اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عایق مغناطیس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عایق مغناطیس

سلام
    آیا ماده ای وجود داره که بتونیم به عنوان عایق مغناطیس ازش استفاده کنیم؟ منظورم اینه که این ماده بتونه اثر آهنربا بر محیط اطرافش رو خنثی کنه. اگر وجود داره، چه جوری می تونم ازش تهیه کنم؟
    اگر اطلاعاتی درباره محل فروش و قیمت و ....... دارین لطفا در اختیارم بذارین.
    کسی که هیچ گاه خطایی مرتکب نشده هرگز کار جدیدی را هم شروع نکرده است.

اینشتاین

پاسخ : عایق مغناطیس

فکر نکنم چنین عایقی وجود داشته باشه که بتونی مثلا روی چیزی بکشی و میدان مغناطیسی توی اون نفوذ نکنه
    http://dl.drelahi.net

دیدگاه

نظرتون در مورد آلومینیوم چیه؟؟؟؟؟؟
      فک کنم تا حدی بتونه اثر میدان مغناطیسی آهنربا رو خنثی کنه

دیدگاه

کلا فلزات برای عایق کردن از امواج الکترومغناطیسی خوبن چون اونها رو منعکس میکنن ولی برای یک میدان مغناطیسی تغییر نا پذیر با زمان اثری ندارن
        بهتر است برای حل مشکلت دنبال راه حل دیگه ای بگردی

دیدگاه

فکر نکنم وجود داشته باشه. دلیل علمی ندارم ولی اگه همچین ماده ای وجود داشته باشه یعنی اگه بشه بدون صرف انرژی یا با انرژی کمی میدان مغناطیسی رو خنثی کرد یا حتی کاهش داد به راحتی میشه یک ژنراتور تولید برق ساخت که به هیچ سوختی نیاز نداره و تا آهنربا آهنرباست کار میکنه حتـــــــــــــــــــــــــــــی میشه میدان مغناطیس زمین رو فقط در جهت خاصی به داخل ماشین راه داد و تا زمین میدان مغناطیسی داره ماشین کار میکنه.
          از کلمه ی میدان هم اینطوری بر میاد که تاثیرش مثل پرتو نیست که بشه در جهتی جلوش رو گرفت و در جهتی اجازه ی عبور داد. ولی شاید بشه بهشون جهت داد مثل آهن رباهای بلند گوها. نمیدونم دیدید یا نه یه کاسه مانندیه که آهنربای حلقوی توشه و پشت این کاسه مانند، میدان، خیلی خیلی ضعیفه ولی جلوی کاسه میدان تشدید شده و از خود آهن ربا بدون کاسه خیلی قویتره ..
          زندگی پر ز وجود است ولی ..
          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
            شاید بشه بهشون جهت داد مثل آهن رباهای بلند گوها. نمیدونم دیدید یا نه یه کاسه مانندیه که آهنربای حلقوی توشه و پشت این کاسه مانند، میدان، خیلی خیلی ضعیفه ولی جلوی کاسه میدان تشدید شده و از خود آهن ربا بدون کاسه خیلی قویتره ..
            ممنون از جوابتون
            طبق نوشته شما با استفاده از این کاسه میشه نیرو رو تا حدی در یه جهت کم کرد
            آیا میشه مشخص کرد که چه مقدار از این نیرو کم میشه؟
            و چه مقدار از اون طرفش بیشتر میشه؟
            (منظورم اینه که اندازه گیری دقیقی وجود داره؟)

اینشتاین

دیدگاه

با سلام یک سری به این سایت بزنید.http://www.magnetic-shield.com/faq/interference.htm
              در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadegh_mp2
                طبق نوشته شما با استفاده از این کاسه میشه نیرو رو تا حدی در یه جهت کم کرد
                آیا میشه مشخص کرد که چه مقدار از این نیرو کم میشه؟
                و چه مقدار از اون طرفش بیشتر میشه؟
                (منظورم اینه که اندازه گیری دقیقی وجود داره؟)
                من از محاسبات در این مورد اطلاعی ندارم و این رو هم فقط به صورت تجربی دیدم و میتونم بگم پشت کاسه به زور سنجاق ته گرد رو نگه میداشت ولی خود آهن ربا خیلی قوی بود و اگه فلز پهنی رو بهش وصل میکردی محکم نگه ش میداشت و به راحتی نمیشد جداشون کرد .. احتمالا اساس کار این باشه که آهن ربای حلقوی رو به آهن ربای نعل اسبی تبدیل میکنن ..
                میشه بگید شما برای چه کاری میخوایید اینو استفاده کنید ؟ :rolleyes:
                ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                  من از محاسبات در این مورد اطلاعی ندارم و این رو هم فقط به صورت تجربی دیدم و میتونم بگم پشت کاسه به زور سنجاق ته گرد رو نگه میداشت ولی خود آهن ربا خیلی قوی بود و اگه فلز پهنی رو بهش وصل میکردی محکم نگه ش میداشت و به راحتی نمیشد جداشون کرد .. احتمالا اساس کار این باشه که آهن ربای حلقوی رو به آهن ربای نعل اسبی تبدیل میکنن ..
                  میشه بگید شما برای چه کاری میخوایید اینو استفاده کنید ؟ :rolleyes:
                  آره
                  میشه بگم
                  از همون موتورهای کار دائمه
                  نمیخوام با کسی بحث کنم سر ساختن یا نساختن
                  یه جور سرگرمیه واسم

که فکر کنم اینجور فکری تقریبا به فکر همه رسیده
                  ولی چون که عایق مغناطیس تقریبا وجود نداره این روش رو همه بیخیالش شدن
                  ممنون از جواباتون و اینکه وقت گذاشتین

اینشتاین

دیدگاه

سلام
                    میشه یکم هم در رابطه با همین موتوره که فرمودین صحبت کنید؟ ممنون.
                    ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

یه نکته رو بهتون بگم شاید کمکتون کنه
                      نیروی مغناطیسی(که باعث تعریف میدان مغناطیسی شده) هم مثل همه ی نیروهای فیزیکی از اصل جمع آثار پیروی میکنه
                      خوب ممکنه بگی به چه درد ما میخوره
                      مثلا ما یک میدان مغناطیسی در یک نقطه داریم و میخواهیم در اون نقطه میدان نداشته باشیم
                      اگر نتونیم منبع میدان رو دور کنیم یا از بین ببریم و با توجه به این که عایق مغناطیسی هم نداریم میایم توسط منبع دیگری در آن نقطه میدان مغناطیسی برابر میدان قبلی ولی در جهت مخالف تولید میکنیم که برآیند این دو میدان باعث میشه میدان مغناطیسی در اون نقطه صفر بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط etgpsp
                        با سلام یک سری به این سایت بزنید.http://www.magnetic-shield.com/faq/interference.htm
                        تو این لینک که دوستمون گذاشتن نوشته
                        Will a magnetic shield block the field's effects?

There is no known material that blocks magnetic fields without itself being attracted to the magnetic force. Magnetic fields can only be redirected, not created or removed. To do this, high-permeability shielding alloys are used. The magnetic field lines are strongly attracted into the shielding material. There are many types of shielding materials, Their alloy composition is a highly guarded secret, based on years of extensive research and application. CO-NETIC-AA, NETIC S3-6 and MuMetal are three unique shielding materials provided by Magnetic Shield Corp.
                        انگلیسیم زیاد خوب نیست شاید پرت و پلا ترجمه کردم ولی تا اونجایی که متوجه شدم نوشته :
                        "ماده ی شناخته شده ای نیست که بدون جذب شدن به میدان مغناطیسی، اون رو مسدود کنه"
                        پس احتمالا ماده ای هست که میدان رو تضعیف یا مسدود کنه oo:
                        مثل اینکه نوع ترکیب اونها به شدت محافظت میشه
                        اینطور که نوشته مواد زیادی برای این کار وجود داره که CO-NETIC-AA, NETIC S3-6 دو نوع از این مواد هستند که توسط شرکت Magnetic Shield Corp تولید میشن اینم سایتشه http://www.magnetic-shield.com/
                        من 100 درصد مطمئن نیستم که این مواد عایق مغناطیس هستند یا از مواد مغناطیسی برای مسدود کردن امواج الکترو مغناطیسی استفاده میکنن ولی مثل اینکه همون عایق مغناطیسن oo: برای من که خیلی عجیبه oo:

دیدگاه

ممنون از جواباتون
                          من هرچی می گردم هرچی ماده وجود داره واسه این کار، هیچ کدوم به طور کامل عایق مغناطیس نیست
                          البته فعلا نا امید نشدم
                          هنوز دارم می گردم و مطمئنم که پیدا می کنم
                          چند تا از دوستان هم توی انجمن راهنمائیم کردن که باید اونا رو هم امتحان کنم

فعلا دارم روب مواد ابر رسانا تحقیق می کنم
                          فکر کنم اینجور خاصیتی دارن
                          کسی اطلاعاتی درباره این مواد داره؟

اینشتاین

دیدگاه

سلام
                            یه تماس با شرکت ایران ترانسو بگیرید و با کارشناس های اونا صحبت کنید و این سوال رو ازشون بپرسید .
                            احتمالا این کار خیلی بهتون کمک کنه .
                            نتیجه را هم اطلاع بدید خوب هست .
                            موفق باشید :smile:
                            [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
                            ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

سلام

م :surprised:
                              نوشته اصلی توسط sadegh_mp2
                              سلام
                              آیا ماده ای وجود داره که بتونیم به عنوان عایق مغناطیس ازش استفاده کنیم؟ منظورم اینه که این ماده بتونه اثر آهنربا بر محیط اطرافش رو خنثی کنه. اگر وجود داره، چه جوری می تونم ازش تهیه کنم؟
                              اگر اطلاعاتی درباره محل فروش و قیمت و ....... دارین لطفا در اختیارم بذارین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X