ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2009/05/19
    16
    0

انتخاب ماژول

سلام دوستان
    مي خوام يه ارتباط بيسيم بين دو ميکرو داشته باشم که بصورت full duplex باشه کار باهش هم راحت باشه چه ماژولي مناسب است؟
    2010/07/13
    تهران
    1,282
    20

پاسخ : انتخاب ماژول

نقل قول نوشته اصلی توسط mbahmanian
    سلام دوستان
    مي خوام يه ارتباط بيسيم بين دو ميکرو داشته باشم که بصورت full duplex باشه کار باهش هم راحت باشه چه ماژولي مناسب است؟
    سلام ماژول HM-TR مناسب هست تو اين ماژول هم امکان دريافت هست (HM-R) و هم امکان ارسال
    (HM-T) هست که ميشه به عنوان ارتباط 2 طرفه ازش استفاده کرد :agree:
    ارتباطش از طريق USART هست و قيمتش هم مناسبه

راستي از ماژول Rfm12 هم ميتوني استفاده کني ارتباط 2 طرفه هست و ارتباط اون با ميکرو از طريق SPI
    قيمتش هم نصف HM-TR هست .

rfm12

HM-tr

AV Maziton 100
    Render By Artlantis Studio
    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]
    2009/05/19
    16
    0

اما ارتباط دو طرفه ي اينها به صورت half duplex هست.
    2009/10/04
    1,568
    33

میخواستم به half-duplex بودن اینا اشاره کنم ولی گفتید
    من شخصا ماژولی نمیشناسم که همچین قابلیتی داشته باشه ولی میتونید با دو تا ماژول یک طرفه در دو فرکانس متفاوت این کار رو انجام بدید اما ممکنه زیاد جالب نباشه
    2010/04/22
    سبزوار
    886
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyar123
    سلام ماژول HM-TR مناسب هست تو اين ماژول هم امکان دريافت هست (HM-R) و هم امکان ارسال
    (HM-T) هست که ميشه به عنوان ارتباط 2 طرفه ازش استفاده کرد :agree:
    ارتباطش از طريق USART هست و قيمتش هم مناسبه
    راستي از ماژول Rfm12 هم ميتوني استفاده کني ارتباط 2 طرفه هست و ارتباط اون با ميکرو از طريق SPI
    قيمتش هم نصف HM-TR هست .
    ببخشید دوتا سوال واسم پیش اومد بالاخره باید دوتا ماژول hmtr بگیره درسته یا نه ؟؟ دوتا مثل هم درسته ؟؟؟
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .
    2009/10/04
    1,568
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط iranesabz
    ببخشید دوتا سوال واسم پیش اومد بالاخره باید دوتا ماژول hmtr بگیره درسته یا نه ؟؟ دوتا مثل هم درسته ؟؟؟
    آره مثل RFM12 منتها بیشتر از 3تا در شرایط انتقال دیتا پشت سر هم نمیشه(به دلیل تداخل فرکانسی)
    2010/04/22
    سبزوار
    886
    40

سلام
    دوستان من می خوام کیپد و بدون سیم وصل میکرو کنم :question:
    آیا باید از همین ماژول ها استفاده کنم یا که یک فرستنده ی یک طرفه و یک گیرنده ی یک طرفه کفایت می کنه و احتیاجی نیست دوطرفه باشه :question:
    آیا باید از دوتا میکرو استفاده کنم یکی برای فرستنده و یکی برای گیرنده :question:
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .
    2009/10/04
    1,568
    33

همش بستگي داره که بخوايد چي کار کنيد ولي اگر بخوايد اطلاعات يکطرفه بياد خوب ماژول يک طرفه استفاده کنيد
    2011/06/01
    تبريز
    300
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
    میخواستم به half-duplex بودن اینا اشاره کنم ولی گفتید
    من شخصا ماژولی نمیشناسم که همچین قابلیتی داشته باشه ولی میتونید با دو تا ماژول یک طرفه در دو فرکانس متفاوت این کار رو انجام بدید اما ممکنه زیاد جالب نباشه
    آفرين به شما.
    خيلي خوب اشاره كردند. دقيقا با دو تا ماژول با فركانس هاي جدا مي توان به صورت فول ارتباط برقرار كرد. من پيشنهاد مي كنم از دو تا RFM02 , RFM01 به جاي RFM12 استفاده كنيد. چون حجم برنامه نويسي كم ميشه.
    ولي يه چيزي هم بگم. ماژول HM-TR به نوعي فول هست. چرا؟ چون به طور اتوماتيك پس از فكر كنم 30 ميلي ثانيه وارد مد گيرنده ميشه. بدون دخلات برنامه خودش اتوماتيك وار بين فرستنده و گيرنده سويچ ميكنه. ولي بهترين راه همون استفاده از دو تا RFM02 , RFM01 است. :read:
    2010/04/22
    سبزوار
    886
    40

سلام ببخشین من اطلاعات زیادی در مورد ماژول ها ندارم شاید علتش اینه که توی شهر ما اصلا ماژول خاصی گیر نمیاد
    ولی من اگر بخوام فاصله یک جسم متحرک مثلا یک اتوموبیل یا مثلا یک هواپیمای مدل رو توی ال سی دی ببینم و همچنین معین کنه که در کدوم سمت می باشد باید از چه ماژول هایی اسفاده کنم
    لطفا اسم ماژو رو هم برام بنویسید ؟؟؟؟
    یک سوال دیگه آیا می تونم با همین فرستنده گیرنده های دوطرفه یا یک طرفه یک فرستنده گیرنده ی مثلا 8 کانال ساخت و آیا میشه مثلا 8 تا موتور رو با همین ها کنترل کرد حتی سر عتشونو ؟؟؟
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10