اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل اساسی با نویز سوئیچ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل اساسی با نویز سوئیچ

با سلام خدمت همه ی دوستان .
    من توسط یک رله ، یک شیر برقی 220 ولت رو سوئیچ می کنم . اما وقتی سوئیچ قطع میشه AVR هنگ میکنه و دیگه کار نمی کنه . مدار اسنابر RC رو با یک مقاومت 220 اهم و خازن 100nf/400v بستم اما بازم همین مشکل رو دارم . لطفا کمک کنید . از بس که این AVR اذیت کرد کم کم دارم میرم به سمت PIC :angry: .
    با تشکر .
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

پاسخ : مشکل اساسی با نویز سوئیچ

نوشته اصلی توسط ایمان 88
    با سلام خدمت همه ی دوستان .
    من توسط یک رله ، یک شیر برقی 220 ولت رو سوئیچ می کنم . اما وقتی سوئیچ قطع میشه AVR هنگ میکنه و دیگه کار نمی کنه . مدار اسنابر RC رو با یک مقاومت 220 اهم و خازن 100nf/400v بستم اما بازم همین مشکل رو دارم . لطفا کمک کنید . از بس که این AVR اذیت کرد کم کم دارم میرم به سمت PIC :angry: .
    با تشکر .
    با سلام،
    پیشنهاد میکنم یه VDR بزاری دوسر شیر برقی و یک VDR حدودا 60 الی 70 ولتی هم بزاری روی ورودی تغذیه مدارت ( ترجیحا قبل از رگولاتور تغذیه ) .....
    مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
      با سلام،
      پیشنهاد میکنم یه VDR بزاری دوسر شیر برقی و یک VDR حدودا 60 الی 70 ولتی هم بزاری روی ورودی تغذیه مدارت ( ترجیحا قبل از رگولاتور تغذیه ) .....
      با تشکر اما در مورد کاربردش توضیح میدی ؟ فکر کنم ولتاژ دو سر VDR وقتی از ولتاژ شکستش بیشتر بشه اتصال کوتاه میشه و میسوزه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان 88
        با تشکر اما در مورد کاربردش توضیح میدی ؟ فکر کنم ولتاژ دو سر VDR وقتی از ولتاژ شکستش بیشتر بشه اتصال کوتاه میشه و میسوزه .
        با سلام،

فرمایش جنابعالی در مورد VDR کاملا درسته، مشکل شما هم از سوئیچ نیست! از شیر برقیه که در زمان قطع و وصل شدن نویز میندازه روی تغذیه مدارت، و اما VDR وقتی که تغییرات ولتاژ دوسرش سریع باشه، یا به عبارتی همون نویز خودمون، قبل از اینکه بسوزه، اونارو دمپ میکنه و تا بیاد بفهمه که باید بسوزه، قضیه تموم شده و نمیسوزه :mrgreen:

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

امکان سوختن VDR چقدره و برای شیر برقی 220 ولتی ، چه نوع VDR ی بگیرم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان 88
            امکان سوختن VDR چقدره و برای شیر برقی 220 ولتی ، چه نوع VDR ی بگیرم ؟
            اول VDR تغذیه مدارت رو بزار، اگر مشکل حل نشد، برای شیر برقی هم یه VDR حدودا 400 ولتی بزار.
            امکان سوختنشون از طریق نویز هم صفره :biggrin:

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

من به عنوان تغذیه از شارژر موبایل استفاده میکنم . دقیقا باید VDR رو کجا بگذارم ؟ اصلا کاربرد VDR توی ورودی تغذیه چیه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان 88
                من به عنوان تغذیه از شارژر موبایل استفاده میکنم . دقیقا باید VDR رو کجا بگذارم ؟ اصلا کاربرد VDR توی ورودی تغذیه چیه ؟
                ای برادر! اسپارک های سریع و نویزها رو دمپ میکنه....
                VDR رو بزار روی خروجی شارژر موبایل.

در ضمن، چون این شارژرها سویچینگ هستند و اغلب چینی، بسیار نویز پذیرند و بدرد تغذیه میکرو نمیخورن، توصیه میکنم که از آداپتور معمولی استفاده کنی...

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

با تشکر فراوان .
                  من نکاتی که فرمودید رو تست میکنم و اگه مشکل حل نشد باز مزاحم میشم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان 88
                    سلام دوست عزیز
                    شارژ موبایل تغذیه مناسبی نیست
                    چند نکته را رعایت کن مشکلت حل می شه
                    1-حدالاقل آی سی مناسب که همان lm7805 هست را سر راه تغذیه میرو بگذار خروجی این آسی را با یه خازن 470 میکرو وبه تعداد پایه های vcc v یه خازن 100 نانو در کمترین فاصله با vcc های میکرو بگذار

2-زمین مدار را حتما پلیگان کن تا گراند قوی داشته باششی
                    3-خروجی میکرو که قرار هست رله را راه اندازی کند حتما با یه اپتیکوپلر ایزله کن
                    4- تمام gnd و vcc و avcc را به تغذیه متصل کن
                    5- تغذیه vcc رله را از تغذیه میکرو جدا کن
                    6- پایه ریست میکرو را با یه مقاومت 4.7 پول پ کن و یه خازن 100 نانو زمین کن همچنین یه دیود اگر از نوع فست(fr107) باشه بهتره از پایه ریست به vcc به صورت معکوس قرار بده .

اگر حل نشد میکروت حتما از طریق امواج الکترومغناطیس داره هنگ می کنه بهتره میکرو رو داخل یک جعبه فلزی قرار بدی و جعبه را زمین کنی

موفق باشی
                    نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان 88
                      با تشکر فراوان .
                      من نکاتی که فرمودید رو تست میکنم و اگه مشکل حل نشد باز مزاحم میشم .
                      خانم امامی فر هم به نکات بسیار خوب و اساسی اشاره کردن، البته من با فرض اینکه شما این نکات رو میدونی و تا حدودی هم بهشون عمل کردی، نظرم رو دادم ....

( VDR شیر برقی رو بزار روی دو سر کنتاکت رله )

در ضمن، اگه مشکلت حل شد هم خبر بدی که بد نیست :biggrin:

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

سلام
                        بد نیست که از pic هم استفاده کنی تا ببینیم نویز پذیریش چه جوریاست؟
                        این مدعیان در طلبش بی خبرانند
                        آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Babak1367
                          سلام
                          بد نیست که از pic هم استفاده کنی تا ببینیم نویز پذیریش چه جوریاست؟
                          با سلام
                          تردیدی در صنعتی بودن pic نیست ولی این avr بد بختم اگر شرایط گفته شده را رعایت کنند از pic هم بهتر عمل میکنه(مزاح)
                          نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سارا امامی فر
                            با سلام
                            تردیدی در صنعتی بودن pic نیست ولی این avr بد بختم اگر شرایط گفته شده را رعایت کنند از pic هم بهتر عمل میکنه(مزاح)
                            سلام
                            دیدم شرایط برای دوئل فراهم شده گفتم این دو میکرو کنترلر رو به جون هم بندازم :twisted:
                            من تعصبی در این موارد ندارم فکر میکنم هدف پروژه است نه ابزار و هر ابزاری کاربرد تخصصی
                            خودشو داره در یک مورد خاص که mega8 هنگ میکرد از گیت های cmos استفاده کردم
                            این مدعیان در طلبش بی خبرانند
                            آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

با تشکر از همه ی دوستان خوشبختانه مشکلم حل شد . البته یه سوتی جزئی هم داده بودم .
                              حل این مشکل ثابت کرد که اونقدر ها هم که میگن مسئله نویز پذیری AVR غیر قابل حل نیست .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X