اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توپ قرمز خطوط انتقال چه کاربردی دارد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام بر همه
    توپ های قرمز که معمولا روی جاده ها و بعضاً بیرون از جاده، به خطوط انتقال
    وصل است چه کاربرد یا کاربردهایی دارد؟؟!!

پاسخ : توپ قرمز خطوط انتقال چه کاربردی دارد؟

قبل از ایجاد تاپیک جستجو بکنید !
    این توپ ها هشدار برای هواپیما یا هلی کوپتر هستند ! اگر دقت کنید فقط روی جاده ها هستند.

دیدگاه

فقط روی جاده ها نیست
      دیدم مواردی را که بیرون از جاده است!!
      شنیدم زمانی که کابل در فصل سرما و گرما منقبض و منبسط میشه داخل این توپها جمع و باز میشه
      درسته؟
      کاربرد دیگه ای داره؟

دیدگاه

اون توپ ها هیچ خاصیت فنی در مدار نداره
        صرفا جهت هشدار در جاده ها نصب میشه
        البته ممکنه برای بار هایی با ارتفاع بلند هم گذاشته بشه
        توی برخی مواقع به موازات جاده هم نصب میشه

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

منظور از جاده قطعا مناطقی هستند که امکان فرود هواپیما و هلی کوپتر وجود داشته باشه و در ضمن خیلی از خطوط کنار جاده ها هم این توپیک ها رو ندارند .
          در مورد مباحث فنی هم این توپک ها با این شکل و شمایل نیستند یه نوع دیگه ای از توپی ها هستند که پشت مقره نصب می شن البته کاربرد خیلی زیادی ندارند بیشتر برای مکانیزاسیون خط ازش استفاده می شه.
          خواست+ تلاش كرد= توانست

دیدگاه

پس میشه گفت توپی های که روی جاده نیست هشدار فرود هلی کوپتر و هواپیماست.درسته؟
            و دیگر اینکه میشه "مکانیزم خط" رو توضیح بدین؟

دیدگاه

دوست عزیز فقط جهت هشدار به هلیکوپتر ، هواپیما و ... برای جلوگیری از فرود آنها در آن مناطق و برخورد با خطوط فوق توزیع یا انتقال میباشد. در ضمن این گوی ها بر روی بالاترین رشته سیم که همان سیم گارد هست نصب میشود. قابل ذکر است در محل تقاطع خط با جاده ویا بعضی نقاط در خطوط موازی ونزدیک با جاده نصب میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آناهیتا33
                سلام بر همه
                توپ های قرمز که معمولا روی جاده ها و بعضاً بیرون از جاده، به خطوط انتقال
                وصل است چه کاربرد یا کاربردهایی دارد؟؟!!
                قطعا برای هشدار هوایی است و نه چیز دیگری.دوستان اطلاعات دقیقی دادند که درسته.آقای باقرانی قدرت خوندن و من هم در شبکه کار کردم و اونجا پرسیدم چند سال پیش
                جانم به فدای ائمه اطهار
                می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

با سلام و درود
                  درسته این توپها فقط و فقط براى هشدار هواپیما و هلیکوپتر نام این گوى ها گوهاى کور رنگى هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ebrahimsmailzadeh
                    نام این گوى ها گوهاى کور رنگى هست.
                    دقیقا چه کسانی روی این گوی ها این اسم رو گذاشتند؟؟!! من تا حالا چنین چیزی رو نشنیده بودم! مطمئنید دیگه؟!
                    اسم خارجکیش (!) میشه marker ball . که ما هم میگفتیم مارکر بال . یا به عبارتی توپ نشانگر.
                    HELLO WORLD

دیدگاه

اره سال ?? که دانشجو بودم یه استادى داشتیم که پیرمرد بود وتجربیاتش فوق العاده بالا این نام از ان موقع در ذهنم حک شده بود.
                      فکر هم نکنم اشتباه باشه.

دیدگاه

این توپ های رو سیم ها یه کاربرد دیگه هم داره. اینا باعث تغییر فرکانس طبیعی ارتعاش(ارتعاشات مکانیکی) کابل ها میشن و هنگام باد های شدید و طوفان(حرکت و نوسان کابل ها) از ایجاد پدیده ی تشدید(که باعث نوسان کابل ها با حداکثر دامنه میشه و بسیار مخربه) جلوگیری میکنن(تو این مبحث من تو کلاس ارتعاشات خوابیده بودم و فقط اینا یادم مونده)

دیدگاه

ببینم این توپها شب هم دیده میشن؟؟ مثلا یه هواپیمایی شب خواست فرود بیاد و راننده توپها رو ندید میرن تو باقالیا :question: :mrgreen:

دیدگاه

هدف اینکه تو شب دیده شه تو روز که دکل به اون بزرگیو هواپیما یا هلی رو نمیبینه.
                            در مورد ارتعاشاتم من که چیزى در این مورد نشنیدم و فکر هم نکنم اصلا ربطى داشته باشه.

دیدگاه

مطمئنا به ارتعاشات مربوط نمیشه و فقط برای هشدار به هواپیما وهلیکوپترهاست و روی سیم گارد نصب میشه,البته در مواردی هم که خط از روی جاده رد میشه این توپ رو, روی یکی از فازهای پایینی نصب میکنن که کار استانداردی هم نیستوچون کلمپی که این توپ هارو به سیم وصل میکنه از جنس فولاده,ولی جنس هادی از آلیاژ آلومینیومه و در اثر تکان خوردن سیم و توپ,به مرور زمان کلمپ فولادی,سیم هادی رو اصطلاحا میخوره و در دراز مدت باعث پاره شدن سیم هادی میشه,این در حالیه که سیم گارد خودش فولادیه و ساییده نمیشه.ولی چون جون آدما خیلی مهمتر از پاره شدن سیم هادیه و در مواردی که لازم باشه روی سیم هادی پایینی هم این توپ نصب میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X