اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد سیستم دزدگیر با برد 500 متر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد سیستم دزدگیر با برد 500 متر

سلام دوستان
    من می خوام سیستمی طراحی کنم مثل سیستم دزدگیر اجناس مغازه که اگه قطعه خاص از جلوی انتن رد شد سیستم بوق بزنه.
    می خوام فاصله بین دوتا آنتن حدود 200 تا 500 متر باشه
    و یا یه چیزی شبیه این که مثلا اگه یه چیزی از بین دوتا آنتن رد شد یه اخطاری بده

یه روشی خودم به ذهنم می رسه اما زیاد جالب نیست اونم اینه که با یه لیزر نوری رو به سمت یه فتوزیستور بفرستم و به وقفه میکرو وصل کنم اگه نور قطع شد(یه چیزی بینش بوده که قطع شده دیگه!!! Neutral) یه آژیر رو فعال کنه. اما عیبش اینه که اگه مثلا از زیر نور وارد شدن چی میشه؟؟؟؟ Neutral

میخوام ارتفاع 3 متر رو با طول حدود 200 تا 500 متر رو جواب بده. اونم اگه یه قطعه خاص ازش رد شد.

خیلی مهمه اگه کسی اطلاعاتی داره جوابمو بده لطفا.

مرسی

پاسخ : سوال در مورد سیستم دزدگیر با برد 500 متر

با سلام
    می تونی از همون لیزر استفاده کنی منتها باید توی فرکانس باهش کار کنی مثلا فرکانس 40 کیلو .
    توی گیرنده هم زمانی که یک سنسورر نوری هست رو می تونی از یه فیلتر 40 کیلو عبور بدی و در نهایت بدی به وقفه میکرو و ادامه کار
    نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.

دیدگاه

ببینید این سیستم برای یک جای باز است. ایراد این کار اینه که اگه یک موجود زنده مثل گربه یا پرنده از جلوی لیزر گذشت آلارم به صدا در میاد.

توی لباس فروشی ها یه سیستم هست که یه دکمه سیاه رنگ رو به لباس می چسبونند. که اگه دکمه از جلوی آنتن رد شد بوق می زنه.
      در موردش تحقیق کردم. این طور که متوجه شدم یه سیستم هستش که یک میدان مغناطیسی را ایجاد می کنه . داخل دکمه یه سیم پیچ هسستش که به یه خازن عدسی وصله. وقتی این سیم پیچ وارد میدان مغناطیسی میشه اونو مختل می کنه که باعث بروز یه وقفه می شه. یه این طور سیستمی لازم دارم. حتی اگه بشه یه فرکانس یا یه موج یا یه دیتا رو به صورت خط مستقیم فرستاد و این طور نباشه که حول یک شعاع مشخص باشه. میشه یه کاریش کرد. که وقتی یه قطعه خاص به اون خط دیتا یا موج رسید اون موج رو قطع کنه. این جوری میشه

دیدگاه

کسی نیست جوابمو بده؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X