اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت آمپلی ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت آمپلی ماسفت

سلام دوستان قصد دارم آمپلی فایری که توضیحاتش در لینک زیر هست رو بسازم و امتحان کنم و نتایج رو در این تاپیک منتقل کنم همین طور از ذوستان اگه کسی قبلا این مدارو ساخته و اطلاعاتی در موردش داره ممنون میشم که در اختیارم قرار بده...
    http://www.diyaudiotr.com/islecler/tammetin.php?metinid=7
    این هم لینک شماتیک مدار
    http://www.diyaudiotr.com/resim/proje/mos300_6/sema.gif
    که بجای ترانزیستور های 2Sk و 2SJ از ترانزستورهای IRFP240 و IRFP9240 استفاده می کنم.
    رازي در کار نبود

پاسخ : ساخت آمپلی ماسفت

تو این لینک یه مدار دیگه هست که ار یه 2SK و یه 2SJ استفاده کرده
    http://users.swing.be/edwinpaij/ampli_mosfet_simple.htm
    همراه PCB
    دوستان نظری در مورد این دو مدار ندارن؟آیا صرف نظر از قدرت تفاوتی با هم دارن؟...
    رازي در کار نبود

دیدگاه

سلام دوست عزیز. این آمپلیفایر رو یکی از اعضای فروم با نام کاربری TDAxx ساخته و میگه خوب کار میکنه فقط تنها مشکلش گرون بودن ماسفت هاش هست. این هم لینک تاپیکش http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=46254.0
      اگه 1 سرچ کوچولو میزدی دیگه نیازی به باز کردن تاپیک جدید با این عنوان نبود عزیز
      I Love Music

دیدگاه

ممنون این تاپیکو قبلا دیده بودم ولی می خواستم هم نتایج کارم رو اینجا منعکس کنم هم سوالاتمو بپرسم که مکمنه قبلا مطرح نشده باشن،راستی عکس انتهای پست اول برای من باز نمیشه اگه از دوستان کسی این عکسو میبینه لطفا دو باره پلود کنه و لینک بده ممنونم
        رازي در کار نبود

دیدگاه

سلام HS جان اگه ماسفت میخوای اینو بساز :

1000 وات واقعی تغذیه دویل 100+ - ولت قطعه زیادی نداره فقط 20 تا ماسفت توش استفاده شده

قیمت کلّش میشه 5 هزار تومن ترانسش 2 هزار تومن بقیش هم میشه ماسفتاش

این آمپلی رو اسباب بازیشو دیدم اون قیمت اسباب بازیش بود

چی شد ؟؟؟؟؟ حالت خوب نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شوخی کردم بابا میخوای چیکار 1000 وات :mrgreen:

بگذریم ! اون اوّلیه خوبه اگه ته جیبات پره :mrgreen: خوب همون اولیو بساز احتمال میدم اگه تغذیش خوب باشه واقعا 300 وات کار میده

AV Maziton 100
          Render By Artlantis Studio
          [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

ممنون مازیار جان این لینکو خودت لطف کردی و گذاشتی اما توضیحاتم کامل نبوده انگار:
            در واقع میخوام 6 تا از این آمپلی یا هر آمپلی خوب دیگه که راضی کننده باشه بسازم 2 تا برای فرکانسای بالای کانال چپ و راست 2 تا برای فرکانسای میانی کانال چپ و راست و 2 تا برای فرکانسهای پائین کانالها(چون از کراس اور اکتیو استفاده می کنم آیسی PT2353 خوب جواب نداد تصمیم گرفتم از یه کراس آنالوگ بر پایه LF353 استفاده کنم)،یعنی مجموعا 6 تا آمپلی که اگه از طرح اول استفاده کنم مجموعا 24 تا ترانزیستور استفاده میشه بنابراین دنبال یه مدار پرتوان نیستم چون قرار 6 تا برد استفاده کنم،اما در مورد توان اون فکر نمی کنم در این حدودا باشه،حتی اگه ترانزیستور خوب گیرم بیاد فکر نمی کنم هر کانال بتونه بیش از 50 60 وات بده،البته همین توان برای هر کانال هم زیاد هست،من اون آمپلی دارلینگتون رو هم ساختم و بعد از امتحان(که راضی کننده بود) 5 تای بقیشو هم تکمیل کردم اما دوباره تصمیم گرفتم که یه برد ماسفت رو هم امتحان کنم و با اون مقایسه کنم که با نظری که از آقای ASHK و چند نفر آشنا به کار،گرفتم این مدارو انتخاب کردم،فیبرش رو هم دراوردم فقط قطعاتش کامل نشده که انشالاه هر وقت مونتاژ و تکمیل شد نتیجه رو اطلاع میدم،فقط دوستان لطف کنن اگه نظر یا پیشنهادی دارن حتما مطرح کنن،ممنون و متشکرم
            رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
              ممنون مازیار جان این لینکو خودت لطف کردی و گذاشتی اما توضیحاتم کامل نبوده انگار:
              در واقع میخوام 6 تا از این آمپلی یا هر آمپلی خوب دیگه که راضی کننده باشه بسازم 2 تا برای فرکانسای بالای کانال چپ و راست 2 تا برای فرکانسای میانی کانال چپ و راست و 2 تا برای فرکانسهای پائین کانالها(چون از کراس اور اکتیو استفاده می کنم آیسی PT2353 خوب جواب نداد تصمیم گرفتم از یه کراس آنالوگ بر پایه LF353 استفاده کنم)،یعنی مجموعا 6 تا آمپلی که اگه از طرح اول استفاده کنم مجموعا 24 تا ترانزیستور استفاده میشه بنابراین دنبال یه مدار پرتوان نیستم چون قرار 6 تا برد استفاده کنم،اما در مورد توان اون فکر نمی کنم در این حدودا باشه،حتی اگه ترانزیستور خوب گیرم بیاد فکر نمی کنم هر کانال بتونه بیش از 50 60 وات بده،البته همین توان برای هر کانال هم زیاد هست،من اون آمپلی دارلینگتون رو هم ساختم و بعد از امتحان(که راضی کننده بود) 5 تای بقیشو هم تکمیل کردم اما دوباره تصمیم گرفتم که یه برد ماسفت رو هم امتحان کنم و با اون مقایسه کنم که با نظری که از آقای ASHK و چند نفر آشنا به کار،گرفتم این مدارو انتخاب کردم،فیبرش رو هم دراوردم فقط قطعاتش کامل نشده که انشالاه هر وقت مونتاژ و تکمیل شد نتیجه رو اطلاع میدم،فقط دوستان لطف کنن اگه نظر یا پیشنهادی دارن حتما مطرح کنن،ممنون و متشکرم
              اینطور که معلومه میخوای 6 کاناله ( دالبی) بسازی ؟ اون pt2353 رو ولش کن من که باهاش حال نکردم

اگه میخوای 6 تا از اون ماسف بسازی که باید فکر ترانس تغذیه هم باشی حتّی همین 5 تایی که از دارلینگتون ساختی یه ترانس با ولتاژ و آمپر قویتر میخوای !!!

یه نظر دارم 3 تا از اون دارلینگتون که ساختی یکیش برای کانال راست یکیش کانال چپ و اون یکی برای ساب از نظر علمی میگن 2.1 شما 6 کانال میخوای میشه 5.1 همون دالبی

خوب میمونه 3 تا 2 تاش میشه صدای rear همون بلندگوهای پشت سر یکیش هم میشه بلندگوی center همون وسط روبروی تماشاگر

میتونی این 3 تا رو با یه آمپلی ساده بسازی با ایسی tda 2030

اینجوری هم هزینه کمتر میشه هم حجم

این یه روش استاندارد 5.1 هست ولی یه زمانی نه شما میخوای دور تا دور اتاق بلندگو داشته باشی برای هر کدوم هم یک آمپلی
              کلیپ زی رو ببین یارو چه کرده :

http://www.4shared.com/file/LhrD26EJ/200w_amp.html

[/url]

AV Maziton 100
              Render By Artlantis Studio
              [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

دوستان برای تکمیل پروژم یه سوال داشتم،کراس اور(اکتیو)باید کجا قرار بگیره؟بنظر جای صحیحش باید بعد از پری و تن کنترل باشه اما اگه اشتباهی می کنم یا دوستان نظر دیگه ای دارن لطف کنن و بگن.
                رازي در کار نبود

دیدگاه

سلام hs67 عزیز. به نظر من باید قبل از پری قرار بگیره. تا اونجایی که من میدونم منبع صوت به ورودی کراس اوور اکتیو وصل میشه بعد خروجی اونو با آمپلیفایر مناسب تقویت میکنن. درست برعکس کراس اوور پسیو که در خروجی آمپلیفایر قرار میگیره.

Source Sound > Crossover Active > Pri amp > Amplifier > Speaker

موفق باشید.
                  I Love Music

دیدگاه

اساتید یه سوال دیگه فیبرام برعکس درومد،بنظرتون اشکال نداره رو همون طرف مس ها قطعات رو لحیم کنم؟
                    رازي در کار نبود

دیدگاه

چرا برعکس :eek: مگه نگاتیو عکس براشون نگرفتی؟ با لمینت کارکردی یا روش دیگه؟
                      اینطوری کار خیلی مشکل میشه oo: چون به راحتی نمیشه همه ی قطعات رو لحیم کاری کرد :twisted: مثلا ic بیچاره :icon_razz:
                      صبر کنید ببینید نظر دوستان دیگه چیه.

موفق باشید.
                      I Love Music

دیدگاه

خوشبختانه مدار آیسی نداره فقط خازنای الکترولیت و ترانزیستورا برعکس میشه،مقاومتها و خازنهای عدسی هم که فرقی نمی کنه اما سوال اصلیم اینه که این کار توی کیفیت صدا تاثیر نمیزاره یا کلا مشکلی ایجاد نمیکنه(این کار که قطعات رو روی همون طرف مس دار فیبر لحیم کنم)؟
                        رازي در کار نبود

دیدگاه

آقا رفتیم هیت سینک قیمت کردیم اینو متری 10 تومن میگفت
                          http://www.aydaelectronic.com/images/stories/products/192.jpg
                          اینو متری 16 تومن
                          http://www.aydaelectronic.com/images/stories/products/119.jpg
                          یه متر از همون اولی گرفتم بنظرتون برای 24 ماسفت کافیه؟
                          رازي در کار نبود

دیدگاه

آقا برادر یه سوال داشتم بنظرتون اگه همه خازنهای صافی رو اول استفاده کنم و برق DC همه مدارارو یکجا ایجاد کنم و بعد برق همه مدارا رو ار اون بگیرم بهتره یا این که برای هر مدار یه پل دیود بزارم و خازنهای صافیش رو بعد از اون قرار بدم و و ولتاژ AC رو به همه مدارا وصل کنم؟(چون از چند تا آمپلی یکسان برای خروجی های مختلف اشتفاده میشه)
                            رازي در کار نبود

دیدگاه

اگه یک مدار بزاری هزینت کمتره فقط باید پل دیودی بزاری که امپر مورد نظر رو از خودش عبور بده اگر هم تعداد امپلی ها زیاده مثلا برا هر دو امپلی یکی قرار بده برا خازنها هم که فرق نمیکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X