اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال امواج به صورت مستقیم با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال امواج به صورت مستقیم با میکرو

سلام.
    دوستان عزیز میخوام جهت انجام این پروژه کمکم کنید.
    ببینید باید یه سیستمی طراحی کنم که مثل شکل زیر عمل کنه.
    یعنی قطعه سیاه رنگ وقتی وارد محدوده قرمز رنگ میشه یه عمل خاصی انجام بشه. حالا اعم از ارسال اطلاعات، ایجاد وقفه و یا حالا هر چیزه دیگه ای.
    حتما نباید امواج باشه. هرچیزه دیگه ای که به صورت بیسیم باشه اشکال نداره. فقط خارج از محدوده قرمز رنگ اتفاق خاصی نیفته. وقتی وارد اون منطقه میشه یه اتفاقی بیفته.ارتفاع محدوده قرمز هم حدود 3 یا 4 متر و پهنا حدود 1 تا 1.5 متر و درازای آن حدود 200 تا 500 متر هست. راهی به نظر کسی میرسه؟؟ :question:

عکس:

پاسخ : ارسال امواج به صورت مستقیم با میکرو

مادون قرمز *-

دیدگاه

با سلام،

منطقه خیلی وسیعه! چیزی به ذهنم نمیرسه اما هرچی هست به این شولیا نیست!
      دقیق تر بگو چیه شاید یه ایده ای داشته باشیم.....

ببین میتونی از ماژول GPS استفاده کنی؟! جاش رو با ارتفاع بهت میده.... ( نخندینا، یه ایده بود دیگه :mrgreen: )
      مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
        با سلام،

منطقه خیلی وسیعه! چیزی به ذهنم نمیرسه اما هرچی هست به این شولیا نیست!
        دقیق تر بگو چیه شاید یه ایده ای داشته باشیم.....

ببین میتونی از ماژول GPS استفاده کنی؟! جاش رو با ارتفاع بهت میده.... ( نخندینا، یه ایده بود دیگه :mrgreen: )
        در مورد gps زیاد نمیدونم، چرا بخندم ایده خیلی جالبیه! چرا به ذهن خودم نرسیده بود؟؟؟ oo: میشه یکم در موردش بهم توضیح بدی؟؟

دیدگاه

ماژول gps چقدر دقیقه؟؟
          در حد 20 سانتی متر هست؟؟
          قیمتش چنده؟؟
          sample ازش ندارین؟؟
          ببخشید سوالا زیاد شد!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akbar4742
            در مورد gps زیاد نمیدونم، چرا بخندم ایده خیلی جالبیه! چرا به ذهن خودم نرسیده بود؟؟؟ oo: میشه یکم در موردش بهم توضیح بدی؟؟
            اگه منطقه مورد نظر فضای بازه، با توجه به وسعت منطقه، ماژول GPS میتونه بهترین گزینه باشه....
            فکر کنم، از هر چیزی هم ساده تر و کم خرج تره.

یه ماژول GPS میخری و به میکرو وصل میکنی، اولین بار هم منطقه رو به قولی لرن میکنی ( از نظر طول و عرض و ارتفاع ) یعنی مختصات چهار گوشه منطقه رو ذخیره میکنی و هر وقت وارد منطقه شد، کار مورد نظر رو انجام میدی....

لازم بذکره که ماژول GPS با خطوط سریال به میکرو متصل میشه و حدودا برات 40 هزارتومن تموم میشه، مثلا اینا:

http://iran-micro.com/product_info.php/products_id/1980
            http://iran-micro.com/product_info.php/products_id/1744

در مورد دقتش، باید بگم که اگر خوب آنتن بگیره خیلی دقیقه، ولی در حد 20 سانت نمیدونم! باید تست کنی. ( توجه داشته باش که در GPS دو نوع دقت مورد بحثه، اول دقت نقطه مورد نظر و دوم دقت در تشخیص تغییر مکان )

اینجا هم در مورد GPS بحث شده و اطلاعات خوبی بهت میده......

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=50210.0

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

سلام یه ایده دارم نمیدونم عملی یا نه .به نظرم شما میتونی زمانی که از شروع ارسال امواج تا رسیدن به منطقه قرمز طول میکشه رو حساب کنی همینطور زمانی که از شروع ارسال منطقه قرمز در اون زمان تموم میشه و بعد مثلا 2 تا تایمر تعریف کنی و شرط بزاری اگر از زمان استارت مدار تایمر به مثلا زمانی که حساب کردی در شروع و پایان منطقه قرمز رسید مثلا یه رله خاموش بشه یا بلعکس. یه پست درباره ترموستات و دستور وایرلس با ماژول RF زدم از همه دوستان می خوام کمکم کنند .چون این تاپیک یه جورایی تو قسمت وایرلس مثل اونه اینجا میگم .اگر بیجاست به بزرگیتون ببخشید.
              آدرس تاپیک: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=53153.0
              اگر دين نداري حداقل آزاده باش <امام حسين (ع)>

دیدگاه

به نظر من بهره از لیزر استفاده کنی.محیط مورد نظر دوبعدی هست یا سه بعدی؟به عبارت دیگر محدوده قرمز یه مستطیله یا مکعب مستطیله؟

دیدگاه

در بهترین نمونه های جی پی اسی که من دیدم نهایت دقت 2.5 متره
                  اونم در شرایط ایده ال
                  شما اگه مشکل هزینه و مکان نداری
                  بهترین روش ماتریس لیزری هست
                  هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                  بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                  میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
                    مادون قرمز *-
                    حواسم به فاصله نبود
                    آره لیزر خوبه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
                      در بهترین نمونه های جی پی اسی که من دیدم نهایت دقت 2.5 متره
                      اونم در شرایط ایده ال
                      شما اگه مشکل هزینه و مکان نداری
                      بهترین روش ماتریس لیزری هست
                      از همتون ممنونم
                      محیط قرمز رنگ یک مکعب به ابعاد حدودا 1.5*3*200 متر است. در ضمن تعداد نقاط سیاه رنگ ممکنه تا 300 تا 400 تا هم برسه. اگه بخوام به هر کدوم یه ماژول gps وصل کنم که قیمت هرکدوم 35000 تومنه میشه 400*35000=14000000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نه! جور در نمیاد.

ببینید یه نمونشو سراغ دارم. دزدگیر لباس رو دیدید؟؟ یک دکمه سیاه رنگه که به لباسا چسبیده. داخلش یه سیم پیچه که به یه خازن 100n وصله. اون چیزی که جلوی مغازست یه میدان مغناطیسی ایجاد میکنه که وقتی دکمه درش قرار میگیره میدان رو مختل میکنه که باعث بروز وقفه میشه.!!
                      حالا با این ابعادی که من دارم فک نکنم چنین چیزی ممکن باشه.
                      در مورد ماتریس لیزری هم اگه میشه منابعی در اختیارم بزارین تا هم من استفاده کنم هم دوستان.
                      ممنون از توجه همه!

دیدگاه

با سلام،

فکر کنم ماتریس لیزری، گرونتر از GPS بشه....
                        400 تا گیرنده داری؟! شما بگو جریان چیه، بهتر میشه نظر داد و کمک کرد

در ضمن، دوستمون درست میگن، دقت بهترین GPS حدود 2.5 متره، این دقت نقطه مورد نظره ولی همونطور که اشاره کردم، دقت جایجائیش خیلی پائین تر از این حرفاست، یعنی اگر جای شمارو x پیدا کنه، جابجائی نسبت به x رو با دقت تقریبا همون 20 سانت میده، ( البته مطمئن نیستم ) در هر صورت باید تست بشه....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
                          با سلام،

فکر کنم ماتریس لیزری، گرونتر از GPS بشه....
                          400 تا گیرنده داری؟! شما بگو جریان چیه، بهتر میشه نظر داد و کمک کرد

در ضمن، دوستمون درست میگن، دقت بهترین GPS حدود 2.5 متره، این دقت نقطه مورد نظره ولی همونطور که اشاره کردم، دقت جایجائیش خیلی پائین تر از این حرفاست، یعنی اگر جای شمارو x پیدا کنه، جابجائی نسبت به x رو با دقت تقریبا همون 20 سانت میده، ( البته مطمئن نیستم ) در هر صورت باید تست بشه....
                          واقعا معذرت می خوام که نمی تونم بگم. واسه جشنواره خوارزمی می خوام
                          ببین اگه بخوام gps استفاده کنم خیلی گرون میشه.
                          اهداف ما ( همون نقطه های سیاه) مرتبا در حال حرکت و جابجا شدن هستن. می خوام اگه از یک خط مرزی رد شدن یک وقفه ایجاد کنه یا نمی دونم یه طوری بشه!!!
                          یه سری به این سایت بزن بی زحمت! یه این جور چیزی می خوام طراحی کنم ولی با برد زیاد.

فرض کن یه خط داریم. وقتی مثلا نقظه سیاه خواست از خط رد شه بوق بزنه. توی یک محوطه 200*300 متری.

دیدگاه

.

دیدگاه

اصلا ببینید فرض کنید یه دیوار داریم. میخوام یه قطعه به یه چیزی متحرک وصل کنم که اگه اون قطعه از دیوار رد شد بوق بزنه. اگه از لیزر استفاده کنم هر چیزی که رد شد بوق میزنه. می خوام فقط اگه اون قعطه رد شد بوق بزنه.

فرض بگیرید منطقه قرمز اصلا دو بعدیه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X