اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 30 ولت دی سی به 19.5 ولت دی سی با 4 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 30 ولت دی سی به 19.5 ولت دی سی با 4 امپر

سلامی گرم و دوباره به همه اساتیدی که قبلا همکاری کردن در مورد ساخت یو پی اس همچنین داییییییییییی :agree:

اگه یه تغذیه 24 ولت یا 28 ولت یا 30 ولت فرقی نمیکنه
    با کدومش میشه ولتاز رو به 19.5 و با 4 امپر خروجی رسوند
    یه دستگاه دی وی ار هست که با 19.5 ولت کار میکنه و 2 تا هارد 1 ترابایت داره
    3امپر یا 4 امپر داشته باشیم خوبه با 19.5 ولت
    یه مدار میخام که منبع 24 رو به 19.5 تبدیل کنه
    برای تبدیل به 12 از همین اماده ها رو قبلا گرفتم خیلی عالی بود
    اما واسه 19.5 چیزی اماده نبود
    مرسی

پاسخ : تبدیل 24 ولت دی سی به 19.5 ولت 4 امپر

ولتاژ تو درست مشخص کن دوست عزیز ! 24 یا 30؟

دیدگاه

پاسخ : تبدیل 24 ولت دی سی به 19.5 ولت 4 امپر

نوشته اصلی توسط arvinfx
      ولتاژ تو درست مشخص کن دوست عزیز ! 24 یا 30؟
      سلام دوست عزیز
      هنوز چیزی تدارک ندیدم
      اما با کدوم راحت تره من همونو میزارم
      شما روی 30 حساب کن بهتره

چون میخام با همین 30 دوتا باتری سری شده رو هم شارز کنم ........

دیدگاه

پاسخ : تبدیل 30 ولت دی سی به 19.5 ولت دی سی با 4 امپر

سلام دوستان
        دایی جان خبری ازتون نیست
        بیا راهنمایی کن
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=49341.0
        فکر کنم بهترین راه این باشه که ولتازی که میخاییم رو با 317 و پتانسیمتر بدست بیاریم بعد یه جورایی تقویت بشه که بتونیم بالای 3 امپر ازش جریان بکشیم ترانزیستور قابلمه ای یا ........

یه کار دیگه هم میشه کرد

کل این سیستم ما حدود 100 وات برق شهری توانش مصرفیش هست
        گفتم یکی از این مبدلهای کانورت دی سی به ا سی بخرم و باتری رو بهش بزنم
        یه شارزر بالا هم براش در نظر میگیرم که هم شارز کنه و هم خروجی کانورت رو بده و در موقع قطع برق بدون مکث و قطع شدن دستگاه باتری مصرف میشه اینم یکجور یو پی اس انلاینه
        که اکثر سیستمهای جدید که 100 انلاین هستن همینجوره یعنی همش باتری در حال شارز و دشارزه

فقط اینو نمیدونم که کانورتوری در حدود 100 یا 200 وات توی ورودی دی سی که 24 یا 12 هست چقدر امپر میکشه این خیلی مهمه اگه کسی اطلاعاتی داره که بدونم چه باتری بزارم
        مرسی

دیدگاه

کسی نبود :bye :bye :bye :bye :cry2:

دیدگاه

فقط اینو نمیدونم که کانورتوری در حدود[glow=red,2,300] 100 یا 200 وات توی ورودی دی سی[/glow] که 24 یا 12 هست چقدر امپر میکشه این خیلی مهمه اگه کسی اطلاعاتی داره که بدونم چه باتری بزارم
            داداش این 100 یا 200 وات رو بیشتر توضیح بده میخای از باطری 12V بکشی؟ کانورتورت به چه ولتاژی تبدیلش میکنه؟ اینارو بگو تا دقیق بهت بگم چیکار کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx

داداش این 100 یا 200 وات رو بیشتر توضیح بده میخای از باطری 12V بکشی؟ کانورتورت به چه ولتاژی تبدیلش میکنه؟ اینارو بگو تا دقیق بهت بگم چیکار کنی
              سلام
              میخواستم بدونم کانورتورهایی که 12 دی سی رو به 220 ای سی تبدیل میکنن و حدود 100- 200 وات ای سی خروجی دارن وقتی به باتری 12 وصل میشن منظورم اینپوت هستش چند امپر از 12 ولت میکشن که اون سرش 100-200 وات خروجی 220ولتی میدن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mozafar_sam
                سلام
                میخواستم بدونم کانورتورهایی که 12 دی سی رو به 220 ای سی تبدیل میکنن و حدود 100- 200 وات ای سی خروجی دارن وقتی به باتری 12 وصل میشن منظورم اینپوت هستش چند امپر از 12 ولت میکشن که اون سرش 100-200 وات خروجی 220ولتی میدن
                به ازاری هر 1 آمپر در خروجی باید 20 آمپر از 12 ولت بکشی خیلی زیاده نه؟ :biggrin:

من یه لپ تاپ داشتم که اومدم مستقیم وصل کردم به برق ماشین دیدم کار کرد! فقط سرعتش کمتربود و نور lcd شم کم بود! قبلا" کلی مدار ساخته بودم که ولتاژشو روی 9.6 ولت نگه داره که توریش نشه ولی بعد فهمیدم که این وصایل حساس مدارت محافظ در برابر رعد و برق هم دارن داداش شیاد سخت نگیر اگر میخای بگیری به نظر من با یه زنر 12.1 ولت و ترانزیستور میتونی ولتاژ رو خیلی نزدیک به 12 رگوله کنی 1.2 ولت کم کردن برای این ای سی ها ممکن نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  به ازاری هر 1 آمپر در خروجی باید 20 آمپر از 12 ولت بکشی خیلی زیاده نه؟ :biggrin:

من یه لپ تاپ داشتم که اومدم مستقیم وصل کردم به برق ماشین دیدم کار کرد! فقط سرعتش کمتربود و نور lcd شم کم بود! قبلا" کلی مدار ساخته بودم که ولتاژشو روی 9.6 ولت نگه داره که توریش نشه ولی بعد فهمیدم که این وصایل حساس مدارت محافظ در برابر رعد و برق هم دارن داداش شیاد سخت نگیر اگر میخای بگیری به نظر من با یه زنر 12.1 ولت و ترانزیستور میتونی ولتاژ رو خیلی نزدیک به 12 رگوله کنی 1.2 ولت کم کردن برای این ای سی ها ممکن نیست
                  :angry: :angry: :angry:
                  یعنی حدود 60 امپر نیاز داریم oo:

اقا یا من منظورمو درست به شما نرسوندم یا شما اشتباه میکنید ایشالا که من منظورمو درست نرسونده باشم :
                  cry2:
                  سوال امتحانی شرح میکنم شما جواب بده
                  اگه کانورتوری که برق 12 دی سی را به 220 ای سی تبدیل کند و در خروجی 220 ولت ان 200وات خروجی بدهد یا 200وات توان خروجی ان باشد محاسبه کنید در ولتاز ورودی ان که 12 ولت هست چقدر جریان میکشد یا چند امپر میکشد

دیدگاه

سلام دایی
                    با MC34063 و یه ماسفت می تونی 30 ولت رو به 19.5 ولت تبدیل کنی. مثل هلو
                    مدارشم توی یه تاپیک گذاشتم. تا 10 آمپر خروجی هم کار می کنه.
                    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

متعسفانه محاسبات من درسته عزیز

برای افزایش ولتاژ باید آمپر قربانی کنیم! اونم به اضای هر 1 برابر شدن 1 آمپر+ تلفات یعنی اگر بخای ولتاژ 12 ولت رو به 24 ولت تبدیل کنی و یک آمپر در خروجی داشته باشی باید 2 آمپر + 20% تلفات یعنی 0.2 که برابر میشه با 2.2 آمپر در منبع ورودی داشته باشی .

نمیدونم اتاق های برق اظطراری رو دیدی یا نه ولی بیشترش حجم اتاق باطری هستش برای اینکه برق یه منزل رو تهیه کنی معمولا از باطری های 2 ولتی 1000 آمپر استفاده میکنن !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                        سلام دایی
                        با MC34063 و یه ماسفت می تونی 30 ولت رو به 19.5 ولت تبدیل کنی. مثل هلو
                        مدارشم توی یه تاپیک گذاشتم. تا 10 آمپر خروجی هم کار می کنه.
                        به به
                        سلام دایی خیلی وقت بود منتظرت بودم رسیدن بخیر :wow:
                        اگه راحته مدارش بده اما اگه مثل اون یه با سلف بود یادت که هست که بعد بجاش کانورتور 24 به 12 چینی خریدم و ممکنه درست ردیف نباشه بیخیال شیم
                        البته از اون بخاطر اینکه قطعاتش رو از تهران خرید پستی کردم و خیلی اذیت شدم زده شدم
                        اما شما امر بفرما تا من اجرا کنم

دیدگاه

سلام دایی یه نگاهی به این بنداز
                          http://patoghu.com/forum/thread18784.html
                          خودش میگه 5 امپر توی 12 ولت میده

حالا ورودی رو میتونیم با 317 هر چقدر که بخوایم تنظیم کنیم
                          من یه همچین مدار ساده ای میخام که جریان 3 امپر به بالا بده یعنی با ترانزیستور یا چیزی بعد از 317 تقویتش کنیم

دیدگاه

مگه می خوای هیتر بسازی دایی!
                            اگه بخوای از سلف و سوئیچینگ بترسی تا آخر عمرت هیتر ساز میشی.
                            اگه هم که تصمصیم داری هیتر ساز بشی بگو خودم برات یه مدار هیتر عالی بکشم بی دردسر کار کنه.
                            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

دایی این MC34063 نیم آ»پر جواب میده درایورشم برای موسفت مناسب نیست uc3843 بهتر نیس؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X