اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال اساسی : کدوم کامپایلر رو برای خرید پیشنهاد میدین؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال اساسی : کدوم کامپایلر رو برای خرید پیشنهاد میدین؟

سلام.
    خوبین؟
    خب سوال من اینه که کدوم کامپایلر ( چه به زبان C چه بیسیک ولی ترجیحا C ) برای خرید به صرفه تره؟ چون تا الان که برا یادگیری کار می کردم با avr و از کامپایلر های قفل شکسته استفاده می کردم، ولی احتمالا امسال برق قبول شم و یا یه چیزی تو این مایه ها، و حتما با این کامپایلر ها کار می کنم و شاید ازشون پول در بیارم، پس انصاف نیست با کرک شدش کار کنم. ( یعنی پول ازش در بیارم و پولی بابت کامپایلرش پرداخت نکنم) . حالا گذشته ها گذشته، و در گذشته نمیشد برا تست هر کامپایلر بیاییم و پول بدیم، آخرش هم دو تا دماسنج و چشمک زن درست کنیم که.
    حالا اگه ممکنه امکانات هر کامپایلر + قیمتشون و در پایان یه نتیجه گیری کلی از نظر به صرفه بودن ( اقتصادی + امکانات ) رو هم بنویسید.
    ممنون
    کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

پاسخ : یه سوال اساسی : کدوم کامپایلر رو برای خرید پیشنهاد میدین؟

برو سراغ winavr هم رایگان ، هم پرقدرت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید
      پروتئوس یا پروتل قیمتش چنده؟ کدوم بهتره؟
      اسم از این دو نرم افزار نیار که قیمتشون وحشتناکه
      پروتئوس فول با تمام امکانات چیزی حدود 55 میلیون ریال
      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

برو سراغ winavr هم رایگان ، هم پرقدرت
        میشه ویژگیهاش رو بگین؟ مثلا زبونش چیه؟ بعد اینکه چقدر با کدویژن و اینا متفاوته؟ کتابخونه چقدر داره؟ و... ( تحت ویندوزه دیگه؟ لینکش لطفا )
        در مورد پولیها نظری ندارین؟
        پروتئوس فول با تمام امکانات چیزی حدود 55 میلیون ریال
        یعنی چی؟ مگه این برنامش چیه که اینقدر قیمتش بالاست. برنامه های گرافیکی قدرتمندی مثل 3d max هم بیشتر از سه میلیون تومن نیست.
        پروتل چی؟
        اصلا شبیه ساز ارزون قیمت میشناسین؟

دیدگاه

پروتل چی؟
          آلتیوم دیزاینر 10 چیزی حدود 5 میلیون تومان ($4,995)
          The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

آقا در مورد WinAvr اینو پیدا کردم :
            نرم افزار WinAVR یک نرم افزار سورس باز و رایگان است که قدرت بالایی در پشتیبانی از پردازنده های AVR اینتل دارد و می تواند زبان های C و ++C را به خوبی کامپایل کند . در حال حاضر اکثر افراد در جهان برای کامپایل کردن برنامه های خود در AVR از نرم افزار WinAVR استفاده می کنند . از ویژگی هایی که باعث معروف شدن این نرم افزار گشته ، کامل بود و پدیت بودن کتابخانه های آن است به طوری که به سختی می توان رغیبی [رقیبی] برای این نرم افزار پیدا کرد . متاسفانه دانلود این برنامه از سایت اصلی در ایران مقدور نمی باشد زیرا ایران توسط سایت سازنده تحریم می باشد. اما سایت تکنو الکترو آخرین نسخه این برنامه را برای شما قرار داده است و می توانید به راحتی دانلود کنید ." از سایت تکنو الکترو
            اگه واقعا اینی که میگه درست باشه که خیلی خوبه. یه جا گفته بیشترین استفاده رو تو جهان داره که فکر کنم حرف درستی باشه چون رایگان بودنش تو خارج خیلی مهمه. یه جا دیدم مثلا Bascom نزدیک 70 یا 80 تومنی بود که با اینکه بد نیست قیمتش ولی خب winavr رایگانه و یه چیز دیگست ! . در مورد کتابخونش هم که گفته کامله. فقط می مونه اینکه XMEGA رو پشتیبانی می کنه یا نه.

دیدگاه

در مورد winavr همین قدر بگم که یک نرم افزار متن باز هست و به زبان c و c++ و می تونی بصورت پلاگین روی avrstudio نصب کنی و با هم کار کنی
              تا دلت هم بخواد کتابخونه و مثال براش توی اینترنت هست ! با یک جستجوی خیلی ساده تو اینترنت می تونی اطلاعات بشتری در موردش پیدا کنی

و در مورد قیمت نرم افزارها، عزیز دل کارت خیلی درسته که می خوای پول بدی و بخری و ازشون استفاده کنی. ولی اینو هم بدون که نرم افزارهایی که تو صنعت استفاده میشه خیلی خیلی گرونتر از نرم افزارهای مثل 3dmax یا فتوشاپ هستند ! همین الانم تو کشورهای دیگه میبینی نسخه نرم افزار 8 اومده ، طرف هنوز داره از نسخه 4 استفاده میکنه ! چون قیمتش خیلی گرونه و اونم نیازی احساس نمی کنه و چون کارش با همین نسخه راه افتاده دیگه بیخیال خرید نسخه جدید میشه .
              در کل اگر بخوای چند تا نرم افزار ساده مثل آلتیوم یا پروتئوس و یک کامپایلر خفن مثل iar رو بخری باید بالای 10 میلون خرج کنی !
              اگر هم واقعاً برات اهمیت داره ، نمی تونی پولشون رو بدی ، می توین عوض نرم افزارهای کرک شده از نرم افزار های رایگانی مثل winavr به جای iar یا مثلا eagle به جای altium و .... استفاده بکنی که رایگان هستند.
              ولی تا الان من با هر کدوم کار کردم، به غیر winavr ، هیچ کدوم به نرم افزارهای پولی نرسیده ! مثلا جایگزینی برای پروتئوس نیست ! یا امکاناتی که توی آلتیوم هست هیچ وقت توی ایگل نیست و .....

دیدگاه

ولی تا الان من با هر کدوم کار کردم، به غیر winavr ، هیچ کدوم به نرم افزارهای پولی نرسیده ! مثلا جایگزینی برای پروتئوس نیست ! یا امکاناتی که توی آلتیوم هست هیچ وقت توی ایگل نیست و .....
                مسلمه که نرم افزار پولی اونم به این قیمت باید خیلی بهتر باشه. ولی خب باید دید Eagle در چه حده. برا کارای معمولی خوبه یا نه؟ ( مطمئنی رایگانه؟)
                راستی میشه از نرم افزارهای proteus یا Altium مثلا یکماه رایگان استفاده کرد؟

دیدگاه

همین الانم تو کشورهای دیگه میبینی نسخه نرم افزار 8 اومده ، طرف هنوز داره از نسخه 4 استفاده میکنه !
                  خودمم تو همین فکر بودم که اگه یه نرم افزار بخری اونوقت تا چند سال ازش استفاده می کنی و مثل الان دنبال آخرین و جدیدترین نسخه نمی گردی. حالا ببینیم ارزونتر گیر نمیاد. راستی ورژن های قدیمیترش ارزون گیر میاد؟

دیدگاه

اگر شما می خوای واقعاً حق مطلب رو به جا بیاری و واقعاً از نرم افزارهای کرک شده استفاده نکنی ، باید بری سراغ لینوکس
                    تقریباً هر چیزی براش هست.
                    جسارت نشه ها ، ولی شما یه ویندوز داشته باشی با یه آفیس به همراه چند تا نرم افزار دیگه که هیچ کدوم لایسنس نداشته باشند ، بعد بیاین سراغ 2 تا نرم افزار بگین اینارو می خوام لایسنس بخرند ، یه مقداری ، یه جوری نیست ؟
                    قبلنا یکی میگفت که با اینا چون پول درمیارم، به خاطر همین می خوام لایسنسشو بخرم ! برای من قانع کننده نبود ، چون اگر ویندوز نباشه کل کاراش رو هواست ! یا مثلا حتی آفیس و ..... کلی نرم افزار دیگه .

دیدگاه

در مورد نرم افزار طراحی pcb تا تو ایران هستید باید از پروتل استفاده کنید چون هنوز خیلی از کسایی که تو کار مدار چاپی هستند تاکید می کنند فایل پروتل می خوایم.
                      در مورد نرم افزارهای شبیه ساز بعضی وقتها میشه نسخه آزمایشی یا دانش آموزی شون رو پیدا کرد ولی هیچ وقت نباید انتظار زیادی ازشون داشته باشید چون همیشه محدودیت هایی خواهند داشت.
                      برای کامپایلر فقط چاره دارید که از winavr و winarm و موارد مشابه استفاده کنید ولی اگه با دیباگر کار داشتید چه میکنید؟
                      در مورد نرم افزارهای PLC بله شرکتهای معتبر می خرند تا مطمئن باشند هیچ مشکلی نخواهند داشت ولی اونا چند صد برابرش رو از نرم افزار بدست میارند! وگرنه اینقدرها هم ولخرج نیستند!

قبول دارم شما دوست دارید هزینه های این نرم افزارها رو بپردازید کی دوست نداره؟ ولی خوب فرض کنیم شما لپ تاپ می خری پول ویندوز ارجینال رو هم میدی! آیا واقعا برات امکان داره واسه یه نرم افزار خیلی ساده 100 تومن پول بدی یا برای نرم افزارایی مثل متلب و پروتل و پروتیوس و ... چند میلیون؟
                      این موارد وقتی امکان داره که شما کارت مشخص و تضمین باشه و احتیاجی به این نداشته باشی که هر ماه یا هر هفته روی یک نرم افزار سوییچ کنی!
                      موفق باشید!
                      It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

قبلنا یکی میگفت که با اینا چون پول درمیارم، به خاطر همین می خوام لایسنسشو بخرم ! برای من قانع کننده نبود ، چون اگر ویندوز نباشه کل کاراش رو هواست ! یا مثلا حتی آفیس و ..... کلی نرم افزار دیگه .
                        ممنون که با کنایه گفتین.
                        خب به همینش هم فکر کرده بودم. میخوام یه لپ تاپ بگیرم که ویندوز پیشفرض داشته باشه. دیگه مشکل لایسنس هم ندارم. البته الان هم ویندوزم فکر کنم کرک نشده و همینطوری کار می کنم. واقعا نمی دونم کرک شده یا نه.
                        برا آفیس اینا هم در نظر دارم یه لینوکس کنار ویندوز نصب کنم و از نرم افزار Open office استفاده کنم.(که فعلا کار با لینوکس بلد نیستم )
                        ضمنا من نگفتم که فقط وقتی باید کپی رایت رو رعایت کنی که داری باهاش پول در میاری که. نه . ولی قبول کن تا الان چقدر از برنامه های کرک شده استفاده کردیم(خودم هم ) از فتوشاپ و تری دی مکس و پریمیر و ... بگیر که اگه بخوام برا هر کدوم که ناخنکی بهشون زدم پول بدم، الان 20 میلیون تومن هم میشه. ولی اگه از اول می دونستم، این کار رو نمی کردم و از نرم افزار های رایگان یا اونایی که سی روزی فرصت میده استفاده می کردم.
                        ولی خب من واقعا نمی تونم تصور کنم که باید قبلیا رو جبران کنم!
                        باید بری سراغ لینوکس
                        تقریباً هر چیزی براش هست.
                        همه برنامه های لینوکس رایگانه؟؟؟
                        میشه بگین چه برنامه هایی تو زمینه الکترونیک هست که خیلی خوب کار کنن و برا یه الکترونیک کار متوسط خوب باشه؟

دیدگاه

من اطلاعات زیادی در زمینه لینوکس ندارم، ولی تا اونجا که می دونم براش هر نرم افزاری هست
                          بهترین توزیع الان ubuntu هستش
                          مثلاً این یه تاپیک انجمن خودمون http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=19785.0
                          یا مثلاً اینا
                          http://radio.linux.org.au/?sectpat=electronics&ordpat=title
                          http://www.gpleda.org/index.html
                          یا مثلاً این انجمن خارجی در مورد نرم افزارهای الکترونیکی لینوکس http://www.edaboard.com/forum21.html

ولی در کل، از امکاناتی که داری استفاده کن! عوض اینکه پولت رو صرف این بکنی که نرم افزارهای لایسنس دار بخری یا وقتت رو صرف این بکنی که لینوکس یاد بگیری، روی کاری که داری تمرکز بکن. شاید بشه پول رو از دوباره بدست آورد، ولی وقت هیچ موقع برنگشته و برنمیگرده. کسایی هستند که حاضرند هر چی دارند بدند تا به عقب برگردند ، ولی نمیشه. امیدوارم از حرفام ناراحت نشی ، این حرفام همه نظرات شخصی هستند و چون پست قبلی گفتی با کنایه حرف زدم، دیگه کلاً رک و پوست کنده هرچی تو دلم بود بهت گفتم.
                          در هر صورت، امیدوارم موفق باشی

دیدگاه

من که دانشجو هستم عمرا نمی تونم 5 میلیون بدم پرتیوس بگیرم
                            5000 تومن هم ندارم که کرک شده اش رو بخرم
                            ولی از شوخی گذشته دانشجو های اونور چی کار میکنند ؟
                            بهشون رایگان میدند یا اونها هم کرک شده استفاده می کنند؟؟؟
                            برای انسان های بزرگ،بن بستی وجود ندارد،چون بر این باورند که:
                            یا راهی خواهم یافت ، یا راهی خواهم ساخت...

دیدگاه

ولی از شوخی گذشته دانشجو های اونور چی کار میکنند ؟
                              فکر کنم خیلی از برنامه ها نسخه دانشجویی دارن. یکیش مثل ویژال استودیو که نسخه Student داره و ارزونتره و شایدم رو سیستم های دانشگاهشون نصبه.
                              ولی در کل، از امکاناتی که داری استفاده کن! عوض اینکه پولت رو صرف این بکنی که نرم افزارهای لایسنس دار بخری یا وقتت رو صرف این بکنی که لینوکس یاد بگیری، روی کاری که داری تمرکز بکن.
                              من حس می کنم بشه با حدود 300 تومن تمام چیزایی که لازم دارم رو جور کنم. اونوقت وقتم رو همش صرف اصل موضوع خواهم کرد. ضمنا لینوکس یادگرفتن هم زیاد سخت نیست. فعلا فرصت پیش نیومده.
                              خلاصه ممنون از همه دوستان مخصوصا آقای اکرمی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X