اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال و دریافت دیتا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال و دریافت دیتا

سلام
    ببخشید یه سوالی در مورد ارسال دیتا برای کنترل یک دستگاه از راه دور ( بی سیم ) داشتم .
    میخواستم ببینم دستگاه گیرنده دیتایی که میگیرد ممکن دیتا مورد نظر من نباشد و این موج در فضا وجود داشته باشد با همان فرکانس کاری که از جانب فرستنده دیگری باشد نه من .
    برای جلوگیری از این اتفاق باید چه کاری انجام بدم ؟

منم خوب حرف می زنم ولی کی خوبه این وسط ؟!

پاسخ : ارسال و دریافت دیتا

بسته به نوع ماژولی که استفاده می کنی امکان داره ، در صورت بروز مشکل اطلاعاتتو کد کن

دیدگاه

اولا داده رو بطور خام نقل و انتقال نمیدن. باید از یک قالب برای این کار استفاده کنی. که این مورد احتمال بوجود اومدن دو قالب یکسان و در نتیجه اشتباه شدن اطلاعات دریافتی رو بشدت کم میکنه. اما اگر قراره چند فرستنده ای که شما طراحیشون کردین و با یک فریم مشترک کار میکنن؛ با هم کار شون رو در یک محیط مشترک انجام بدن میتونین برای هر فرستنده یک آی دی مثل اسم یا شماره قرار بدی که منحصر بفرد باشه و هر کسی بتونه تشخیص بده طرف صحبتش کیه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
        اولا داده رو بطور خام نقل و انتقال نمیدن. باید از یک قالب برای این کار استفاده کنی. که این مورد احتمال بوجود اومدن دو قالب یکسان و در نتیجه اشتباه شدن اطلاعات دریافتی رو بشدت کم میکنه. اما اگر قراره چند فرستنده ای که شما طراحیشون کردین و با یک فریم مشترک کار میکنن؛ با هم کار شون رو در یک محیط مشترک انجام بدن میتونین برای هر فرستنده یک آی دی مثل اسم یا شماره قرار بدی که منحصر بفرد باشه و هر کسی بتونه تشخیص بده طرف صحبتش کیه.

ممنون از پاسخ شما . :wow:
        خوب من برای اینکه بتونم این کارو کنم چه کاری باید انجام بدم . اگه میشه راهنمایی کنید .
        یعنی باید چه کاری انجام بدم تا چند کاربره بشه ؟؟؟ :nerd: oo: :eek: :eek:

دیدگاه

میشه دو تا حالت ساده در نظر گرفت. اول یک master و چند slave که هر master به slave ها در صورت نیاز درخواست میده و در صورتی که احتیاج به جواب باشه فقط یک slave اقدام به ارسال جواب میکنه. در این حالت همیشه فقط یک سیستم در حال ارسال هست و تداخلی پیش نمیاد. در حالت دوم که ممکنه بخواییم چند master داشته باشیم اینا میتونن به نوبت به slave های خودشون (که ممکنه بین master ها مشترک هم باشن) سرویس بدن ولی از طریق پاس کردن یک پاکت برای اجازه دادن به master بعدی برای شروع ارسال و دریافت اجازه انجام عملیات رو به مستر بعدی بدن و غیره. حتی میشه در حالتی که چند مستر داشته باشیم ولی یکیشون خراب باشه یا چند تا اسلیو داشته باشیم که بعضی هاشون جواب ندن عملیات شناسائی هم انجام داد. باید توجه کرد که بر خلاف اتصال سیمی اونی که سیگنالش قویتر باشه توسط دیگری دریافت میشه. بنابراین میشه بطور انتخابی از میون چند سیستم اونی رو که قویتره جدا کرد و دونه به دونه شناساییش کرد.

دیدگاه

بازم تشکر . :rolleyes: :rolleyes:

حالا برای اینکه اطلاعاتی که می فرستم کد گذاری کنم باید چی کار کنم .
            خودم که شنیدم 5 روش داره :
            1- روش کد گذاری جدا از اطلاعات که مثل روش بالا عمل میکنیم

2- روش کد گذاری سوار بر اطلاعات که در این روش کد ها درون اطلاعات قرار دارند و در گیرنده این کد از اطلاعات جدا شده و مقایسه می شود .

3 - روش کد گذاری تو در تو که در این روش که برای هر نوع اطلاعات یه فرمول خاصی داره میشه تعدادی کد را به صورت تو در تو قرار داد و فرستاد و در گیرنده فقط یک کد دریافت می شود . در واقع چند کد فرستاده میشه ولی 1 کد دریافت میشه .

4 - روش کد گذاری دو طرفه که مربوط به ماژول های transceiver میشه که کد یک بار رفت و برگشت میکنه و اجازه انتقال اطلاعات داده میشه

5- روش کد گذاری مخفی که در این روش کدی وجود نداره و در واقع یک نوع روش انتقال به حساب میاد که هیچ تداخلی با بقیه سیستم های وایرلس نداره و هیچ دستگاه یا مدار دیگه ای هم نمیتونه از اون اطلاعات را دریافت یا به اون ارسال کنه ولی تعداد کدهاش محدود هست

می خواستم اگه اطلاعاتی در این مورد دارین بهم بگین . چون واقعا قاطی کردم !!! :angry: :angry: :angry: :cry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X