اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه استفاده از کریستال خارجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طریقه استفاده از کریستال خارجی

من یک کریستال 11.0592 MHz دارم که میخوام به میکرو مگا8 وصل کنم.
    1.میشه بگید چی تنظیماتی باید در هنگام برنامه نویسی و پروگرم کردن میکرو انجام بدم؟
    (شامل فیوزبیت ها و تنظیمات کلاک)
    2.فیوز بیت CKOPT باید 0باشه یا 1؟
    3.این عدد 11.0592 رو باید کجا به میکرو بدم؟
    4.در بسکام جلوی عبارت $crystal= چی بنویسم؟
    یا در Codewizard جلوی عبارت Clock

پاسخ : طریقه استفاده از کریستال خارجی

مقابل clock in codeV , crystal in basecom مقدار 11.0592 MHz و مقدار فیوزبیت ها در کدویژن (یعنی تیک همه فیوزبیت ها رو بردار تا از کریستال خارجی استفاده کنه)1111 و بیسکام هم رو اسیلاتور خارجی تنظیم کن.
    حالا دوست عزیز چرا از همچین کریستالی می خوای استفاده کنی؟دلیل خاصی داره؟
    برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد!
    چون بر این باورند که:
    - یا راهی خواهم یافت
    - یا راهی خواهم ساخت
    پس...

دیدگاه

CKOPT فعال یعنی صفر باشه و CKsel ها باید همگی یک باشند. پروگرمر های مختلف ممکنه وقتی تیک رو برمیداری صفر بشند یا یک که البته جلوی اون نوشته شده (لزوما تیک زدن به معنای یک شدن تو همه پروگرمرها نیست!)موقع پروگرم کردن هم نیازی به وارد کردن 11.059 نیست و فقط موقع برنامه نویسی برای کامپایل صحیح کد برنامه استفاده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Milad.K
        مقابل clock in codeV , crystal in basecom مقدار 11.0592 MHz و مقدار فیوزبیت ها در کدویژن (یعنی تیک همه فیوزبیت ها رو بردار تا از کریستال خارجی استفاده کنه)1111 و بیسکام هم رو اسیلاتور خارجی تنظیم کن.
        حالا دوست عزیز چرا از همچین کریستالی می خوای استفاده کنی؟دلیل خاصی داره؟
        کریستال 11.0592
        بهترین کریستال هستش که دیدم میکرو در این فرکانس بهترین عمل کرد رو داره همه اسا تید میکرو این کریستال رو پیشنهاد میکنن
        مشکل و اشتباه میکرو مخصوصا در بحث یوزارت یا همون سریال در این فرکانس در حد اقل قرار داره
        در بیسکام مینویسی
        $crystal = 11059200
        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X