اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت شارژر باتری های لیتیوم یونی با راندمان بالا و قابلیت بالانس بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت شارژر باتری های لیتیوم یونی با راندمان بالا و قابلیت بالانس بالا

می خواستم یه سری اطلاعات جامعی راجع به باتری های لیتیوم یونی و طراحی و ساخت مدارات شارژر این باتری داشته باشم .
    اگه ممکنه اطلاعاتی که دربارش دارید بگید و این که اگه سایتی تو این زمینه هست حتی انگلیسی لطفا معرفی کنید.

پاسخ : ساخت شارژر باتری های لیتیوم یونی با راندمان بالا و قابلیت بالانس بالا

از دوستان عزیز کسی اطلاعی در این مورد نداره؟

دیدگاه

این مقاله رو در مورد باطری های قابل شارژ داشتم ببین بدردت میخوره؟!

http://www.4shared.com/document/qsMBnpkP/reshargeable_batteries.html
      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

یه سری اطلاعاتم راجع به مدارات شارژر و مدارات بالانسر می خواستم که ببینم باتری های مختلف چه جوری شارژ می شه و ابنکه پروسه ی شارژ باتری های لیتیوم یون چه جوریه ؟ تا خودم بتونم بفهمم جوری می شه این روند و بهبود داد

دیدگاه

طبق اطلاعاتی که من کسب کردم
          و یک نمونه ساختم
          ولتاژ دو سر باطری نمایان گر مقدار شارژ
          و هرچه پروسه شارژ در حالت دایرکت(برق مستقیم)طولانی تر یعنی با جریان کمتری باشه
          طول عمر باطری بیشتر میشه
          هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
          بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
          میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

نمودار شارژشو پیدا کنی همه چی توشه میخای بسازی؟ من یکی دارم میسازم که تغریبا" تموم شده

باید ولتاژ باطری رو به یه 4.2V برسونی و بزاری انقدر توی شارژ باشه باطری تا مقدار جریانکشیش به 3% مقدار نامی روی خود باطری برسه

مثلا اگه باطریت 1000 میلی آمپر ساعته با 1000 میلی آمپر ساعت شارژش میکنی نه بیشتر تا خودش شروع به افت جریان کشی کنه بعد مقدار جریانی که ازش میگزره رو اندازه گیری میکنی تا به 30Ma که رسید یعنی شارژ کامل شده

دیدگاه

امکانش هست مدارشو بیبینم؟
              این مدار بالانسر هم داره؟
              پروسه شارژ زمانی بهبود پیدا می کنه که تک تک سلول های باتری به یک اندازه شارژ بشن.
              این جوری هم مدت شارژی که باتری نگه می داره افزایش پیدا می کنه و هم طول عمرش.

دیدگاه

امکانش هست مدارشو بیبینم؟

این مدار بالانسر هم داره؟
                منظورتو نفهمیدم! بیشتر توضیح بده

در ضمن میگن این باطری ها نباید بیشتر از 90 دقیقه توی شارژ باشن! بعد از این باید قطع کنی احتمال آتش شوزی هم زیاد داره این باطری فیلماشو تو youtube میتونی ببینی

دیدگاه

خوب تو این روش شما شارژ سریع انجام میدی
                  بهترین روش با جریان پایینه که حداقل 10 ساعت طول میکشه
                  یعد من میخوام دوتا باطری بصورت سری شارژ کنم
                  شدنیه به نظرتون
                  هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                  بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر

دیدگاه

1.منم خودم اطلاعات زیادی ازش ندارم اما فکر میکنم مدارات بالانسر مداری هست که تعادل بین شارژ شدن یکسان باتری ها رو برقرار می کنه.
                    2.در مورد مدت شارژ نمیشه مدار قطع کن طراحی کرد که بتونه بعد از شارژ لازم دیگه ادامه نده؟
                    3.شما فرض کن بخوای یه موبایل و یا یه لپ تاپ و یا هر وسیله ای که نیاز به شارژ سریع و بهینه داره رو شارژ کنی 10 ساعت زمان زیادیه
                    اگرم یه خورده کلان تر فکر کنی برای ماشین های الکتریکی یا حتی ماهواره هم بشه این زمان شارژ رو پایین آورد و کیفیتش(ماندگاری شارژ) رو هم
                    بالا برد خیلی خوب میشه
                    اگه سایتی رو می شناسین که بشه راجع بهش بیشتر تحقیق کرد بگین، فکر کنم این کار دور از ذهن نباشه

دیدگاه

خوب تو این روش شما شارژ سریع انجام میدی
                      بهترین روش با جریان پایینه که حداقل 10 ساعت طول میکشه
                      اون مربوط به باطری های نیکل کادمیوم هستش باطری های لیتیوم یون میتونن تا 1C یعنی 1 برابر جریان نامی در ساعتشون شارژ بشن و تا 30C یعنی 30 برابر جریان نامی بهتون جریان بدن و زودی خلی بشن! البته باید دیتا شیت باطری رو مطالعه کنید بهضی هاشون 4C هستن بستگی به نحوه تولیدش داره در ضمن نباید بیشتر از 90 دقیقه زیر شارژ باشن!

یعد من میخوام دوتا باطری بصورت سری شارژ کنم
                      شدنیه به نظرتون
                      بنظرم نباید مشکلی پیش بیاد ولی من این شارژر اتوماتیک رو برای یک باطری ساختم.

منم خودم اطلاعات زیادی ازش ندارم اما فکر میکنم مدارات بالانسر مداری هست که تعادل بین شارژ شدن یکسان باتری ها رو برقرار می کنه.
                      منم نمیدونم چیه!

2.در مورد مدت شارژ نمیشه مدار قطع کن طراحی کرد که بتونه بعد از شارژ لازم دیگه ادامه نده؟
                      مداری که بالا میبینید اینکارو میکنه و یه چراغ رو خاموش میکنه

اگه سایتی رو می شناسین که بشه راجع بهش بیشتر تحقیق کرد بگین، فکر کنم این کار دور از ذهن نباشه
                      اینجا اطلاعات خوبی میتونید بدست بیارین.
                      http://www.ibt-power.com/Battery_packs/Li_Polymer/Lithium_polymer_tech.html

دیدگاه

مرسی، همین الان راجع به بالانسرها دارم یه سری مطلب می خونم، مطالعه ام تکمیل بشه حتما در اختیار دوستان قرار میدم، تا اینجایی که الان فهمیدم مدارات ضروری و مفیدی به شمار می یان.

دیدگاه

بله درسته منم
                          برای لیتوم کادمیوم گفتم
                          البته فرایند شارژ هرچه بیشتر طول بکشه البته در بعضی باطری ها عمر باطری و همچنین شارژ باطری تاثیر داره
                          از لحاظ بهینه بودن من فکر کنم نیکل کادمیوم بهینه ترین هست
                          نسبت به c و حجم و توان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
                            بله درسته منم
                            برای لیتوم کادمیوم گفتم
                            البته فرایند شارژ هرچه بیشتر طول بکشه البته در بعضی باطری ها عمر باطری و همچنین شارژ باطری تاثیر داره
                            از لحاظ بهینه بودن من فکر کنم نیکل کادمیوم بهینه ترین هست
                            نسبت به c و حجم و توان
                            باطری های نیکل کادمیوم
                            توان خروجی: 150W/Kg
                            زمان شارژ : حد اقل 3-4 ساعت
                            طول عمر حدود 2000 بار شارژ و دشارژ

باطری های لیتیوم پلیمر
                            توان خروجی : 7100W/Kg
                            زمان شارژ : حد اکثر 90 دقیقه
                            طول عمر حدود1000 بار شارژ و دشارژ

بنظرم لیتوم یون ها بهترن!

دیدگاه

با سلام
                              فقط یک نکته خدمتتان عارض شوم که باتری های نیکل کادمیوم ولیتیوم پلیمرو.. اگر چه جریان خیلی خوبی در خروجی دارند و لی به یاد داشته باشید خرابی در باتری و یا شار ژ نامناسب خطر انفجار این باتری ها رو در پی دارد ،به عبارتی دیگر کار با این باتری ها شوخی نیست
                              نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X