اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد کار با آلتیوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد کار با آلتیوم

با سلام به دوستان عزیز،

دوستان من کار با آلتیوم رو تازه شروع کردم و از چندتا آموزش که توسط دوستان نوشته شده بود، استفاده کردم ولی به 1 سوال برخوردم، اونم اینه که:

طبق آموزش هایی که در همین سایت نیز موجود هست، ما در قسمت pcb board wizard ویژگی های یردمون رو تعریف میکنیم ولی من متاسفانه نحوه انجام تغییرات رو طوطی وار یاد گرفتم و نمیدونم که دلیل اعمال این تغییرات چی هستش. :angry:

میخواستم اگه که میشه دوستان راهنماییم کنن.

با تشکر فراوان. @};-

راستی یه سری عکس از قسمت هایی که متوجه نشدم رو تهیه و پیوست کردم.

http://www.4shared.com/file/OZeTd5ug/Question.html
    تشكر لازم نيست. :^O
    اينها همش وظيفه ست. :^O

پاسخ : سوال در مورد کار با آلتیوم

سلام دوست عزیز
    لطفا هر قسمتی که متوجه نمیشید رو با عنوان مناسب در تاپیک های مجزا بپرسید. اگر هم سوالاتتون مربوط به هم هست لطفا متن سوالاتتون رو قرار بدید تا جواب دادن راحتتر باشه!
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون.

دوستان، من 4تا سوال از قسمت pcb board wizard دارم (آلتیوم دیزاینر 10):

1-
      در قسمت choose board details، چرا تیک مربوط به سه گزینه Dimension Lines و Title Block and Scale و Legend String رو برمیداریم..؟

2-
      در قسمت choose board layers، دو گزینه signal layers و power planes مربوط به کدام قسمت برد میشود..؟ وچرا power planes رو صفر قرار میدهیم..؟

3-
      قسمت chosse via style واسه تغییر طراحی چه قسمتی از برد هستش..؟
      فرق دو گزینه(thruhole vias only و blind and buriedvias only) در چی هستش..؟

4-
      و یه توضیح کامل در مورد قسمت آخر ( choose component and routing technologies) میخواستم.

البته ببخشید اگه که سوالام خیلی مبتدیانه هستش، آخه تازه شروع به کار کردم.

پیشاپیش ممنون.

دیدگاه

سلام

چرا کسی جواب سوالام رو نمیده..؟؟ :angry: :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط as_6872
          ممنون از راهنماییتون.

دوستان، من 4تا سوال از قسمت pcb board wizard دارم (آلتیوم دیزاینر 10):

1-
          در قسمت choose board details، چرا تیک مربوط به سه گزینه Dimension Lines و Title Block and Scale و Legend String رو برمیداریم..؟

2-
          در قسمت choose board layers، دو گزینه signal layers و power planes مربوط به کدام قسمت برد میشود..؟ وچرا power planes رو صفر قرار میدهیم..؟

3-
          قسمت chosse via style واسه تغییر طراحی چه قسمتی از برد هستش..؟
          فرق دو گزینه(thruhole vias only و blind and buriedvias only) در چی هستش..؟

4-
          و یه توضیح کامل در مورد قسمت آخر ( choose component and routing technologies) میخواستم.

البته ببخشید اگه که سوالام خیلی مبتدیانه هستش، آخه تازه شروع به کار کردم.

پیشاپیش ممنون.

سلام

Dimension Lines = مشخص کننده ابعاد دور برد مدارچاپی می باشد و
          Title Block and Scale = جدول مشخصات و یا شناسنامه نقشه را به محیط برد اضافه می کتد و
          Legend String = راهنمای مربوط به سایز سوراخکاری را در نقشه اضافه می کند

signal layers = تعداد لایه های سیگنال را مشخص می کند و
          power planes = تعداد لایه های تغذیه را در بردهایی از 4 لایه به بالا را مشخص می کند
          ذکر این نکته لازم است که در بردهای یک لایه و دو لایه مسیرهای تغذیه مدار مانند VCC و GND در بین بقیه مسیرهای سیگنال رسم می گردد ولی در بردهای از چهار لایه به این صورت عمل می گردد که دولایه بالا و پایین را به منظور عبور مسیر های سیگنال اختصاص می دهند و دولایه داخلی را به منظور مسیرهای تغذیه ، برای مثال VCC و GND قرار می دهند، که با این کار یک اتصال قوی و کم اهم برای مسیرهای تغذیه مدار فراهم می گردد که باعث کاهش نویز ایجاد شده در مسیرهای تغذیه می گردد. البته در این رابطه مطالب دیگری نیز وجود دارد که در حوصله این فرصت نمی گنجد!

chosse via style = اصطلاح VIA یا "اتصال بین لایه ای" به شئی گفته می شود که در صورت گزاشتن آن در بردهای چند لایه باعث ارتباط بین لایه های مختلف به یکدیگر می گردد البته در صورتی که برد بصورت متالیزه ساخته شود.
          VIA شامل انواع مختلفی می باشد که لطف بفرمایید معنی کلمه هایی که در برنامه ذکر شده است را بیابید! با تشکر

choose component and routing technologies = قطعه های الکترونیکی در حالت کلی به دو دسته تقسیم میگردند ، قطعه هایی که پایه های میله ای شکلی دارند و در هنگام مونتاژ پایه های آنها در سمت پشت برد لحیم میگردد و دسته دیگر قطعه هایی که در روی برد نصب می گردند یعنی پایه های آنها در سمتی لحیم می گردد که قطعه هم در همان سمت قرار دارد. در ضمن در این قسمت با تغییر گزینه های انتخاب بوسیله شکل های مختلف راهنمایی می شوید.

جناب as_6872 اگر در کار با هر نرم افزاری تازه کار هستید ، فقط تلاش کنید که با نرم افزار بازی کنید و مثال های آن را ببینید و برای فهم بعضی از منوها یا تنظیم های ریز پافشاری نکنید، پس از مدتی اقدام به جستجو در HELP برنامه نموده و سعی کنید جواب های خود را بیابید و در آن هنگام است که می توانید راحت تر با افراد متخصص یا نیمه منخصص وارد مشورت و چاره جویی شوید. البته اگر کلاس آموزشی مناسبی را هم پیدا کردید آن را تجربه کنید.

یک توصیه دیگر اینکه : با مراجعه به سایت شرکت کارا الکترونیک که تبلیغ آن در همین سایت موجود است و پیدا کردن واژه نامه برد مدارچاپی اطلاعات خود را افزایش دهید

http://www.karapcb.com/glossary

GOOD LUCK
          شاد و تندرست باشيد
          دوستدارتان
          مهدی حریری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X