ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    2007/10/08
    17
    0

ساخت شارژر باتری های لیتیوم یونی با راندمان بالا و قابلیت بالانس بالا

می خواستم یه سری اطلاعات جامعی راجع به باتری های لیتیوم یونی و طراحی و ساخت مدارات شارژر این باتری داشته باشم .
    اگه ممکنه اطلاعاتی که دربارش دارید بگید و این که اگه سایتی تو این زمینه هست حتی انگلیسی لطفا معرفی کنید.
    2007/10/08
    17
    0

پاسخ : ساخت شارژر باتری های لیتیوم یونی با راندمان بالا و قابلیت بالانس بالا

از دوستان عزیز کسی اطلاعی در این مورد نداره؟
    2007/12/27
    Montreal , Canada
    1,190
    5

این مقاله رو در مورد باطری های قابل شارژ داشتم ببین بدردت میخوره؟!

http://www.4shared.com/document/qsMBnpkP/reshargeable_batteries.html
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري
    2007/10/08
    17
    0

یه سری اطلاعاتم راجع به مدارات شارژر و مدارات بالانسر می خواستم که ببینم باتری های مختلف چه جوری شارژ می شه و ابنکه پروسه ی شارژ باتری های لیتیوم یون چه جوریه ؟ تا خودم بتونم بفهمم جوری می شه این روند و بهبود داد
    2009/01/04
    10bit.ir
    1,215
    25

طبق اطلاعاتی که من کسب کردم
    و یک نمونه ساختم
    ولتاژ دو سر باطری نمایان گر مقدار شارژ
    و هرچه پروسه شارژ در حالت دایرکت(برق مستقیم)طولانی تر یعنی با جریان کمتری باشه
    طول عمر باطری بیشتر میشه
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد
    2008/09/29
    5,984
    405

نمودار شارژشو پیدا کنی همه چی توشه میخای بسازی؟ من یکی دارم میسازم که تغریبا" تموم شده

باید ولتاژ باطری رو به یه 4.2V برسونی و بزاری انقدر توی شارژ باشه باطری تا مقدار جریانکشیش به 3% مقدار نامی روی خود باطری برسه

مثلا اگه باطریت 1000 میلی آمپر ساعته با 1000 میلی آمپر ساعت شارژش میکنی نه بیشتر تا خودش شروع به افت جریان کشی کنه بعد مقدار جریانی که ازش میگزره رو اندازه گیری میکنی تا به 30Ma که رسید یعنی شارژ کامل شده
    2007/10/08
    17
    0

امکانش هست مدارشو بیبینم؟
    این مدار بالانسر هم داره؟
    پروسه شارژ زمانی بهبود پیدا می کنه که تک تک سلول های باتری به یک اندازه شارژ بشن.
    این جوری هم مدت شارژی که باتری نگه می داره افزایش پیدا می کنه و هم طول عمرش.
    2008/09/29
    5,984
    405

امکانش هست مدارشو بیبینم؟

این مدار بالانسر هم داره؟
    منظورتو نفهمیدم! بیشتر توضیح بده

در ضمن میگن این باطری ها نباید بیشتر از 90 دقیقه توی شارژ باشن! بعد از این باید قطع کنی احتمال آتش شوزی هم زیاد داره این باطری فیلماشو تو youtube میتونی ببینی
    2009/01/04
    10bit.ir
    1,215
    25

خوب تو این روش شما شارژ سریع انجام میدی
    بهترین روش با جریان پایینه که حداقل 10 ساعت طول میکشه
    یعد من میخوام دوتا باطری بصورت سری شارژ کنم
    شدنیه به نظرتون
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد
    2007/10/08
    17
    0

1.منم خودم اطلاعات زیادی ازش ندارم اما فکر میکنم مدارات بالانسر مداری هست که تعادل بین شارژ شدن یکسان باتری ها رو برقرار می کنه.
    2.در مورد مدت شارژ نمیشه مدار قطع کن طراحی کرد که بتونه بعد از شارژ لازم دیگه ادامه نده؟
    3.شما فرض کن بخوای یه موبایل و یا یه لپ تاپ و یا هر وسیله ای که نیاز به شارژ سریع و بهینه داره رو شارژ کنی 10 ساعت زمان زیادیه
    اگرم یه خورده کلان تر فکر کنی برای ماشین های الکتریکی یا حتی ماهواره هم بشه این زمان شارژ رو پایین آورد و کیفیتش(ماندگاری شارژ) رو هم
    بالا برد خیلی خوب میشه
    اگه سایتی رو می شناسین که بشه راجع بهش بیشتر تحقیق کرد بگین، فکر کنم این کار دور از ذهن نباشه
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20