اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت کپی eeprom خارجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت کپی eeprom خارجی

سلام دوستان گلم :smile:
    من میخوام یه مدار با pic طراحی کنم که اطلاعات یه اییپرام 24cxx را برروی یه اییپرام 24cxx کپی کنه (البته بدون کامپیوتر)
    البته باید با mikrobasic کار کنم
    دوستان لطفا کمک کنید
    چو ایران نباشد تن من مباد

پاسخ : ساخت کپی eeprom خارجی

دوستان تا اونجا که من فهمیدم واسه این کار ما باید ابتدا تمام بایتهای eeprom ی که می خوایم کپی کنیم رو بخونیم و بعدش رو eeprom دیگه بنویسیم حالا تو اینجا واسم چند تا سوال پیش اومده، یکی اینکه واسه خوندن تمام بایتها باید چطوری از دستور I2CREAD استفاده کنیم منظورم اینه که میشه طوری تعریف کرد که کل بایت ها رو بخونه یا باید آدرس دهی رو حتما بایت به بایت بکنیم؟ دوم اینکه چطوری میشه page به page این عمل رو انجام داد؟

دیدگاه

سلام
      شما نمیتونید کل حافظه EEPROM رو بخونی بعد منتقل کنی به دلیل اینکه حافظه RAM شما محدوده و اگر هم بیشتر از مقدار حافظه EEPROM باشه باز هم کار عقلانی نیست.

یه کار بی درد سر اینه که بایت به بایت بخونی. توی یه حلقه مقدار ایندکس آدرس رو یکی یکی اضافه کنی در هر مرحله از M0 بخونی و در M1 بنویسی.
      سرعت این روش کم تر هست.

روش دوم که سریع تر هست اینه که به صورت Sequential Read بخونی و به صورت Page Write بنویسی. فقط باید به مقدار بافر و زمان بندی و ... در هنگام نوشتن دقت کنی.
      موفق باشی.
      Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jh_topgraph
        سلام
        شما نمیتونید کل حافظه EEPROM رو بخونی بعد منتقل کنی به دلیل اینکه حافظه RAM شما محدوده و اگر هم بیشتر از مقدار حافظه EEPROM باشه باز هم کار عقلانی نیست.

یه کار بی درد سر اینه که بایت به بایت بخونی. توی یه حلقه مقدار ایندکس آدرس رو یکی یکی اضافه کنی در هر مرحله از M0 بخونی و در M1 بنویسی.
        سرعت این روش کم تر هست.

روش دوم که سریع تر هست اینه که به صورت Sequential Read بخونی و به صورت Page Write بنویسی. فقط باید به مقدار بافر و زمان بندی و ... در هنگام نوشتن دقت کنی.
        موفق باشی.
        سلام جلال جان
        بابت جوابتون ممنون
        درمورد راهی که گفتی مشکل زمانبر بودن این عمله ما واسه هر بار نوشتن باید 10ms دیلی بدیم که تو کل اجرای این عمل خیلی زمانبر میشه . در نظر بگیر حالا ما بخوایم مثلا 256 بایت رو کپی کنیم یا بیشتر. اینطوری خیلی طول می کشه ؟ :cry2: :angry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X