اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد تعمیر تلوزیون پارس21اینچ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد تعمیر تلوزیون پارس21اینچ

با سلام
    تلوزیون پارس که روشن بود توسط کنترل خاموش کردم که بعد از خاموشی صدایی از داخلش شنیده میشد که پس از چند ثانیه صدای انفجاری از داخلش آمد و دود کردبعد از باز کردن و امتحان قطعات متوجه سوختن وترکیدن یه ترانزیستورکه بعداز جمع آوری قطعات آن و به کمک ذربین شمارشو پیدا کردمx0202-a114 در ضمن 2عدد دیود هم از قسمت تغذیه سوخته بود که عوض کردم ولی اون ترانزیستورو هرجا بردم گیر نیومد و بجاش از یه ترانزیستور به شمارهa114استفاده کردم که تلوزیون روشن شد و بعد از یک دقیقه دوباره اون ترانزستور ترکید /از دوستان واساتید بزرگوار خواهش میکنم اگر مشابهی برای این ترانزیستور هست بهم بگن تا تهیه کنم
    با تشکر

پاسخ : کمک در مورد تعمیر تلوزیون پارس21اینچ

معادل ، که خیلی راحت میشه برای ترانزیستور شما انتخاب کرد. ولی باید قبلش بدونیم این قطعه در کدوم قسمت استفاده شده. بعضی پارامترهای لازم اون قطعه اولیه رو باید بدونیم. مانند مقدار ولتاژ و جریان.
    به شماره اعلام شده از طرف شما هم ، اعتمادی نیست. چون X0202 یه تریستور هست که اتفاقا خودم هم موجود دارم.
    بهتره به روش علمی کار کنی.
    ابتدا نقشه تلویزیون خودتون رو بدست بیارید و اون قطعه رو توش پیدا کنید. به این ترتیب خیلی راحت میتونیم بفهمیم که قطعه چی هست و در کدوم طبقه استفاده شده.

وقتی قطعه نو رو جایگزین کردید و دوباره میسوزه ، میشه نتیجه گرفت که هنوز قطعات معیوب دیگه ای هم روی برد موجود است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X