اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیبر برای تولید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیبر برای تولید

با درود . . .
    ما هم کم کم داریم میریم تو خط تولید اگه خدا بخواد!!! :mrgreen:
    حالا مشکل من اینه که برای فیبر موندم چیکار کنم. چون تجربه ای ندارم.
    بطور مثال PCB من 3 در 5 سانته و حدود 100 تا ازش میخوام.

برای اینکار از چه فیبری باید استفاده بشه(قیمت پایین مهمه. مثلا فنول یا فایبر)
    کسی میدونه قضایای چاپ سبز چیه و حدودا قیمت تمام شده هر فیبر برام چقدر درمیاد؟؟؟

با تشکر
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

پاسخ : فیبر برای تولید

با درود متقابل!
    از من میشنوی ، فایلتو بده به یه تولیدی تو جمهوری و حتما لاک سبز رو هم قبول کن.
    الان دیگه هیچ تولید کننده معتبری ، کارشو بدون لاک سبز ارائه نمیده. پس حذف این مورد برات وجهه خوبی نخواهد داشت.
    تولید کننده های PCB برای تعیین قیمت ، یه استانداردی دارن که عمومیه و تقریبا قیمتها نزدیک همه. واحد تعیین قیمت سانتیمتر مربع هست.این تولید کننده ها ، بعضا وبسایت هم دارند. میتونی با مراجه به سایتشون قیمت بگیری و ضرب کنی به مساحت فیبرت و اینجوری قیمت رو در بیاری. اگه کنترل کنی میبینی ، برای لاک سبز ، فقط چند ریال ، به هزینه اضافه شده ، پس هزینه زیادی نداره . حتی فایلتو بصورت ایمیل هم قبول میکنند و برای دفعات بعدی ، حتی لازم نیست حضوری مراجعه کنی.
    فیبر فایبر گلاس بیشتر در موارد خاص ، مانند فرکانسهای بسیار بالا اجباری هست. پس همه کارهای عمومی با همون فیبرهای استخوانی انجام میشه.
    شما به یکی از این شرکتها مراجعه کن و کارت رو با لاک سبز و فیبر استخوانی سفارش بده و کاری هم به مارک فیبر و از اینکار های اضافی ، نداشته باش. مسائل ریزتر به مرور و در سفارشات بعدی خودشو نشون خواهد داد. گرچه الان دیگه ماشین آلات CNC بدجوری باب شده و خیال ما رو هم از بابت کیفیت راحت کرده. پس تهیه فیبر از راحت ترین بخشهای تولیدت هست.
    فکر و استعدادت رو صرف جای دیگه کن. مثل انتخاب پروژه خوب برای تولید.
    تهیه قطعات مرغوب. بخصوص قطعات کلیدی.
    تهیه ابزارهای ضروری ، برای مونتاژ سریع و تمیز و حرفه ای و . . .

دیدگاه

خیلی میخوامت دایی فردی :applause:

من تو بعضی از اصطلاحاتی که به کار برده میشه موندم. مثل مارکاژ و لاک و هات ایر و سولدرینگ و ...
      میخوام بدونم حدودا چقر برای هر فیبری پیاده باید بشم؟؟؟
      متاسفانه تو نت کم جایی پیدا میشه که قیمت بده. یه سر به کیهان مدار هم زدم. اما عضویت میخواست. عضو هم شدم اما مثل اینکه اونور خط خوابشون برده که برام ایمیل فعال سازی بفرستن.
      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

به خودت اجازه نده ،مسحور این اصطلاحات بشی!
        مارکاژ ، همون اشکال راهنمای قطعات هستند که از طرف روی فیبر به رنگ سفید ، چاپ میشه. برای شناسایی بهتر محل قطعات. این برای وقتی خوبه که بخوای از افراد دیگه کمک بگیری. ولی چون فکر میکنم در ابتدای راه هستی و تنها کار خواهی کرد ، الزامی برای چاپشون نداری!
        هات ایر ، هم هویه های هوای گرم هستند که هنگام کار با قطعات SMD مصرف داره. این هویه ها رو توی مغازه های تعمیرات موبایل دیده ای! همون هایی که تقریبا شکل سشوار هستند. پس این رو هم فعلا لازم نداری.
        منظور از لاک هم ، همون لاک سبز هست. البته از لاک قرمز هم استفاده میشه. ولی کارشون یکیه.
        سولدرینگ هم یعنی ، لحیمکاری. به همین سادگی. نذار این اصطلاحات ، اغفالت کنند.
        برای قیمت هم بذار کمکت کنم.
        آخرین باری که فیبر سفارش دادم برای هر سانتیمتر مربع ، 45 ریال پراخت کردم. فیبر استخوانی با لاک سبز.
        البته مینیمم سفارش این شرکتها ، 12000 سانتیمتر مربع هست.
        تعداد کم هم قبول میکنند ، ولی اون موقع دیگه قیمتها رو دستکاری میکنند و اینجا دیگه ، قیمتها از روی فرمول محاسبه نمیشه و فقط به سلیقه طرف بستگی پیدا میکنه.
        اگه به کارت خوشبین هستی ، 1000 تا سفارش بده. اینطوری هر فیبر برات حول و حوش 75 تومن تموم میشه.

دیدگاه

لطفا توجه کنید که کلمه هات ایر در پروسه ساخت PCB یک فرایند در مرحله پوشش نهائی تولید مدارچاپی هست!
          برای اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر رجوع کنید:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=40335.0
          It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

دایی فردی دمت گرم :applause:
            دقیقا همون چیزی که میخواستم بدست آوردم
            ممنون از راهنماییت.

بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X