اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک براى تعمیر اسپیکر vker fmمدل v-6622qy-60

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک براى تعمیر اسپیکر vker fmمدل v-6622qy-60

باسلام خدمت عزیزان مدتى پیش یکى از دوستان براى من اسپیکر ویکرى رو آورد که وقتى ولم آن رو روى آهنگ هاى خاصى بالا میبردم که باس داشت یهو اسپیکر ریستارت میشد وپس از وارسى مشخص شد که برد جلویى آن (http://034.img98.net/out.php/i473600_1.jpg و http://034.img98.net/out.php/i473606_2.jpg ) دچار مشکل است وزمانى که برد جلویى دچار لرزش میشود یا ضربه میخورد اسپیکر ریسیت میشود ،من تمام قطعات ان رو چک کردم اما نه اثرى از قلع کندگى بود ونه شکستگى فقط پشت برد دچار تغییر رنگ شده بود در یک قسمت خاص (http://034.img98.net/out.php/i473609_3.jpg) که به یک مقاومتهاى 56اهم 3وات یکى ودوتا 680اهم ویک ریگلاتور 7805 متصل هست،اما پس از چندبار ضربه زدن وریسیت شدن دیگه چراغ هاى پنل جلویى روشن نشد واسپیکر کار نکرد فقط ریگلاتور نامبرده ومقاومت 56اهم 3امپر گرم میشدند که دماى مقاومت شدیدا بالا میرفت ومن زمانى که آى سى wd-y888 که درعکس هست رو در میاورم رله صدا میدهد ومقاومت وریگلاتور گرم نمیشوند امامقاومت هاى680اهم وخازن عدسى کنار آن به عدد 104 به آرامى گرم میشود و زمانى که مجدد اون رو سر جاش قرار میدهم باز آن قطعات گرم میشوند ولى درهردو حالت پنل جلو روشن نمى شود من حتى خازن عدسى ویک ترانزیستور مربوط به اون قسمت رو عوض کردم امافایده نداشت انگار مشکل در آى سى است اما مشخصات روى آى سى درهیچ جا ندیدم وزیر برچسب هم هیچ چیز نبود ومن فکر میکنم باید آى سى مانند یک میکروکنترولر باید عمل کند حال از شما بزرگان براى تعمیر آن کمک میخواهم وسوال من این است که اگر این آى سى خراب است باید چکار کنم واگر باید پروگرام شود اطلاعاتش رااز کجا بدست بیاورم ؟ضمنا من پروگرامر ملتى هم دارم،متشکرم ومنتظر جواب شما هستم :question:

پاسخ : کمک براى تعمیر اسپیکر vker fmمدل v-6622qy-60

خروجی آی سی رگولاتور رو با و بدون آی سی چک کنین ببینین ولتاژ دارین یا نه اگه 5 ولت موجود هست یه خورده کار سخت میشه اگه موجود نیست ولتاژ قبل از رگولاتور رو چک کنین
    یه مساله دیگه هم وجود داره خازن 100 نانو یا همون 104 نباید گرم بشه تعویضش کنین یه نگاهی هم به پیچ کنار رگولاتور ( همونی که واشر عایق قرمز داره) بندازین شاید واشر عایق خراب شده و باعث اتصال کوتاه خروجی رگولاتور شده

دیدگاه

باسلام وتشکر بخاطر جواب شما من ریگلاتور رو با وبدون IC چک کردم،زمانى که IC قرار داره خروجى به 4.93 ولت میرسه که باگرم شدن مقاومت شروع به کم شدم میکنه وزمانى که IC روى برد نیست ثابت روى 4.98 ولت میمونه ضمنا من خازن عدسى روقبلا عوض کردم ودر هردو حالت داغ میشه و درمورد واشر وپیچ اینکه اونها رو خودم قرار دادم چون هیت سینک آزاد بود وتکان میخورد براى ثابت بودنش پیچ رو گذاشتم وعایق هست حالا قدم بعدى چیه؟ :question:

دیدگاه

راستى یادم رفت بگم من آى سى آمپیلى فایر هارو هم عوض کردم 4558 اگه اشتباه نکنم ،من احتمال میدم خرابى از همون آى سى باشه که روش برچسب خورده چون احتمال میدم اون باید فرمان کار کرد سیستم رو بده اما همون طور که گفتم بامشخصات روى برچسب روى آى سى هیچ چیزى درموردش توى نت پیدا نکردم ،راستى آیا اتصال پایه هاى ولم هاى قسمت میکروفون که درجلوى پنل هست میتونه باعث اتصالى بشه که منجرب به ریسیت میشده ؟ من منتظر کمک هستم :question: :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arya-sh
          کسى نیست کمکم کنه ؟ :cry2:
          سلام آره هست :mrgreen:
          شما اینا رو تست کن ببین چی میشه

اون کریستال با خازن هاشو عوض کن
          رگولاتور رو عوض کن

اون کابل فلت رو هم چک کن ببین مشکل نداره ؟

AV Maziton 100
          Render By Artlantis Studio
          [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

سلام دوستان.
            دوست عزیز ریستارت شدن آمپلی به این علته که تغذیه کم میاره و شما باید تغذیه اصلی رو اول چک میکردی به احتمال زیاد یکی از دیودهای رکتیفایر نشتی داشته یا خازن صافی اون خاصیت خودش رو از دست داده و نباید سراغ مدار میرفتی که احتمالا با دستکاری اون باعث سوختن یک قطعه دیگه شدی
            به هر حال دوباره خوب توضیح بده آلان مدار چطوره و کامل وضعیت اون رو تشریح کن تا بگم چیکار کنی
            تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

سلام بر دوستان
              از پاور و رکتیفایر نمی تونه باشه برای اینکه با گفتهای دوستمون ولتاژها کاملند و پاور تعارف نداره که بعد از مدتی قطع کنه و دلیل قع شدن و ریست شدن بدلیل کم شدن ولتاژ 5 ولت مدار کنترل است
              این آی سی با سوکت بود یا تو سوکت نصب کردی؟
              بهترین راه چک کردن مدار کنترل است مخصوصا نیمه هادیها مانند دیود و ترانزیستور و در آخر آی سی
              دیود و ترانزیستور رو با مولتی متر د ر حالت دیود چک کن چون ولتاژ کم میشه پس در مدار شارتی داریم ودر آخر آی سی را بیرون از مدار پایه ای که ولتاژ آی سی رو تامین میکنه رو با منفی بگیر اگر شارت بود یعنی آیسی سوخته و راه دوم اتصال پایه تامین کننده ولتاژ رو با قلع کش از مدار قطع کن و مدار را روشن کن اگر ولتاژ کم شد یعنی از آی سی نیست و اگر کم نشد به این معنی که آی سی خرابه(این روشها صددرصد نیستند ولی در اکثر مواقع جواب می دهند)
              با عرض معذرت ولی نیاز به درو کردن و هزینه کردن نداره

دیدگاه

با سلام من یک اسپیکر Vker مدل v-6622qy-60 دارم صدای خیلی بدی هنگام استفاده می دهد و یک جور خش خش بلند که زمانی هم که باند دوم را بهش وصل می کنم این صدا بیشتر می شود ممنون می شوم راهنمایی کنید که مشکل از کدام قطعه است

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک براى تعمیر اسپیکر vker fmمدل v-6622qy-60

نوشته اصلی توسط asheghtarin
                  با سلام من یک اسپیکر Vker مدل v-6622qy-60 دارم صدای خیلی بدی هنگام استفاده می دهد و یک جور خش خش بلند که زمانی هم که باند دوم را بهش وصل می کنم این صدا بیشتر می شود ممنون می شوم راهنمایی کنید که مشکل از کدام قطعه است
                  کسی نیست کمک کنه

دیدگاه

دوست عزیز یه عکسی از مدار بزار و بگو چقدر از الکترونیک سر رشته داری تا ما هم بیشتر بتونیم کمکت کنیم
                    در ضمن یه تاپیک جدید باز کنید برای این موضوع

دیدگاه

سلام دوستان عزیز
                      من هم یکی از همین مدل اسپیکر های Vker - V6622QY همون طور که اطلاع دارین این مدل اسپیکر ها دو کاناله هستند یکی که خود باند اصلی و یکی هم فرعی میشه
                      من هم مدل دارم الان اسپیکر دومی که فرعی میشه صدای نویزی مانند خص خص کردن میده
                      خودم رشته الکترونیک خوندم و تا حدی وارد هستم ولی موندم چی کار کنم یکی میگه خازن صافی رو عوض کن یکی میگه ای سی تقویت کننده رو
                      تا جایی که مسیر ورودی input ورودی صدا ر رو تعقیب کردم روی مدار به قسمت سوکتی که به پنلکنترل صدا میره رسیدم که پس الان شک و ف فرض به این دارم دارم که وقتی صدا به پنل میره مشکل از پنل باشه که یک کانال رو نویز از اونجا باشه میتونه باشه ؟؟؟؟؟؟؟
                      با تجربه ها چی ثابت کرده ؟؟؟؟ معمولا در این مورد

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوستان عزیز
                      من هم یکی از همین مدل اسپیکر های Vker - V6622QY همون طور که اطلاع دارین این مدل اسپیکر ها دو کاناله هستند یکی که خود باند اصلی و یکی هم فرعی میشه
                      من هم مدل دارم الان اسپیکر دومی که فرعی میشه صدای نویزی مانند خص خص کردن میده
                      خودم رشته الکترونیک خوندم و تا حدی وارد هستم ولی موندم چی کار کنم یکی میگه خازن صافی رو عوض کن یکی میگه ای سی تقویت کننده رو
                      تا جایی که مسیر ورودی input ورودی صدا ر رو تعقیب کردم روی مدار به قسمت سوکتی که به پنلکنترل صدا میره رسیدم که پس الان شک و ف فرض به این دارم دارم که وقتی صدا به پنل میره مشکل از پنل باشه که یک کانال رو نویز از اونجا باشه میتونه باشه ؟؟؟؟؟؟؟
                      با تجربه ها چی ثابت کرده ؟؟؟؟ معمولا در این مورد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X