اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرستنده گیرنده دوطرفه رادیویی برای تبادل دیتا سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرستنده گیرنده دوطرفه رادیویی برای تبادل دیتا سریال

با سلام خدمت دوستان
    چند روزیه دنبال یه فرستنده گیرنده دو طرفه رادیویی(فرقی نمیکنه مدارش یا کیت آمادش) برای تبادل دیتا سریال بین دو سیستم میگردم ، ارتباط اصلی دو سیستم از طریق یه زوج سیم به طول 30 متره ، میخوام ارتباطشون رو به شکل بی سیم برقرار کنم (دریافت وارسال دیتا باید از هر دو سیستم امکا ن پذیر باشه) هیچ اطلاعی هم در مورد بودریت و .. در دست نیست ولی چون سرعت کنترل تو سیستم زیاد مهم نیست بعیده بود ریتش بالا باشه ، ممنون میشم کمک کنین

پاسخ : فرستنده گیرنده دوطرفه رادیویی برای تبادل دیتا سریال

اگه سریال منظورتون UART یا RS-232 باشه که ماژول های FSK و ... هستند منتها باید پشت سر هم دیتا ارسال بشه

دیدگاه

lپروتکلش معلوم نیست منظورم از سریال همون بیت بیته ضمنا هر طرف باید هم فرستنده باشه هم گیرنده و تداخل هم نداشته باشن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tvihng
        lپروتکلش معلوم نیست منظورم از سریال همون بیت بیته ضمنا هر طرف باید هم فرستنده باشه هم گیرنده و تداخل هم نداشته باشن
        خوب راه راحت اینه که از دو نوع فرکانس استفاده بشه
        ببینم با میکروکنترلر کار میکنید؟
        ارتباطتون رو میخواید full duplex بزارید یا half duplex؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
          خوب راه راحت اینه که از دو نوع فرکانس استفاده بشه
          ببینم با میکروکنترلر کار میکنید؟
          ارتباطتون رو میخواید full duplex بزارید یا half duplex؟
          سلام ، شرمنده دیروز نتونستم جواب بدم .
          با میکرو سری8051 قبلا کار کردم ولی فکر نکنم نیاز به میکرو باشه ، چون خود سیستم ها (دو سیستمی که قراره ارتباطشون بی سیم بشه) کار ارسال دیتا رو انجام میدن ، فقط قراره ورود خروج دیتا رو به فرستنده گیرنده رادیویی بدیم که سیستم وایر لس بشه فکر کنم همون راه حل استفاده از دو فرکانس جواب بده ،
          ماژولی سراغ دارین که تو دو فرکانس کار کنه (برا مسافت 20- 30 متری داخل ساختمون (دیوار و اساس و...)) ضمنا منظورتون از ارسال پشت سرهم دیتا تو ماژول fsk چیه؟ ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tvihng
            سلام ، شرمنده دیروز نتونستم جواب بدم .
            با میکرو سری8051 قبلا کار کردم ولی فکر نکنم نیاز به میکرو باشه ، چون خود سیستم ها (دو سیستمی که قراره ارتباطشون بی سیم بشه) کار ارسال دیتا رو انجام میدن ، فقط قراره ورود خروج دیتا رو به فرستنده گیرنده رادیویی بدیم که سیستم وایر لس بشه فکر کنم همون راه حل استفاده از دو فرکانس جواب بده ،
            ماژولی سراغ دارین که تو دو فرکانس کار کنه (برا مسافت 20- 30 متری داخل ساختمون (دیوار و اساس و...) ) ضمنا منظورتون از ارسال پشت سرهم دیتا تو ماژول fsk چیه؟ ممنونم
            آخرش نفهمیدم دیتا پشت سر هم ارسال میشه یا نه پروتکلش چیه؟
            اگر پشت سر هم دیتا رو با پروتکل RS-232 یا همون UART ارسال میکردید مشکلی نبود اگه اینطوری نیست بحث فرق میکنه میخواید دقیقا هرچی اینوره اون ور هم بگیرید
            یه ایده خوب دارم از یه چیزی شبیه به بیسیم استفاده کنید و مثلا اینور ورودی صفر بود صدا نباشه اگر یک بود صدا باشه اما این که سیگنالش حتما سینوسی باشه که صدا تولید کنه رو مطمئن نیستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X