ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20
    2008/09/29
    6,000
    420

پاسخ : ساخت شارژر باتری های لیتیوم یونی با راندمان بالا و قابلیت بالانس بالا

خوب تو این روش شما شارژ سریع انجام میدی
    بهترین روش با جریان پایینه که حداقل 10 ساعت طول میکشه
    اون مربوط به باطری های نیکل کادمیوم هستش باطری های لیتیوم یون میتونن تا 1C یعنی 1 برابر جریان نامی در ساعتشون شارژ بشن و تا 30C یعنی 30 برابر جریان نامی بهتون جریان بدن و زودی خلی بشن! البته باید دیتا شیت باطری رو مطالعه کنید بهضی هاشون 4C هستن بستگی به نحوه تولیدش داره در ضمن نباید بیشتر از 90 دقیقه زیر شارژ باشن!

یعد من میخوام دوتا باطری بصورت سری شارژ کنم
    شدنیه به نظرتون
    بنظرم نباید مشکلی پیش بیاد ولی من این شارژر اتوماتیک رو برای یک باطری ساختم.

منم خودم اطلاعات زیادی ازش ندارم اما فکر میکنم مدارات بالانسر مداری هست که تعادل بین شارژ شدن یکسان باتری ها رو برقرار می کنه.
    منم نمیدونم چیه!

2.در مورد مدت شارژ نمیشه مدار قطع کن طراحی کرد که بتونه بعد از شارژ لازم دیگه ادامه نده؟
    مداری که بالا میبینید اینکارو میکنه و یه چراغ رو خاموش میکنه

اگه سایتی رو می شناسین که بشه راجع بهش بیشتر تحقیق کرد بگین، فکر کنم این کار دور از ذهن نباشه
    اینجا اطلاعات خوبی میتونید بدست بیارین.
    http://www.ibt-power.com/Battery_packs/Li_Polymer/Lithium_polymer_tech.html

2007/10/09
    17
    0

مرسی، همین الان راجع به بالانسرها دارم یه سری مطلب می خونم، مطالعه ام تکمیل بشه حتما در اختیار دوستان قرار میدم، تا اینجایی که الان فهمیدم مدارات ضروری و مفیدی به شمار می یان.
    2009/01/04
    10bit.ir
    1,215
    26

بله درسته منم
    برای لیتوم کادمیوم گفتم
    البته فرایند شارژ هرچه بیشتر طول بکشه البته در بعضی باطری ها عمر باطری و همچنین شارژ باطری تاثیر داره
    از لحاظ بهینه بودن من فکر کنم نیکل کادمیوم بهینه ترین هست
    نسبت به c و حجم و توان
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد
    2008/09/29
    6,000
    420

نقل قول نوشته اصلی توسط n340
    بله درسته منم
    برای لیتوم کادمیوم گفتم
    البته فرایند شارژ هرچه بیشتر طول بکشه البته در بعضی باطری ها عمر باطری و همچنین شارژ باطری تاثیر داره
    از لحاظ بهینه بودن من فکر کنم نیکل کادمیوم بهینه ترین هست
    نسبت به c و حجم و توان
    باطری های نیکل کادمیوم
    توان خروجی: 150W/Kg
    زمان شارژ : حد اقل 3-4 ساعت
    طول عمر حدود 2000 بار شارژ و دشارژ

باطری های لیتیوم پلیمر
    توان خروجی : 7100W/Kg
    زمان شارژ : حد اکثر 90 دقیقه
    طول عمر حدود1000 بار شارژ و دشارژ

بنظرم لیتوم یون ها بهترن!

2010/10/18
    تهران
    201
    1

با سلام
    فقط یک نکته خدمتتان عارض شوم که باتری های نیکل کادمیوم ولیتیوم پلیمرو.. اگر چه جریان خیلی خوبی در خروجی دارند و لی به یاد داشته باشید خرابی در باتری و یا شار ژ نامناسب خطر انفجار این باتری ها رو در پی دارد ،به عبارتی دیگر کار با این باتری ها شوخی نیست
    نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.
    2008/09/29
    6,000
    420

بله باید از دماسنج هم برای شارژ این باطری ها استفاده کرد بیتشر از 45 درجه سانتیگراد احتمال آتش سوزی رو زیاد میکنه

آتش گرفتن باطری لیتیم پلیمر
    http://www.youtube.com/watch?v=z3o_2mwRPdw
    2009/09/25
    اصفهان
    814
    46

از چه آی سی برای شارژ استفاده کردید؟
    هميشه به ياد خدا باش !
    2017/11/05
    Amol
    783
    342

سلام دوستان. برای پیاده سازی دو پروژه نیاز به همکاری و مشورت شما دوستان دارم.
    به دنبال جا باتری لیتیوم یون 18650 هستم به تعداد نزدیک 100 عدد که این جا باتری ها باید قابلیت عبور جریان 10 آمپر داشته باشن و بتونن توی مایع روغنی خنک کننده دووم بیارن(دما بین 0 تا 30 درجه هست)
    همچنین باید براحتی باتری قابل جدا شدن و تعویض باشه پروژه بعدی ساخت اکتیو بالانسر هست/
    برای قسمت اول پروژه چون این جا باتری ها تو ایران گیر نمیاد دو راه وجود داره / یک اینکه از خارج سفارش داده بشه و چون تعداد کم هست به صرفه نمیشه دو اینکه با پرینتر سه بعدی این قطعات رو بزنم( که فکر میکنم باز هم به صرفه نباشه) سوم اینکه میتونم از متریال های گوناگون که شما دوستان پیشنهاد میدین استفاده کنم/ منتظر نظراتتون هستم و پیشاپیش تشکر میکنم

امیرحسین ضیا
    2016/10/10
    228
    152

نقل قول نوشته اصلی توسط azjaguar

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان. برای پیاده سازی دو پروژه نیاز به همکاری و مشورت شما دوستان دارم.
    به دنبال جا باتری لیتیوم یون 18650 هستم به تعداد نزدیک 100 عدد که این جا باتری ها باید قابلیت عبور جریان 10 آمپر داشته باشن و بتونن توی مایع روغنی خنک کننده دووم بیارن(دما بین 0 تا 30 درجه هست)
    همچنین باید براحتی باتری قابل جدا شدن و تعویض باشه پروژه بعدی ساخت اکتیو بالانسر هست/
    برای قسمت اول پروژه چون این جا باتری ها تو ایران گیر نمیاد دو راه وجود داره / یک اینکه از خارج سفارش داده بشه و چون تعداد کم هست به صرفه نمیشه دو اینکه با پرینتر سه بعدی این قطعات رو بزنم( که فکر میکنم باز هم به صرفه نباشه) سوم اینکه میتونم از متریال های گوناگون که شما دوستان پیشنهاد میدین استفاده کنم/ منتظر نظراتتون هستم و پیشاپیش تشکر میکنم
    میشه یک عکس از نمونه جا باتری مد نظرتون رو بذارید.
    2017/11/05
    Amol
    783
    342

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam18

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

میشه یک عکس از نمونه جا باتری مد نظرتون رو بذارید.

امیرحسین ضیا
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20