنترلر داره و یک پتانسیومتر . موقعیت مطلوب توسط PWM به کنترلر اون وارد میشه و پتانسیومتر از موقعیت خروجی فیدبک میگیره . کنترلر داخلی موقعیت مطلوب رو با موقعیت فعلی مقایسه میکنه و شفت رو اونقدر میچرخونه تا به موقعیت مطلوب برسه .
          مرسی از راهنماییتون خب از چه انکدری استفاده کنیم خوبه از ROTARY استفاده کنم خودم باید طراحیش کنم یا باید بخرم

دیدگاه

شما میتونی از پتانسیومتر داخلی خودش استفاده کنی . سه تا سیم لحیم کن بیار بیرون و بده به یک ADC . و یا یه انکودر نوری خودت روی شفت طراحی کن . با چه دقتی میخوای اندازه بگیری؟
            یه راهم همون انکودر rotary هست که من کار نکردم . یه راه هم هست که دقیقه ولی یه خورده هزینه داه و سخت تره . اونم استفاده از سنسور شیب adxl101 هست .

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : خوندن پوزیشن سرو

نوشته اصلی توسط ایمان 88
              شما میتونی از پتانسیومتر داخلی خودش استفاده کنی . سه تا سیم لحیم کن بیار بیرون و بده به یک ADC . و یا یه انکودر نوری خودت روی شفت طراحی کن . با چه دقتی میخوای اندازه بگیری؟
              یه راهم همون انکودر rotary هست که من کار نکردم . یه راه هم هست که دقیقه ولی یه خورده هزینه داه و سخت تره . اونم استفاده از سنسور شیب adxl101 هست .
              سلام مرسی در مورد توضیحات
              اگر میشه در مورد دو روش ADC و روش سنسور شیب کمی توضیح بدهید یا اگر منبعی هست معرفی کنید

دیدگاه

برادر اجازه بده یه مطلبی و روشن کنم

حقیقت اینه که خود شما هستین که پوزیشن سروو رو در هر لحظه تعیین میکنید .

یعنی شما به سروو پوزیشن میدی و سروو هم با کنترلر p اکشنی که داره میره تو اون موقعیت قرار میگیره .

برا این که بدونی سروو در چه پوزیشنی قرار داره کافیه ببینی خودت چه پوزیشنی بهش دادی ! همین.
                نمیدونم چه نیازی به سنسور اضافه داری ؟؟

مثل اینه که به شخصی ادرس بدی که برو خیابون سهروردی . بعدش بگردی کل تهران رو دنبالش بگردی تا پیداش کنی . خوب گشتن نمیخواد اون شخص الان تو خیابون سهروردی هست چون خودت بهش گفتی .
                میدونم مثال خوبی نبود :nerd:

اما هیچ سنسور و هیچ چیز اضافه ای نمیخوای
                برا این که بدونی سروو تو چه پوزیشنی هست فقط کافیه به یاد بیاری خودت بهش چه پوزیشنی دادی
                چون سیم سوم سروو برای خوندن پوزیشن نیست ! بلکه برای فرستادن پوزیشنه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moein2
                  برادر اجازه بده یه مطلبی و روشن کنم

حقیقت اینه که خود شما هستین که پوزیشن سروو رو در هر لحظه تعیین میکنید .

یعنی شما به سروو پوزیشن میدی و سروو هم با کنترلر p اکشنی که داره میره تو اون موقعیت قرار میگیره .

برا این که بدونی سروو در چه پوزیشنی قرار داره کافیه ببینی خودت چه پوزیشنی بهش دادی ! همین.
                  نمیدونم چه نیازی به سنسور اضافه داری ؟؟

مثل اینه که به شخصی ادرس بدی که برو خیابون سهروردی . بعدش بگردی کل تهران رو دنبالش بگردی تا پیداش کنی . خوب گشتن نمیخواد اون شخص الان تو خیابون سهروردی هست چون خودت بهش گفتی .
                  میدونم مثال خوبی نبود :nerd:

اما هیچ سنسور و هیچ چیز اضافه ای نمیخوای
                  برا این که بدونی سروو تو چه پوزیشنی هست فقط کافیه به یاد بیاری خودت بهش چه پوزیشنی دادی
                  چون سیم سوم سروو برای خوندن پوزیشن نیست ! بلکه برای فرستادن پوزیشنه .
                  سلام مرسی از راهنماییتون من هم از همین روش از ابتدا استفاده کردم یعنی از مقدار هر پالس برای تعیین موقعیت استفاده کردم
                  فقط بری اطلاع بیشتر می خواستم از راه های دیگه با خبر بشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X