اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبکه کردن spi

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبکه کردن spi

با سلام خدمت دوستان :

من برای شبکه کردن spi مشکل دارم ، بعد از اینکه PIN ss همه ی میکرو ها رو به هم وصل کردم نمیدونم که برای انتخاب انها چه کار باید کرد . فقط می دونم که باید این pin رو صفر کرد (active low است). ولی توی یک شبکه ( که همه ی ss به هم وصل است)چطور می توان از بین slave ها انتخاب کرد ؟؟

ممنون .

پاسخ : شبکه کردن spi

قاعدتا باید اون slaveی که باید جواب بده باید اقدام به ارسال داده روی خط کنه. اما اگه در این حالت تمام MISO ها به هم وصل باشه که نمیشه. شاید راحتترین کار استفاده از یک بافر سه وضعیتی یا چیزی مشابه اون (مثلا یک ترانزیستور) باشه که با تشخیص خود slave نشه روی MISO اطلاعاتی ارسال کرد. اینجوری میکروی SLAVE میتونه خط MISOی خودش رو از بقیه ایزوله کنه.
    یا شاید کنترل SS میکرو های slave رو به عهده خود میکروها بذاریم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط چرا ؟
      با سلام خدمت دوستان :

من برای شبکه کردن spi مشکل دارم ، بعد از اینکه PIN ss همه ی میکرو ها رو به هم وصل کردم نمیدونم که برای انتخاب انها چه کار باید کرد . فقط می دونم که باید این pin رو صفر کرد (active low است). ولی توی یک شبکه ( که همه ی ss به هم وصل است)چطور می توان از بین slave ها انتخاب کرد ؟؟

ممنون .
      نوشته اصلی توسط رضا آقازاده
      قاعدتا باید اون slaveی که باید جواب بده باید اقدام به ارسال داده روی خط کنه. اما اگه در این حالت تمام MISO ها به هم وصل باشه که نمیشه. شاید راحتترین کار استفاده از یک بافر سه وضعیتی یا چیزی مشابه اون (مثلا یک ترانزیستور) باشه که با تشخیص خود slave نشه روی MISO اطلاعاتی ارسال کرد. اینجوری میکروی SLAVE میتونه خط MISOی خودش رو از بقیه ایزوله کنه.
      یا شاید کنترل SS میکرو های slave رو به عهده خود میکروها بذاریم.

سلام . خسته نباشید

کسی واقعاً تا حالا چند تا میکرو رو با SPI بهم وصل نکرده؟! از لحاظ سخت افزاری چطور پایه SS رو به میکرو Slave ها وصل کنیم؟

ممنون

دیدگاه

تا جایی که اطلاعاتم قد میده
        شما برای هر اسلوت یک پین ss جدا از مسترت وصل کنید
        که به پین Chip select هم معروفه
        یعنی هروقت مقدارش لو شد یعنی با این اسلیو کار داری و مابقی جواب نمیدن
        هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
        بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
        میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

همه ی ss ها رو نباید به هم وصل کرد!!
          هرکدوم جدا به یه IO مستر وصل میشه که بشه انتخاب کرد با کدوم میخواد ارتباط برقرار کنه.
          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X