ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

موضوع: پریز ضد برق

2008/02/19
    125
    0

پریز ضد برق

سلام خدمت دوستان

من میخام با avr یه پریز ضد برق بسازم ولی نتونستم چیزی پیدا کنم گفتم اینجا مطرح کنم تا با کمک و راهنمایی دوستان بتونم این کار رو انجام بدم.

از دوستانی که تو این زمینه کار کرده اند و تجربیاتی دارند لطف کنند و راهنمایی بفرمایند که چگونه و از کجا شروع کنم.

با تشکر
    با هزار تومان چیکار میشه کرد؟
    میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردو...

http://www.mahak-charity.org/main/iwanttohelpmahakrightnow
    2008/01/31
    459
    3

پاسخ : پریز ضد برق

نقل قول نوشته اصلی توسط nima20-20
    من میخام یه پریز ضد برق بسازم ولی نتونستم چیزی پیدا کنم
    آخه دوست عزيز !!!
    دقت كنيد ببينيد ، اين حرفتون چقدر متناقضه!!!
    پريز يعني منبع برق. اين چه جور چيزيه كه ضد خودشه؟؟؟
    لااقل ميگفتي دوشاخه تلفن ضد برق ، يه معني ميتونست داشته باشه!!!
    2008/02/19
    125
    0

دوست عزیز اگه تو اینترنت جستجو کنید میبینید که چنین چیزی وجود داره و منظور از پریز ضد برق اینه که اگه دستتو به این پریز بزنی با اینکه برق داره ولی نمیگیره .
    با هزار تومان چیکار میشه کرد؟
    میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردو...

http://www.mahak-charity.org/main/iwanttohelpmahakrightnow
    2010/05/28
    ايران
    478
    12

پاسخ : پريز ضد برق

دوست عزيز شما ميتوني از اين روشي که من ميگم بسازي . ابتدا يا يه پ امپ مداري طراحي کن که بتونه يه رله رو راه اندازي کنه با اين شرط که اگه مقاومت دوسر ورودي پ امپ مابين 10 اهم تا 3 کيلو اهم با شه رله روشن بشه و خارج از اين رنج باشه رله عمل نکنه . حالا اين مدارتو چک کن ، اگه دوسر ورودي پ امپو با دست بگيري نبايد رله روشن بشه و اگه هم اون دو سرو اتصال کوتاه کني بازم نبايد رله روشن بشه . حالا اگه يه بار الکتريکي بهش وصل کني مثل راديو يا تلويزيون يا ... بايد رله عمل کنه . تا اينجا رو اگه مقبولت افتاد بگو تا بقيشو برات بگم.
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل
    2010/10/18
    تهران
    201
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1354
    دوست عزيز شما ميتوني از اين روشي که من ميگم بسازي . ابتدا يا يه پ امپ مداري طراحي کن که بتونه يه رله رو راه اندازي کنه با اين شرط که اگه مقاومت دوسر ورودي پ امپ مابين 10 اهم تا 3 کيلو اهم با شه رله روشن بشه و خارج از اين رنج باشه رله عمل نکنه . حالا اين مدارتو چک کن ، اگه دوسر ورودي پ امپو با دست بگيري نبايد رله روشن بشه و اگه هم اون دو سرو اتصال کوتاه کني بازم نبايد رله روشن بشه . حالا اگه يه بار الکتريکي بهش وصل کني مثل راديو يا تلويزيون يا ... بايد رله عمل کنه . تا اينجا رو اگه مقبولت افتاد بگو تا بقيشو برات بگم .
    سلام
    اگر می شه شماتیک مداری که توضیح دادید رو قرار دهید شاید بهتر متوجه شویم
    با تشکر
    نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.
    2009/10/13
    174
    5

سلام
    تو نمونه ای که من دیدم اگه دستت رو به فاز میزدی برق پریز قطع میشد
    طرز کارشم اینطور بود که یه ترانس جریان کوچیک داشت که هر دو سیم فاز و نول از داخل ترانس جریان عبور میکردن
    اگه یه مصرف کننده به پریز وصل شه چون برایند جریان رفت و برگشتی از فاز و نول صفره پس هیچ ولتاژی تو ترانس جریان القا نمیشه ولی حالا اگه بدن ما سیم فاز رو لمس کنه چریانی در حد دهم میلی آمپر فقط از سیم فاز میگذره و همین جریان کم ولتاژ ضعیفی رو در ثانویه ترانس جریان القا میکنه که با یه تقویت کننده دیفرانسیل میشه اونو تقویت کرد و به عنوان فرمان به رله وصل کرد
    2010/05/28
    ايران
    478
    12

ميشه لطفا درباره اين قسمت از جملتون توضيح بيشتري بديد؟!
    " برايند جريان رفت و برگشتي از فاز و نول صفره پس هيچ ولتاژي تو ترانس جريان القا نميشه "
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل
    2010/05/28
    ايران
    478
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط سارا امامي فر
    سلام
    اگر مي شه شماتيک مداري که توضيح داديد رو قرار دهيد شايد بهتر متوجه شويم
    با تشکر
    با تقديم احترام خدمت شما ، من اين مدارو چندين سال قبل بصورت عملياتي درست کردم و خوب کار ميکرد ولي بدليل بزرگ بودن مدار نتونستم در قالب پريز هوشمند اونو ارائه کنم . قلب مدار هم يه پ امپ 741 بود . الان شماتيک مدارو ندارم و فقط عملکرد اون توذهنم مونده ولي سعي مي کنم شماتيکش رو پيدا کنم و بزارم .
    نرمن وينسنت پيل
    2009/10/13
    174
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1354
    ميشه لطفا درباره اين قسمت از جملتون توضيح بيشتري بديد؟!
    " برايند جريان رفت و برگشتي از فاز و نول صفره پس هيچ ولتاژي تو ترانس جريان القا نميشه "
    کاملا روشنه که وقتي يه مصرف کننده به پريز وصل ميشه جريان سيم فاز دقيقا برابر جريان سيم نول و البته با علامت متفاوته يعني در يک لحظه فاز مثبت و نول منفي و در لحظه ديگه نول مثبت و فاز منفيه
    خوب حالا اگه فاز و نول را با هم از داخل ترانس جريان عبور بديم عملا هيچ ولتاژي تو ترانس جريان القا نميشه چون ميدان مغناطيسي حاصل از جريان سيم فاز با ميدان خلاف جهت سيم نول خنثي ميشه
    حالا اگه سيم فاز رو لمس کنيم جريان کمي از طريق سيم فاز از بدن ما عبور ميکنه و اين جريان از طريق بدن ما بين فاز و زمين برقرار ميشه در اين حالت جريان فوق ديگه از سيم نول نميگذره و همين عدم تعادل ولتاژي در حد چند صد ميکرو ولت در ترانس جريان القا ميکنه

البته روشي که شما بهش اشاره کردين خيلي کاملتره چون تو روش بالا اگه همزمان دستمون رو به فاز و نول وصل کنيم ديگه مدار تشخيص نميده

در مورد مدار شما علاوه بر سنس اوليه مقدار مقاومت بار که شما بهش اشاره کردين فکر ميکنم به يه چيز ديگه هم نياز باشه و اون مداريه که بعد از اتصال يه مصرف کننده به پريز و در صورت جدا شدن مصرف کننده از پريز بايد تشخيص بده که جريان بار قطع شده و تو اين حالت دوباره برق پريز رو قطع کنه و opamp سنس مقاومت رو بياره تو مدار
    فکر ميکنم بعد از اتصال مصرف کننده به پريز بايد opamp رو از غير فعال کرد و به جاي اون جريان بار رو سنس کرد که اگه به صفر رسيد به صورت اتوماتيک برق پريز رو قطع کنه

2008/09/26
    1,405
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط majid sh
    سلام
    تو نمونه ای که من دیدم اگه دستت رو به فاز میزدی برق پریز قطع میشد
    طرز کارشم اینطور بود که یه ترانس جریان کوچیک داشت که هر دو سیم فاز و نول از داخل ترانس جریان عبور میکردن
    اگه یه مصرف کننده به پریز وصل شه چون برایند جریان رفت و برگشتی از فاز و نول صفره پس هیچ ولتاژی تو ترانس جریان القا نمیشه ولی حالا اگه بدن ما سیم فاز رو لمس کنه چریانی در حد دهم میلی آمپر فقط از سیم فاز میگذره و همین جریان کم ولتاژ ضعیفی رو در ثانویه ترانس جریان القا میکنه که با یه تقویت کننده دیفرانسیل میشه اونو تقویت کرد و به عنوان فرمان به رله وصل کرد
    با درود . . .
    این چیزی که شما میگید همون محافظ جان خودمون نیست؟؟؟
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=20207.0
    http://ghalamonline.com/?p=9466

ولی من موندم اگه هر دو سیم تو دستت باشه این محافظ عمل میکنه یا نه؟؟
    شاید بدن شخص رو به عنوان مصرف کننده بشناسه و تغذیش کنه!!!!
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12