اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از bootloader برای پاک کردن برنامه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از bootloader برای پاک کردن برنامه

سلام دوستان من قراره یک پروژه تحویل یک شرکت بدم که باید از میکرو Mega8 استفاده کنم می خوام یک برنامه bootloader رو آی سی بریزم که وقتی روشن میشه یک پایه رو اول چک کنه (که رو برد اصلی است یا نه) اگه منطق فرق کرده باشه (یعنی میکرو از رو برد در اومده و مثلا رو پروگرمر است) فورا برنامه فلش رو پاک کنه !
    کسی میتونه کمک کنه ؟
    فقط الکترونک !

پاسخ : استفاده از bootloader برای پاک کردن برنامه

نوشته اصلی توسط drafshin
    سلام دوستان من قراره یک پروژه تحویل یک شرکت بدم که باید از میکرو Mega8 استفاده کنم می خوام یک برنامه bootloader رو آی سی بریزم که وقتی روشن میشه یک پایه رو اول چک کنه (که رو برد اصلی است یا نه) اگه منطق فرق کرده باشه (یعنی میکرو از رو برد در اومده و مثلا رو پروگرمر است) فورا برنامه فلش رو پاک کنه !
    کسی میتونه کمک کنه ؟
    خوب اگه میکرو رو از روی برد در نیارند و پروگرمر رو به بر وصل کنند چی؟
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

نه چنین امکانی رو سلب میکنم !
      پروگرم شدن Isp رو غیر فعال میکنم !
      فقط الکترونک !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط drafshin
        کسی میتونه کمک کنه ؟
        سلام
        این سوالو توی 10 انجمن مختلف پرسیدی ها شیتون بلا
        خوب چه کاریه اگر قراره کسی نتونه برنامرو بخونه و خود میکرو پاکش کنه میکرو رو قفل کن دیگه این که خیلی راحت تره
        تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
        به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.

دیدگاه

خودم می دونم قفل میشه ولی هر چی بگی از این آدم دوپا بر میاد کار از محکم کاری عیب نمی کنه !(فقل ها رو فعال کردم ولی اگه ان هم باشه معرکه میشه )
          ثانیا من این سوالو فقط تو سه تا انجمن مطرح کردم !
          فقط الکترونک !

دیدگاه

میشه در مورد قفل کردن میکرو کمی توضیح بدید؟
            Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

با سلام
              فقل میکرو یه قفل سخت افزاری و نه نرم افزاری که کسی بخواد هکش کنه و هیچ جوره نمی شه بازش کرد
              من یه برد می شناسم که فقط واسه طراحیش 50 میلیون تومن هزینه شده و فقط از همین قفل کردن خود آی سی استفاده شده
              تا حالا که کسی نتونسته این قفل رو بشکنه و آی سی رو هک کنه

دیدگاه

چطوری میشه این قفل رو گذاشت؟

دیدگاه

در هنگام پروگرام کردن چند تا lock bit هست که اگه او نها رو تیک بزنید میکرو قفل می شه
                  این lock bit ها یه جورایی مثل همون فیوز بیت ها می مونند و تو همون صفحه ایند که فیوز بیت ها هستنند
                  تو بعضی دیگه از مدل های پروگرمر ها یه گزینه داره که نوشته lock

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sarlak74
                    با سلام
                    فقل میکرو یه قفل سخت افزاری و نه نرم افزاری که کسی بخواد هکش کنه و هیچ جوره نمی شه بازش کرد
                    سلام،
                    متاسفانه اینطور نیست.
                    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

نوشته اصلی توسط syavash_kasraeee
                      چطوری میشه این قفل رو گذاشت؟
                      سلام،
                      اینکار شدنیه. باید برنامه ی بخش بوت رو بنویسید. البته یه کم هم باید اسمبلی AVR بدونید و یه بخش هایی اش رو اسمبلی بنویسید چون برای اجرای دستور SPM لازمه اشاره گر Z رو با آدرس سکتور مقصد لود کنید که تو بیشتر کامپایلرهای سی امکان پذیر نیست.
                      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
                        سلام،
                        متاسفانه اینطور نیست.
                        با سلام خدمت آقای سپاس یار
                        می خواستم بدونم قفل سخت افزاری نیست یا اینکه میشه قفل رو باز کرد؟

دیدگاه

سلام دوستان
                          قفل ها برای قفل کرد read و write شدن حافظه اصلی و eeprom طراحی شده و تا اونجایی که من می دو نم قفل های بخش حافظه flash قایل شکستن است ول تا حالا کسی نتونسته قفل های بخش eeprom رو بشکنه ! من الان وقتی برنامه ام رو شروع می کنم یک مقدار از eeprom می خونم و شروع به اجرا برنامه می کنم و اگر کسی بتونه قفل های حافظه اصلی رو بشکنه و برنامه رو بخونه باز به در دش نم خوره چون مقدار موجود در eeprom رو نمی تونه بخونه ! و برنامه رو IC جدید اجرا نمی شه !!! ولی من می خوام می کرو طوری طراحی بشه که خودشو پاک کنه!!! و برنامه نویسی اسمبلی هم بلدم فقط نم دونم چطوری و چه کدی رو باید به حافظه فلش بفرستم تا اون پاک بشه !
                          کسی اگه کدش رو میدونه به من اطلاع بده و اگه تونستم برنامشو بنویسم همینجا واسه دانلود دوستان قرار میدم
                          با تشکر
                          فقط الکترونک !

دیدگاه

میشه در مورد همین روش قفل eeprom یه کم توضیح بدید؟
                            ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X