اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی در طراحی یک مدار رله ای؟ (یا جور دیگه!)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی در طراحی یک مدار رله ای؟ (یا جور دیگه!)

برای یک دستگاه که یه خروجی 10 پین داره (و مدار داخلیشو بطور سر بسته میدونم و فکر میکنم رله ای باشه) باید یه تستر بسازم. اما کار این تستر اینه:
    1- مقاومت بین دو پین مثلا 1 و 3 اندازه گیری شود؟ (حدود 3 اهم)
    2- اتصال کوتاه بین پین 1 و 4 وقتی پین 5 نسبت به 2 ولتاژ 27 ولت دارد بررسی شود
    3- ولتاژ پین 4 وقتی پین 5 نسبت به 1 با ولتاژ +5 تغذیه میشود، اندازه گیری شود؟ و
    4-
    5-
    همونطور که میبینید نحوه تعریف تستها طوریه که مثلا پین 1 یه بار باید به GND وصل بشه یه بار به +27 ، یه بار به +5 و گاهی بعنوان ورودی ADC استفاده میشه. من فکر میکنم که این مدار رو باید بصورت رله ای پیاده سازی کنم اما اینکه از چه نوع رله هایی استفاده کنم و چطوری یه کم منو گیج کرده و دنبال یه طرح خوب هستم . اگه کسی از دوستان نمونه مشابهی رو انجام داده یا رله های خاص چند وضعیتی میشناسه و یا حتی اگه پیشنهاد دیگه ای داره ممنون میشم از راهنماییاتون استفاده کنم

پاسخ : درخواست راهنمایی در طراحی یک مدار رله ای؟ (یا جور دیگه!)

با سلام

یک مداری شبیه به این مورد را در تستر قطعات خودرویی با ماتریسی از رله های 12 ولت ساختم.
    در کار شما با دستگاه 10 پین:
    تعداد رله های ماتریس با تحلیل نیاز مندی مدارات ، از 10*10 = 100 رله شاید به حدود 6 رله کاهش یابد.(spdt-dpdt)

تعداد 10 سطر ماتریس به 10 پایه قطعه
    و نیز 10 ستون ماتریس به نقطه مانند (+27 و +13.5 و +5 و 0 و a2d1 , a2d2 , ....) متصل می شدند.

البته تعداد تست برای خط تولید با 100000 محصول در سال بود، لذا سالانه نیاز به تعویض رله ها وجود داشت.(استهلاک)

با سپاس
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

پاسخ : درخواست راهنمایی در طراحی یک مدار رله ای؟ (یا جور دیگه!)

ایده خوبیه. من خودم به فکر طراحی دو یا سه باس با رله بودم اینطوری تقریبا به 30 تا رله نیاز دارم.
      در ضمن از همه جوابتون این قسمتو نفهمیدم :nice:
      نوشته اصلی توسط Solsal
      (spdt-dpdt)
      همچنین این منم که باید سپاسگزار باشم نه شما
      نوشته اصلی توسط Solsal
      با سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X