اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک فوری در رابطه با پروگرام کردن pic

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک فوری در رابطه با پروگرام کردن pic

با سلام
    من تازه کار با pic رو شروع کردم و از زبان بیسیک استفاده میکنم.پروگرامر من از نوع usb هستش که از eca خریدمش مشکل من اینه که چرا وقتی با نرم افزار pickit2 ای سی رو پروگرام میکنم بعد از سه چهار بار پروگرام کردن پیغام
    programming failed at program memory address 0*000000 رو میده.لطفا کمکم کنید ایا میکروهام سوختن؟
    حتی pic16f877a رو هم همون بار اول خطا داد مشکل چیه ممنون؟ راستی من از نرم افزار micro code studio استفاده میکنم. با تشکر از دوستان

پاسخ : کمک فوری در رابطه با پروگرام کردن pic

از بنده هم سلام
    با اجازه دوستان و اساتید محترم امیدوارم اگه کوتاهی کردم اصلاح بفرماین :smile:
    دوست عزیز اگه پروگرمرتون مال شرکت کارنوتک هست یک امتحانی رو چیزایی که من میگم و از تو help پروگرمر در آوردم بکنید بلکه مشکلتون حل شد!
    بعد از اینکه پروگرمر رو به یکی از پورتهای usb وصل کردید نرم افزار pickit2 رو اجرا کنید بعد از اون میکرو رو داخل زیف پروگرمر قرار بدید اگه میکروتون 8 یا 18 پایه است باید پایه 1 میکرو رو پایه 2 زیف قرار بگیره و همچنین سوکت قرمز رنگ کنار زیف در حالت on باشه اگه 40 یا 28 پایه است باید پایه 1 میکرو پایه 1 زیف قرار بگیره و سوکت هم در حالت off باشه.
    بعد از قرار دادن میکرو از منوی tools گزینه check communication رو انتخاب میکنید تا نرم افزار میکرو رو به طور خود کار شناسایی کنه سپس از منوی file عبارت import hex رو انتخاب کرده و فایل hex مورد نظر رو از جایی که save کردید انتخاب کنید.
    بعد از اون جهت پروگرم شدن میکرو عبارت write و یا پاک کردن میکرو erase رو از پنجره اصلی کلیک کنید.
    زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست
    امتحان ریشه هاست
    ریشه هم هرگز اسیر باد نیست
    زندگی چون پیچک است
    انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

تشکر ولی پروگرامر من از شرکت eca هستش همونیکه عکسش تو تبلیغ زیره. شاید از فیوز بیتا باشه لطفا اگه اطلاعی دارید کمکم کنید ممنون

دیدگاه

سلام
        دوست عزیز من با همونی که گفتم کار میکنم و متاسفانه با پروگرمر شما آشنایی ندارم اگه چاره ای یافتم حتما میگم امیدوارم دوستانی که کار کردن کمک کنن.
        موفق باشید.
        زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست
        امتحان ریشه هاست
        ریشه هم هرگز اسیر باد نیست
        زندگی چون پیچک است
        انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X