اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پول مصرف برق آکواریوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پول مصرف برق آکواریوم

سلام از اینکه جایی رو پیدا کردم تا به جواب سوالام برسم :nice:

من در حال راه اندازی دوتا آکواریوم هستم.می خوام بدونم پول مصرفشون چقدر می شه.

اولی 8وات فیلتر دایم روشن یا 15وات بین این دو موندم.لامپ 15 تا 30 وات 10 ساعت

میانباری روشنه.می خوام بدونم قیمت 8 وات و 15 وات لامپ.8 وات 30وات لامپ.15 وات

15وات لامپ.15 وات 30وات لامپ.همه لامپا ال یی دی.

دومی 36 یا 54 وات مهتابی 10 ساعت میانبری 5 تا 10 وات فیلتر 24 ساعت.

آیا پول برق یه کم مصرف 100 وات با 100 وات رشته ای یا متال فرق می کنه؟

از چند وات یه وسیله پرمصرف محسوب می شه.بیشتر تو وسایل روشنایی.

خیلی تشکر.

پاسخ : پول مصرف برق آکواریوم

سلام
    دوست من شما سٔوالت ایراد داره. ۱ کیلو پر سنگین تره یا ۱ کیلو آهنآ‌؟؟؟؟؟ :question:
    شما وقتیآ‌ میگید ۱۰۰ وات یعنیآ‌ توان اون مصرف کنند حالا میآ‌خواد لامپ رشتیآ‌ باشه یا یخچل چه فرقیآ‌ میآ‌کنه؟؟؟ ۳۰ وات الآ‌ایآ‌دی برای چه مساحتی میخوان بذارین؟؟؟ :rolleyes:؟
    ای خدا از دست اینا چکار کنم؟؟؟؟

دیدگاه

البته این پست ربطی به تاپیک نداره ولی من باب اطلاعتون 1 کیلو پر از 1 کیلو آهن سنگینتره. یک سری به کتاب سرگرمی های فیزیک اثر یاکوب ایسیدورویچ پرلمان بزنین.

بعدشم از اونجایی که مصرف برق به وات ساعت حساب میشه مهم فقط وات لامپ های مورد استفاده و زمان روشن بودن اونا (زمان استفاده) هست و نه کیفیت یا تکنولوژی بکار رفته در لامپ.

فقط یک مسئله. من نمیدونم مورد استفاده از لامپ در آکواریوم چیه. اما اگر استفاده از نورش برای ایجاد اثری شیمیایی یا مشابه اون باشه (مثلا از بین بردن باکتری ها یا رشد جلبک ها یا حتی گرم کردن آب) از تجهیزاتی که نور سرد استفاده میکنن باید پرهیز کنین. مثلا LED سفید. و بهتره از همون لامپ های التهابی استفاده بشه.

دیدگاه

کلا برای محاسبه برق مصرفی مبنا صرفا کیلو وات ساعت مصرفی ه و برای کنتور های سه فاز بیشتر از 32 آمپر کیلو وار ساعت اضافه می شه

مثال
        یک لامپ رشته ای 100 وات اگه 10 ساعت روشن باشه 1 کیلو وات ساعت مصرف برق داره
        بهای هر کیلو وات ساعت حدود 140 ریال است البته با یارانه های جدید قیمت ها فرق کرده و مطمئن نیستم

برای مورد شما :
        8 وات فیلتر دایم روشن
        10 وات لامپ 10 ساعت روشن
        با فرض به اینکه لامپ بطور متوسط 10/24 ساعت روشن ه
        10w * 10/24 + 8w* 24/24 = 12.16 wh
        بنابراین 12.16 وات بر ساعت مصرف دارید

در نتیجه 1000/12.16 = 82.23 اگه حدود هر 82.23 ساعت به میزان 1 کیلو وات ساعت برق می شه و این رقم بسیار ناچیز به حساب میاد

میزان ساعت در 2 ماه حدود 1440 ساعت

در 2 ماه حدود 17.5 کیلو وات ساعت مصرف و حدود 245 تومن پول برق میشه

برای دومی هم خودت آستین بالا بزن :mrgreen:

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
          البته این پست ربطی به تاپیک نداره ولی من باب اطلاعتون 1 کیلو پر از 1 کیلو آهن سنگینتره. یک سری به کتاب سرگرمی های فیزیک اثر یاکوب ایسیدورویچ پرلمان بزنین.

بعدشم از اونجایی که مصرف برق به وات ساعت حساب میشه مهم فقط وات لامپ های مورد استفاده و زمان روشن بودن اونا (زمان استفاده) هست و نه کیفیت یا تکنولوژی بکار رفته در لامپ.

فقط یک مسئله. من نمیدونم مورد استفاده از لامپ در آکواریوم چیه. اما اگر استفاده از نورش برای ایجاد اثری شیمیایی یا مشابه اون باشه (مثلا از بین بردن باکتری ها یا رشد جلبک ها یا حتی گرم کردن آب) از تجهیزاتی که نور سرد استفاده میکنن باید پرهیز کنین. مثلا LED سفید. و بهتره از همون لامپ های التهابی استفاده بشه.
          1کیلو پر چطوری سنگین تره؟حجیم تر آره ولی سنگین تر؟

لامپ برای رشد گیاهان.زیبایی.روی رنگ ماهی م تاثیر داره.اون مواردی که گفتی با ساختن لامپای مخصوص

ازش جلوگیری می کنن.
          نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
          کلا برای محاسبه برق مصرفی مبنا صرفا کیلو وات ساعت مصرفی ه و برای کنتور های سه فاز بیشتر از 32 آمپر کیلو وار ساعت اضافه می شه

مثال
          یک لامپ رشته ای 100 وات اگه 10 ساعت روشن باشه 1 کیلو وات ساعت مصرف برق داره
          بهای هر کیلو وات ساعت حدود 140 ریال است البته با یارانه های جدید قیمت ها فرق کرده و مطمئن نیستم

برای مورد شما :
          8 وات فیلتر دایم روشن
          10 وات لامپ 10 ساعت روشن
          با فرض به اینکه لامپ بطور متوسط 10/24 ساعت روشن ه
          10w * 10/24 + 8w* 24/24 = 12.16 wh
          بنابراین 12.16 وات بر ساعت مصرف دارید

در نتیجه 1000/12.16 = 82.23 اگه حدود هر 82.23 ساعت به میزان 1 کیلو وات ساعت برق می شه و این رقم بسیار ناچیز به حساب میاد

میزان ساعت در 2 ماه حدود 1440 ساعت

در 2 ماه حدود 17.5 کیلو وات ساعت مصرف و حدود 245 تومن پول برق میشه

برای دومی هم خودت آستین بالا بزن :mrgreen:

ابنم در نظر بگیرید که سه تا قیمت وجود داره.اوج باری،کم باری،میان باری.برای وسیله ای که

24 ساعت روشنه چطوری محاسبه می شه؟

برای محسابه کیلوواتم اینجور حسابیدم.

30وات × 10ساعت روشن= 300وات / 300وات در روز ×24=7200وات یا 7.2 کیلووات

15وات ×24س.ر=360وات /360وات ×24روز=8640وات یا 8.64 کیلوات

54وات ×10س.ر=540وات / 540وات × 24=12960وات یا 12.96 کیلووات

10وات × 24س.ر=240وات / 240وات × 24=5760وات یا 5.76 کیلووات

7.2+8.64+12.96+5.76=34.56

ینی حدود 35 کیلووات به مصرفمون اضافه می شه؟درسته؟

دیدگاه

بله
            توی کنتورهای سه تعرفه این موضوع کاملا درسته

من نمیخواستم محاسباتشو پیچیده تر کنم

از ساعت 5 صبح تا 17 ضریب 1
            از ساعت 17 تا 23 ضریب 3
            از ساعت 23 تا 5 صبح فردا ضریب نیم

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
              بله
              توی کنتورهای سه تعرفه این موضوع کاملا درسته

من نمیخواستم محاسباتشو پیچیده تر کنم

از ساعت 5 صبح تا 17 ضریب 1
              از ساعت 17 تا 23 ضریب 3
              از ساعت 23 تا 5 صبح فردا ضریب نیم

خیلی ممنان ولی من می خوام دقیق در بیاد.حالا چطوری با توجه به ضرایب حساب کنم؟

درضمن اون محاسباتی که بالاتر کردم درسته؟به 24 دومی باید 30 می ذاشتم.

دیدگاه

اگر دو لامپ 300 لومنی داشته باشیم در مجموع 600 لومن نور داریم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X