اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی آیسی آمپلی فایر TDA1557Q

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی آیسی آمپلی فایر TDA1557Q

سلام به تمام دوستان و اساتید محترم ECA :bye لطفا یه لبخند بزنید .! :smile:

بنده عارضم که امروز داشتم کشوی قطعات رو جستجو میکردم که چشمم به یه آیسی خورد که یکی دو سال پیش خریده بودم و دلیل خریدش به یادم نمیاد . این موضوع برمیگرده به عدم پاسخ گویی سلول های خاکستری مغزم :biggrin:

بعد رفتم دیتاشیتش رو مطالعه کردم که دیدم چیز توپولیه . :nice: البته برای نیاز من. :NO:

اینم لینک دانلود دیتاشیتش :

من قطعات لازم برای راه اندازی آیسی رو دارم ولی حالا که میخوام بسازمش این سوال برام پیش میاد که آیا با همون چندتا قطعه ای که توی شماتیک دیتاشیت زده میشه راه اندازیش کرد ؟ چون فقط دو سه تا خازن و مقاومت داره .

من حالا که تصمیم به راه اندازی این مدار گرفتم میخوام یه چیز مشتی و تر تمیز از آب دربیاد و سراغی از نویز و .. نباشه .

چجوری میشه که اینو به صورت مونو هم به کار برد ؟ چون توی جمهوری یه کیت دیدم که آماده بود و از این آیسی استفاده کرده بود و نوشته بود که قابلیت تبدیل به مونو رو هم داره . ( با یه جامپر )

توی وضعیت مونو چه تغییری توی توان ایجاد میشه . ؟ آیا بازم همون 22 وات برای هر بلنگو هست و یا نه 2 تا 22 وات روی یه بلندگو میافتن ؟

شرمنده که سوالات یه مقدار زیاد شد . :mrgreen:

چه دعايي کنمت بهتر از آن که خدا پنجره باز اتاقت باشد ...

پاسخ : راه اندازی آیسی آمپلی فایر TDA1557Q

1557 رو میشه با قطعات جانبی کم راه اندازی کرد توی آیسی های TDA نسبتا قوی هست،و صدای معمولی داره،شاید نویز نداشته باشه اما کیفیت زیادی هم نداره،توی بردای آماده زیاد استفاده میشه،بنظرم همون مدار دارلینگتون رو بسازی بهتره هم قوی تر هم با کیفیت تر،شاید اون دو تا بلندگوی 17 اینچت 1557 رو مسخره کنن و صداشون در نیاد این آیسیو فکر نمی کنم بشه بصورت پل بست،شاید منظور دیگه ای از مونو کردن داشته باشن،شما که دو تا بلندگو داری ورودی مونو تو بده به هر دو کانال و خروجی هر کانالو به یکی از بلندگوها وصل کن
    رازي در کار نبود

دیدگاه

جناب outlandish یا همون محمد فیض اله زاده :mrgreen:
      میگم یه خورده دیگه اون کشو رو بگرد شاید یه STK توش بود :mrgreen: شوخی کردم :icon_razz:

آخه مرد حسابی تو که 2 تا بلندگوی 17 اینچی داری پس چرا با اینجور ایسی ها میخوای کار کنی ؟
      اومدیم تو اون کشو یه lm386 پیدا کردی حتما میخوای وصلش کنی به اون 17 اینچا ؟ :mrgreen:

اگه به ایسی علاقه داری برو سراغ سری STK یا ترانزیستور دارلینگتون یا ماسفت

AV Maziton 100
      Render By Artlantis Studio
      [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

با تشکر از دوستان خوبم . این دم شبی روحمونو شاد کردین :mrgreen:

در کل من از یه چیزش خوشم اومده و اونم تغذیه 12 تا 18 ولته تک هست . چون دیگه تصمیم برای استفاده از آمپلی وات بالا توی ماشین ندارم و میخوام یه چیزی باشه که فقط یکم صدا رو برام بیشتر کنه . بنابراین دیدم که این آیسی مناسب هست البته از نظر تغذیه ، والا اون مدار دارلینگتون یه چیز دیگه هست .

راستی از اونجایی که مطالب این سایت توی موتور جستجوی گوگل و ... قرار میگیره درنتیجه ممکن هست که یه بنده خدایی هم دنبال راه اندازی این آیسی باشه بنابراین باید هدف رفع نیاز رو از ذهنمون پاک کنیم و هدف رو به جایی ببریم که گره کار دوستانی که دنبال این مطلب هستند رو باز کنیم . ( چی گفتم ، خودم هم نفهمیدم ! )

به هرحال من میخوام که این آیسی رو توی ماشین استفاده کنم . چه مراحلی رو باید طی کنم تا یه آمپلی فایر مناسب گیر بیارم .
        یعنی چه چیزهایی رو باید رعایت کنم و چه قطعاتی رو استفاده کنم و ...

راستی اون آمپلی دارلینگتون اولویت بعدی هست . اول آمپلی ماشین ( یه چیز معمولی ) دوم آمپلی دارلینگتون واسه خونه .

این آمپلی ماشین رو حل کنم حتما میرم سراغ اون باند های 17 اینچی و دارلینگتون . گوش دادن به صدای باند های معمولی کارخونه توی ماشین خستم کرده میخوام باند جدید تهیه کنم .

تا یکی دوهفته دیگه میرم سراغ ساخت اون دارلینگتون البته به صورت استریو و بعد با کلی عکس و سوال میام سراغتون .

دیدگاه

1557 رو حتی میشه ساده تر از دیتاشیتش بست. مشکلی هم نداره. صداش هم بدک نیست. ولی چیز خاصی هم نیست و خیلی قویتر از اون هم اومده. مثلاً 4 تا 50 وات. 1557 در خیلی از پخشها استفاده میشد. مثلاً پخشهای LG که فابریک پیکان بود. یا مدل پنل جداش که روی GLX بسته میشد.
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

ما ارادت ویژه به آقای Ashk داریم . گفته باشم . :mrgreen:

جناب ashk این 4 تا 50 واتی که گفتید چی هست و از چه آیسی استفاده شده .

من دیروز رفتم از رفیقم یه آمپلی قرض گرفتم که توش از همین آیسی 1557 استفاده شده بود و البته دوتا استفاده کرده بودن تا بشه 4 تا کانال . بعد اوردمش وصل کردم به بلندگوی 3 اهمی سونی لامذهب چه صدایی داشت خودم کف کردم . جالب اینه که تغذیش هم یه سوئیچینگ 12 ولت 4 آمپری بود . این آمپلی به نظرم برای ماشین جوابگو باشه . خیلی کیفیت داشت و هنگامی که صدا قطع میشد هیچ صدایی مثل وز وز از بلندگوها شنیده نمیشد .

از رفیقم پرسیدم که میشه همینو بازم قویتر کرد .؟ گفت من چون توی کار الکترونیک نیستم زیاد چیزی سردر نمیارم ولی توی مغازه دوستان توی خروجی همین آمپلی هارو به ترانزیستورهای قدرت میدن و ...

به نظرشما چه قدر میتونه این کار صحت داشته باشه ؟ :question:

دیدگاه

من کوچیک همه بچه های سایتم. شرمنده نفرمایید.
              نمونه اش TDA 7560 دیتاشیتش رو بخونید .
              موفق باشید.
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

دوستان کسی جایی رو تو جمهوری سراغ داره که از این آیسی ها و هم نوعاشو فروش داشته باشه . چون آیسی های سری TDA اکثرا کم یاب هستند .

اگه لطف کنید ممنون میشم .

دیدگاه

TDA کمیابه؟شاید تکی نمیفروشن،فروشگاه چهره فروشگاه کار راه اندازیه،اگه هم خودش نداشته باشه بهت میگه کجا گیر بیاری...
                  رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                    TDA کمیابه؟شاید تکی نمیفروشن،فروشگاه چهره فروشگاه کار راه اندازیه،اگه هم خودش نداشته باشه بهت میگه کجا گیر بیاری...
                    من فقط یه جا میشناسم تو جمهوری فکر کنم تمامی ایسیهای آمپلی رو داره (مخصوصا TDA و PTC )
                    برو جمهوری تو پاساژ امجد بگو مغازه قطعات سعید فکر کنم طبقه 3 بود :agree:
                    AV Maziton 100
                    Render By Artlantis Studio
                    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

من امروز رفتم جمهوری و خیلی مشتاق بودم تا TDA 8591J بخرم ولی هیج جا پیدا نکردم . بعد رفتم فروشگاه سعید و به ناچار TDA 1562Q خریدم . فکر کنم خیلی بالا گفته بهم . دونه ای 5500 تومن حساب کرد . دوتا خریدم تا استریو درست کنم .

امشب میشینم تا PCB رو بزنم و بعد مونتاژ و بعد هم شروع سوالات من :redface:

دیدگاه

پاسخ : راه اندازی آیسی آمپلی فایر TDA1562Q

دوستان به دادم برسید .
                        ما این آیسی رو برد برد پیاده کردیم و وقتی خروجی موبایل رو و یا هر وسیله دیگه رو بهش میدم فقط صدای برفک تلویزیون میاد و وقتی صدای موبایل رو تا ته میبرم بالا . یه چیزایی کمی همراه با صدای برفک شنیده میشه .

فقط میتونم بگم کمک :cry2:

دیدگاه

سلام عکسی نقشه ای چیزی ازش میزاشتی،این طوری که نمیشه کاری کرد...
                          رازي در کار نبود

دیدگاه

همون شماتیک توی دیتاشیت رو بستم .

http://www.datasheetcatalog.org/data...ps/TDA1562.pdf

دیدگاه

خوب بود با چند تا نقشه توی نت مقایسه میکردین بعضی مواقع نقشه های توی دیتا شیت اشتباه داره(عمدی یا غیر عمدی)،بهر حال اگه از مونتاژتون اطمینان دارید،شاید مشکل مربوط به پایه های 16 و 4 بشه،این پایه ها رو چکار کردین؟مقاومتهای دو سر ورودی رو چطور حساب کردین؟
                              رازي در کار نبود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X