اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راه اندازی یک موتور ac با استفاده از avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راه اندازی یک موتور ac با استفاده از avr

دوستان من سلام
    من می خواهم یک موتور را از طریق میکرو روشن خاموش کنم.
    ظاهرا برای این کار بهتره اپتو تریاک و تریاک استفاده کنم. می خواستم بدونم برای درایو کردن موتوری که با ولتاژ 220 ولت و جریان 2 آمپر کار می کنه این قطعات درست جواب میده؟ و اینکه شماره این قطعات چیه؟

ضمنا آیا راه حلی دیگه هم دارد؟

خدایا! از من در گذر آنچه را از من بدان داناتری و اگر بار دیگر به آن بازگردم، تو نیز به بخشایش باز گرد.
    خدایا! آنچه از اعمال نیکو تصمیم گرفتم و انجام ندادم ببخشای.
    خدایا! ببخشای آنچه را که با زبان به تو نزدیک شدم ولی با قلب آن را ترک کردم.
    خدایا! ببخشای نگاه های اشارت آمیز و سخنان بی فایده و خواسته های بی مورد دل و لغزش های زبان را.

پاسخ : درخواست راه اندازی یک موتور ac با استفاده از avr

نوشته اصلی توسط student51
    دوستان من سلام
    من می خواهم یک موتور را از طریق میکرو روشن خاموش کنم.
    ظاهرا برای این کار بهتره اپتو تریاک و تریاک استفاده کنم. می خواستم بدونم برای درایو کردن موتوری که با ولتاژ 220 ولت و جریان 2 آمپر کار می کنه این قطعات درست جواب میده؟ و اینکه شماره این قطعات چیه؟

ضمنا آیا راه حلی دیگه هم دارد؟
    از اوپتو ترایاک moc3063 و ترایاک BT139 استفاده کن

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/M/O/C/3/MOC3063.shtml

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/B/T/1/3/BT139.shtml

اسنابر هم یادت نره
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

فقط رله

مشکل EMI و بارهای سلفی نداره تریاک رو بیشتر برای بارهای مقاومتی استفاده میکنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
        از اوپتو ترایاک moc3063 و ترایاک BT139 استفاده کن

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/M/O/C/3/MOC3063.shtml

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/B/T/1/3/BT139.shtml

اسنابر هم یادت نره
        با سلام و عرض ادب ببخشید من هرکاری میکن ماین ترایاک روشن نمیشه باید چکارش کرد
        من خروجی میکرو رو میدم به 547و کلکتورشو به 5ولت و امیترشو به یه 220اهم میدم به گیت و 220رومیدم به اند و از طرف دیگه به لامپ و نول ولی روشن نمیشه
        گیتو زمین میکنم با 547 روشن میشه اما به انی 220اهم گیت دود میشه قضیه چیه کجای کارم اشتباهه :sad:
        { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r-el
          با سلام و عرض ادب ببخشید من هرکاری میکن ماین ترایاک روشن نمیشه باید چکارش کرد
          من خروجی میکرو رو میدم به 547و کلکتورشو به 5ولت و امیترشو به یه 220اهم میدم به گیت و 220رومیدم به اند و از طرف دیگه به لامپ و نول ولی روشن نمیشه
          گیتو زمین میکنم با 547 روشن میشه اما به انی 220اهم گیت دود میشه قضیه چیه کجای کارم اشتباهه :sad:
          مشکلت اینجاست که من اصلا نفهمیده چی گفتی و چی دود میشه!!!!
          لطفا شماتیک بگذار
          پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

بلد نیستم عکس بذارم ببینید سادس پین میکرو به بیس 547و کلکتور 547به 5ولت و امیترش با یه 220به گیت ترایاک از این ساده تر با این مدار روشن نمیشه هر چی یک میکنم پین رو حتی با ولتمتر گیت رو میگیرم 5ولت میاد روش ولی ترایاک رو روشن نمیکنه
            اگه گیت رو زمین کنم ترایاک روشن میشه ولی مقاومت 220اهم گیت انی دود میشه البته اگه باری وصل نباشه روشنو خاموش میشه ولی اگه مثلا یه لامپ وصل کنم به ترایاک مقاومت دود میشه
            اگه یادم بدبد چطوری عکسو بذارم اینجا میذارم
            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r-el
              بلد نیستم عکس بذارم ببینید سادس پین میکرو به بیس 547و کلکتور 547به 5ولت و امیترش با یه 220به گیت ترایاک از این ساده تر با این مدار روشن نمیشه هر چی یک میکنم پین رو حتی با ولتمتر گیت رو میگیرم 5ولت میاد روش ولی ترایاک رو روشن نمیکنه
              اگه گیت رو زمین کنم ترایاک روشن میشه ولی مقاومت 220اهم گیت انی دود میشه البته اگه باری وصل نباشه روشنو خاموش میشه ولی اگه مثلا یه لامپ وصل کنم به ترایاک مقاومت دود میشه
              اگه یادم بدبد چطوری عکسو بذارم اینجا میذارم
              تو سایت picofile.com پ کن و لینکش رو بزار اینجا

دیدگاه

[ftp=ftp://www.4shared.com/photo/lJTN4j2f/Untitled.html]http://www.4shared.com/photo/lJTN4j2f/Untitled.html
                [/ftp]
                والاا خدا میدونه من غیر این عکسو توتوضیحام نگفتم
                در حالت a هیچ عملی انجام نمیشه و در حالت b اگه لامپ نباشه روشنو خاموش میشه اگه لامپو بذاری 220اهم به انی میگه تق حالا لطف کنید بگید این مدار ایرادش کجاست چکارش کنم این ترایاک روشن شه bt139 هم هست
                ممنون
                { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

امیرجان خدا خیرت بده شماتیکم گذاشتم کمکی چیزی رسانید :cry2:
                  { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X