اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اجزای دیگر ربات

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اجزای دیگر ربات

سلام بنظرم در مورد قسمت های دیگه یک ربات هم بحث کنیم بد نباشه اگه موافق باشید در مورد اجزا و قسمت های مکانیکی یک ربات صحبت کنیم .
    اگه کسی اطلاعاتی داره خوشحال میشیم عنوان کنه .
    {خلاف قوانین - پاک شد }

اجزای دیگر ربات

سلام میلاد جان
    ممنون بابت این قسمت
    برای من هم همیشه سوال بوده که این قطعات مکانیکی رو از کجا گیر بیارم
    مثل تسمه لاستیک و خیلی اتصالات دیگه
    جمهوری رو هم گشتم ولی چیزی پیدا نکردم
    اگه ممکنه در این مورد هم راهنمایی بفرمایید
    :idea:

دیدگاه

اجزای دیگر ربات

سلام
      می دونید معمولا ربات هایی که ساخته می شند چون در هنگام ساخت کلا با سلیقه فردی ساخته می شند واسه همین ایجاد مشکل می کنند که بزرگترین اون همون اجزای مکانکی اونه

شما اگه می خواید تو کارتون موفق باشید حتما باید گروهتون حداقل سه نفر باشه یکی کامپیوتر یکی الکترونیک و مهم تر یکی هم مکانیک
      ولی توی ربات های کوچیک میشه خودتون هم بخش مکانیک رو یه کاریش بکنید ولی باور بکنید مچ کردن اونا تقریبا به یه شانس بزرگ نیاز داره :cry:

دیدگاه

اجزای دیگر ربات

در کشور های خارجی برای تمام قطعات ربات استاندارد های خاصی وجود داره مثلا برای چرخ ربات حدود 15 شماره مختلف وجود داره واسه تسمه 45 تا و خیلی قطعات دیگه (البته این شماره ها مال یکی از چند استاندارد مورد استفادن! اطلاعات دقیقتری ندارم!!!)منتها در کشور ما این قطعات رو بعضا شرکت های خصوصی با استاندارد خاص خودشون می سازن! مشکلات زیاده! به قول رضا خیلی شانس می خواد!
        چند وقت پیش یک سایت دیده بودم واسه فروش چرخ ربات در ایران البته فقط در 2 سایز مختلف!سعی می کنم پیداش کنم بزارم اینجا.

دیدگاه

اجزای دیگر ربات

با سلام باید خیلی رک بگم که اینطوری تا 100 سال دیگه هم که حرف بزنیم به هیچ جا نمیرسیم
          باید یه پروزه مشخص رو تعریف کنیم بعد در مورد اون بحث کنیم تهیه وسایل این پروزه باید متناسب با بازار ایران باشه اگه می خواین کار اصولی کنین این راهشه
          آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

اجزای دیگر ربات

سلام
            با توجه به بازار ایران
            پس باید کلا بی خیال شد
            باور نداری یه چرخی تو بازار بزن ببین راست می گم یا نه
            در همه بچه ها تو پروژهای رباتیک همین قسمت مکانیکه
            بد بختانه حتی اگه دوستی داشته باشید که مکانیک بلد باشه تا بتونید با اون مچ بشید بدبخت شدید
            و آرزوئی بیش به یادگار نخواهد ماند
            خیلی سخته :cry:

دیدگاه

اجزای دیگر ربات

اون سایتی رو که گفته بودم پیدا کردم!
              یک سری قطعات مکانیکی واسه ربات می سازه. بد نیست یک نگاهی بندازین بهش
              http://www.roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlink&cid=9

دیدگاه

اجزای دیگر ربات

نوشته اصلی توسط vampire
                اون سایتی رو که گفته بودم پیدا کردم!
                یک سری قطعات مکانیکی واسه ربات می سازه. بد نیست یک نگاهی بندازین بهش
                http://www.roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlink&cid=9
                سلام آقا دستت درد نکه سایت خوبی بود می خوام به آقا رضای عزیز بگم به نظر من برای شروع وسایل کافی در بازار وجود داره مسئله اساسی همونیه که عرض کردم باید یک پروزه کوچک انتخاب و اجرا کنیم من مطمئن هستم با همین وسایل هم میشه رباتهای خوبی ساخت اگه من اینقدر تو الکترونیک بیغ نبودم تا حالا 20 تا ربات ساخته بودم
                آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

اجزای دیگر ربات

سلام دوست عزیز خوبی؟
                  منم موافقم ! منم مشتاقم که یک پروژه کوچیک ولی مفید رو با هم شروع کنیم هرچند که می دونم اکثرمون وقت زیادی نداریم!
                  فقط لطف کنین همه یک پیشنهادی بدین. ولی لطفا نگین ربات مسیریاب!!! :(

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X